Adófórum

Adózási és számviteli információk

munkába járás

Juttatások, költségtérítések

munkába járás

HozzászólásSzerző: eravajk1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

 

2010. május 1-től változik a munkába járás utazási költségtérítésének szabálya. Egy gyakorlati kérdésem lenne ezzel kapcsolatban. Eddig mi a távolsági buszbérlet 80%-át térítettük, május 1-től, a busznak is a 86%-át kell legalább téríteni. Melyik jogszabály vonatkozik még az áprilisi bérletre, amit mondjuk május 6-én fizetek ki. A költségtérítés összege más lesz az egyik, illetve a másik esetben? 

 

E. 

eravajk1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

munkába járás

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. ápr. 16, 2010 9:30 am

Én dolgozó párti vagyok. A 86 %-ot fizetném ki. (Eddig is volt lehetőség akár 100-at is kifizetni.)
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

munkába járás

HozzászólásSzerző: katonaa@ks.hu » pén. ápr. 16, 2010 10:14 am

x

katonaa@ks.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

munkába járás

HozzászólásSzerző: katonaa@ks.hu » pén. ápr. 16, 2010 10:14 am

Mivel ez a rendelet 05.01-től lép hatályba, az április 30-a után elszámolt költségtérítésekre már ez vonatkozik. Bár nekem fura, hogy áprilisi bérletet májusban számolsz el... Utólagosan? Persze biztos van ilyen, de én eddig bárhol dolgoztam, ott a dolgozó megvette a bérletet, és leadta a szlát az előző lejárt bérlet szelvénnyel, és már meg is kapta a pénzt. Előre, nem utólag. Na ilyen esetben meg nem is merül fel a kérdés, hogy melyik rendeletet kell alkalmazni.

Jó hétvégét, sziasztok!

Ági

katonaa@ks.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

munkába járás

HozzászólásSzerző: Marni » szomb. ápr. 17, 2010 1:41 pm

Szerintem is a május 1-jét követő kifizetésekre már az új szabályozás alkalmazandó. S nekem nem furcsa az utólagos kifizetés, a szabályzatba is általában így szoktam beállítani, mégpedig azért, mert, pl. szabadság idején nincs "napi munkába járás" nem vásárol bérletet, jeggyel jár a hónap fennmaradó napjain, ilyenkor nem is lehetne másképp kifizetni, mint utólag.
Marni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég