Adófórum

Adózási és számviteli információk

Jutalék kifizetése magánszemélyek számára

Juttatások, költségtérítések

Jutalék kifizetése magánszemélyek számára

HozzászólásSzerző: majingg » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

Egy elég összetett kérdésre szeretnék választ kapni, amit már több helyen is megkérdeztem, de senki sem tudott biztosat mondani. 

Arról lenne szó, hogy adott egy internetes vállalkozás, aki többezer partnerrel rendelkezik, nagy részük magánszemély. A partnerek forgalmat generálnak, mely után jutalékot kapnak. Ezeknek a partnereknek a jutalék kifizetésével kapcsolatban lenne a kérdés, hogy milyen más járható út van azon kívül, hogy megbízási szerződéssel, minden egyes embert bejelentve az APEH felé, fizesse ki a cég a nettó jutalékot a partnerek részére. 

Van-e olyan megoldás, ahol a cég részéről annyi teendő van, hogy kifizeti a jutalékot (akár bruttót), és a többi terhet a partner (magánszemély) intézi. Esetleg miben változik az egész, ha ez az internetes vállalkozás külföldi cég lenne? 

Olvastam valahol, hogy jogdíj cím alatt megoldható a magánszemélynek való jutalék kifizetés, de ez sem teljsesen tiszta.  Esetleg ezzel kapcsolatban is várok válaszokat.

Köszönöm előre is.

Laci

majingg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Jutalék kifizetése magánszemélyek számára

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » szer. márc. 03, 2010 2:40 pm

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Jutalék kifizetése magánszemélyek számára

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. márc. 03, 2010 3:53 pm

Szerintem meg simán vállalkozás, amit a közreműködők művelnek, főleg hogy úgy tűnik, nem egyszeri esetről van.  Egyéni vagy társas vállalkozásként kellene számlát adniuk.

 

A jogdíj meg teljességgel értelmezhetetlen ebben az esetben.

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 2 vendég