Adófórum

Adózási és számviteli információk

képzés költsége

Juttatások, költségtérítések

képzés költsége

HozzászólásSzerző: artifex » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy hol találok arra vonatkozóan valami fogalmi meghatározást, hogy az iskola rendszerű képzés esetén a 183.750 Ft-os határnál  milyen költségeket kell figyelembe venni . (pl: könyvek, utazási költség, iskola időre járó bér, járlékok?, vagy csak a tandíj?) 

 

artifex
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

képzés költsége

HozzászólásSzerző: » csüt. jan. 28, 2010 8:37 am

Szia,

A saját munkavállalók részére szervezett képzés költségeinek a szakképzési hozzájárulás terhére történő elszámolásáról szóló  15/2009. (VII. 24.) SZMM rendeletben szabályozzák.

5. számú melléklet a 15/2009. (VII. 24.) SZMM rendelethez

Elszámolható költségek                                                                                                                                                            A hozzájárulásra kötelezett az elszámoláskor az alábbi kiadásokat veheti figyelembe a rendelet 8. §-ában meghatározott mértékig, kizárólag tételesen részletezett dokumentumok, számlák alapján:                        1. Külső képzés esetén:                                                                                                                                                            

a) a képző intézmény által lebonyolított képzésnek a 800/2008/EK bizottsági rendelet 39. cikk (4) bekezdése szerint számított díja,                                                                                                                                       

b) a képzéshez kapcsolódó felnőttképzési szolgáltatás díja,

c) a képzés során felhasznált, a hallgatóknak véglegesen átadott tankönyvek, taneszközök költségei,

d) a képzésben résztvevő munkavállalónak a képzéssel összefüggő igazolt utazási és szállásköltsége, amennyiben a képzés lebonyolítása nem a hozzájárulásra kötelezett által a munkavállalója munkavégzési helyeként megjelölt székhelyén, telephelyén történik,

e) az a) pontban meghatározott képzés díjának részét képező általános közvetett költségek (adminisztrációs díj, bérleti díj, rezsiköltségek), a külön jogszabályban meghatározott vizsga- és vizsgáztatási díj, valamint a képzésben résztvevő munkavállaló a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény (a továbbiakban: Szt.) 79. § (1) bekezdésében meghatározott személyi jellegű költségei az a)-d) pontban felsorolt elszámolható költségek összértékéig.

2. Belső képzés esetén:

a) az oktatók Szt. 79. § (1) bekezdésében meghatározott személyi jellegű költségei, és a képzési projekttel kapcsolatos eligazítás és tanácsadási szolgáltatások költségei,

b) az oktatók és képzésben résztvevő munkavállaló utazási költségei, beleértve a szállásköltségeket is,

c) egyéb folyó költségek, úgymint a projekthez közvetlenül kapcsolódó anyagok, fogyóeszközök,

d) az eszközök és felszerelések értékcsökkenése olyan mértékben, amennyire azokat kizárólag a képzési projekt céljaira használják,

e) a képzésben résztvevő munkavállaló Szt. 79. § (1) bekezdésében meghatározott személyi jellegű költségei és elszámolható általános közvetett költségek (adminisztrációs költségek, bérleti díj, rezsiköltségek) az a)-d) pontban felsorolt elszámolható költségek összértékéig.

3. Vegyes képzés esetén:

a) a külső képzési részre vonatkozóan a külső képzés esetén meghatározott kiadások,

b) a belső képzési részre vonatkozóan a belső képzés esetén meghatározott kiadások.

4. Külső, belső, illetve vegyes képzés esetén:

a) A képzésben résztvevő munkavállaló személyi jellegű költségei vonatkozásában csak a képzésben ténylegesen eltöltött idő vehető számításba, az ebből termelésben eltöltött idő vagy annak megfelelője levonása után.

b) Az oktatók, tanácsadók, illetve a képzésben résztvevő munkavállaló személyi jellegű ráfordításaiból elszámolható költség havi (huszonkét munkanapra vetített) mértéke nem haladhatja meg a tárgyévet megelőző második évre vonatkozó KSH adatok szerint a versenyszférában foglalkoztatottak havi átlagkeresetének kétszeresét.

Vagy nem erre gondoltál?

 

 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

képzés költsége

HozzászólásSzerző: artifex » csüt. jan. 28, 2010 7:58 pm

Szia!

 

Köszi, valami ilyesmire gondoltam, hogy egyáltalán el tudjak indulni. Szerinted az itt meghatározott képzési költséget kell figyelembe venni az szja szerint is?

 

artifex
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

képzés költsége

HozzászólásSzerző: » pén. jan. 29, 2010 7:39 am

Talán ez segít..

Iskolarendszerű képzés viselt költsége révén juttatott bevétel
2010. január 1-jétől 25 százalék személyi jövedelemadó terheli az iskolai rendszerű képzés átvállalt (viselt) költségéből a minimálbér két és félszeresét meg nem haladó összeget. Az iskolarendszerű képzés fogalmát közvetlenül nem határozza meg az Szja-törvény, azonban az iskolarendszeren kívüli képzésre ad fogalommeghatározást a 3. § 2010. január 1-jével beiktatott új 88. pontjában. E meghatározás szerint iskolarendszeren kívüli képzés az olyan képzés, amelynek résztvevői nem állnak a képző intézménnyel tanulói vagy hallgatói jogviszonyban. Ebből következik, hogy iskolarendszerű képzés esetén a képző intézmény és a résztvevő között tanulói vagy hallgatói jogviszony jön létre. Az Szja-törvény 70. § (4) bekezdés e) pontja rendelkezik arról, hogy iskolarendszerű képzés átvállalt (viselt) költsége címén megszerzett bevételnek minősül, ha a képzés
- munkáltatói elrendelés alapján - akkor is, ha a költséget nem a munkáltató viseli - a munkakör betöltéséhez szükséges ismeret megszerzését, bővítését,
- a juttatóval munkaviszonyban álló magánszemély, a társas vállalkozás tevékenységében személyesen közreműködő tagja számára szükséges, a juttató tevékenységével összefüggő szakmai ismeretek megszerzését, bővítését szolgálja.
Fontos tudni, hogy az iskolarendszerű képzéssel kapcsolatban átmeneti rendelkezéseket is tartalmaz a 2009. évi LXXVII. módosító törvény (a továbbiakban: Módtv.) 206. §-ának (2) és (3) bekezdése. Eszerint a 2009. január 31-ét követően, de még 2010. január 1-jét megelőzően megkezdett iskolarendszerű képzésre a 2009. december 31-én hatályos Szja-törvény 2010. január 1-jétől hatályon kívül helyezett 7. § (1) bekezdés p) pontjában foglaltakat kell alkalmazni, vagyis a feltételeknek megfelelő képzés esetén a minimálbér két és félszeresét meg nem haladó összeget a jövedelemszámítás során nem kell figyelembe venni. A Módtv. előzőekben említett §-ának (3) bekezdése úgy rendelkezik, hogy a 2009. február 1-je előtt elkezdett iskolarendszerű képzések esetén a 2008. évi LXXXI. törvény 257. §-ának (14) bekezdésében foglaltakat kell alkalmazni. Ennek alapján a 2006. január 1-jét megelőzően megkezdett iskolarendszerű képzések esetén annak átvállalt viselt költségét annak nagyságától függetlenül nem kell a jövedelemszámítás során figyelembe venni, a 2005. december 31-ét követően, de még 2009. február 1-jét megelőzően megkezdett iskolarendszerű képzések esetén pedig a viselt költségekből a 400 ezer forintot meg nem haladó összeg nem keletkeztet adóköteles jövedelmet.

 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

képzés költsége

HozzászólásSzerző: artifex » vas. jan. 31, 2010 4:21 pm

Bocsi ha értetlen vagyok, de nem az a probléma, hogy iskola rendszerű, vagy nem, ezen már túlrágtuk magunk, hanem, hogy milyen költségeket vegyünk figyelembe a minimálbér két és félszeresének eléréséhez. (tandíj,vizsgadíj, könyv, utiktg, esetleg iskola időre járó bér, járulékok)

 

artifex
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég