Adófórum

Adózási és számviteli információk

Külföldi kiküldetés elszámolása

Juttatások, költségtérítések

Külföldi kiküldetés elszámolása

HozzászólásSzerző: Nandrea1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

Azt hallottam, hogy 2010.01.01-től változott a külföldi kiküldetések elszámolásának szabálya.

Nálunk a belső szabályzat szerint eddig az alábbaik szerint jártunk el:

Napidíj esetében a megelőző hónap 15. napján érvényes MNB devizaárfolyamot alkalmaztuk. 2010.01.01-től a dolgozó nyilatkozata alapján továbbra is így számoljuk el.

A kiutazók különböző kiadásokra az előleget Ft-ban kapták. Hazaérkezés után a számlák alapján történt elszámoláskor az átszámításnál az alábbiakat alkalmaztuk:

- a felmerülés (számla kelte) napját megelőző hónap 15. napján érvényes MNB devizaárfolyamot vettük figyelembe

- illetve, ha rendelkezett a pénzintézet által alkalmazott eladási árfolyamról bizonylattal, akkor azt is alkalmazhatta a Ft-ra történő átszámításkor

Kérdéseink:

2010.01.01-től továbbra is elszámolható-e így a külföldi kiküldetés?

Ha nem, akkor melyik napi árfolyamot alkalmazhatjuk az átszámítások során?  

Előre is köszönöm a segítséget!

Andrea 

 

 

 

Nandrea1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Külföldi kiküldetés elszámolása

HozzászólásSzerző: emzéperix » csüt. ápr. 08, 2010 12:43 pm

Szia,

Igen, átszámolható továbbra is az előző hó 15-i árfolyamon, mivel írtad is, hogy nyilatkoztattad efelől a kiküldött személyt. A bizonylat alapján történő átszámítás él 2010-ben is, (15 napos időt figyelembevéve) SZJA TV. 6. § 3-4 bek.

 

emzéperix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Külföldi kiküldetés elszámolása

HozzászólásSzerző: Nandrea1 » szer. ápr. 14, 2010 6:22 am

Szia,

Köszönöm a válaszodat. 

Kétségeim azért voltak/vannak, ment én úgy gondoltam, hogy a nyilatkozat amit a kiküldött ad a bevétel (napidíj) Ft-ra történő átszámításához kapcsolódik. A számlákkal való elszámolás pedig szerintem nem bevétel hanem költségtérítés vagy költségelszámolás.

Jól értem, hogy véleményed szerint a számlák átváltásához is alkalmazható az előző hónap 15-i árfolyam?

Illetve, ha valaki nyilatkozik, hogy a megelőző hó 15-i árf. választotta, a költségelszámolásnál akkor is el lehet fogadni a pénzintézeti bizonylatot az átváltáshoz?

Köszönöm.

Andrea

 

 

Nandrea1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég