Adófórum

Adózási és számviteli információk

Internet számla elszámolása

Juttatások, költségtérítések

Internet számla elszámolása

HozzászólásSzerző: eperke73 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy egy cég elszámolhatja-e a munkavállaló házastársának nevére szóló számla alapján az internet használatot? Az SZJA törvényben szerepel ez valahol, mert nem találtam.

 

Köszönöm:

 

Andi

eperke73
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Internet számla elszámolása

HozzászólásSzerző: Erra74 » csüt. jan. 28, 2010 10:35 am

Elszámolhatja, ha férj és feleség, és azonos a lakcímük, élettársét nem. SZJA tv-ben nem tudom merre van, de Apeh előadáson oszt.vez. mondta, én ellenőrzésen túl, és nem kötöttek bele.
Erra74
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Internet számla elszámolása

HozzászólásSzerző: » csüt. jan. 28, 2010 10:37 am

Szia,

A személyi jövedelemadóról szóló 1995 évi. CXVII. törvény 1. számú mellékletének 7. 11. pontja szól erről. 

A juttatás igazolásához szükséges a felek – a munkáltató és a munkavállaló - közötti költségtérítésre vonatkozó megállapodás. Ez a megállapodás és a munkavállaló, vagy házastársa nevére kiállított számla együttesen szolgál a költségelszámolás igazolására. Természetesen megvalósulhat ez a juttatás olyan formában is, hogy a munkáltató a megrendelő, vagyis a számla a munkáltató nevére szól.

üdv

 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Internet számla elszámolása

HozzászólásSzerző: eperke73 » csüt. jan. 28, 2010 1:25 pm

Köszönöm a gyors segítséget.

 

 

eperke73
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Internet számla elszámolása

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. jan. 28, 2010 1:33 pm

Az SZJA tv, 7.11 pontja nem erről szól.

Az azt mondja, hogy a munkáltató által biztosított...... A férjnek a kérdés szerint nem munkáltatója a feleség munkáltatója. Ahol ez megengedett, ott a tv. szószerint utal erre. Pld: Saját vagy házastárs, egyeneságbeli rokon, stb.

Szerintem nem számolható el ill. én átiratnám a feleség nevére  - különös tekintettel arra, hogy nem kerül csak időbe a kérdés megodása.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Internet számla elszámolása

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » csüt. jan. 28, 2010 1:41 pm

egy kivételt enged a 2003/130-as adózási kérdés, mely szerint nem kifogásolható az a megoldás, ha a munkáltató a munkavállalója házastársának nevére kiállított számla alapján téríti meg az internethasználat díját, tekintettel a fennálló házassági vagyonközösségre.

Ha nem a munkavállaló vagy házastársa nevére szól a számla, akkor nem működik az adómentes térítés.

Györgyi

Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Internet számla elszámolása

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. jan. 28, 2010 4:35 pm

Oké.

De kellő jóindulat hiányában és üres kasszánál bármi kifogásolható ami nem a törvény szerinti. :-(((

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron