Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyszemélyes Kft. tulajdonosának autó elszámolása

Juttatások, költségtérítések

Egyszemélyes Kft. tulajdonosának autó elszámolása

HozzászólásSzerző: grimm.viktor » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

Egyszemélyes Kft. tulajdonosa és ügyvezetője vagyok. Saját tulajdonomban lévő személygépkocsi haszálatát milyen módon tudom elszámolni? Ezekhez milyen közteher tartozik?

 Válaszotokat előre is köszönöm. 

grimm.viktor
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Egyszemélyes Kft. tulajdonosának autó elszámolása

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. dec. 04, 2009 8:37 am

Kiküldetési rendelvénnyel a 9 Ft/km + üzemanyag ktg. adómentesen elszámolható.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyszemélyes Kft. tulajdonosának autó elszámolása

HozzászólásSzerző: grimm.viktor » pén. dec. 04, 2009 9:35 pm

Úgy tudom, hogy a kiküldetési rendelvény nem alkalmazható ebben az esetben, mert a kiküldö és a kiküldött nem lehet ugyanaz a személy. A Kft-ben egyedül én vagyok jogviszonyban (tag, ügyvezető egyszemélyben)

Ha tudnál jogi hivatkozást, ami mégis engedi ezt, azt nagyon megköszönném. 

grimm.viktor
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Egyszemélyes Kft. tulajdonosának autó elszámolása

HozzászólásSzerző: polyakg » vas. dec. 06, 2009 4:57 pm

Üdvözletem!

A témához csatlakozom az előttem szólóhoz, valamint csatolom az Apeh állásfpglalást, remélem ez meggyőző lesz. 

--- Eredeti üzenet ---Dátum: 2009.05.17. 9:34:12  Feladás dátuma: 2009.05.17.Tárgy: Egyéb adóigazgatási kérdésE-iktatószám: e-120173  Levél szövege:    Tisztelt Hölgyem/Uram! Állásfoglalást szeretnék kérni, hogy az alábbi esetben hogyan számolható el gk. költség:Egyszemélyes Kft. a tulajdonoson kívül nincs alkalmazott - a tulajdonos személyesen közremuködik, de heti 36 órát meghaladó foállású jogviszonya van máshol.Tehát kiküldetési rendelvénnyel térítheto neki a gk. használat költsége?  APEH válasza: Tisztelt Asszonyom!  Hivatalunkhoz címzett e-mailben feltett - cégautó adóval kapcsolatos - kérdésére az alábbi szakmai véleményt adom: A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény (a továbbiakban: Szja tv.) 3. § 83. pontja értelmében, az ott meghatározott adattartalommal a kiküldetési rendelvényt a kifizeto állítja ki a magánszemély részére. Az Szja tv. alkalmazásában kifizetonek minosül az adózás rendjérol szóló törvényben meghatározott személy (Szja tv. 3. § 81. pont). Az adózás rendjérol szóló 2003. évi XCII. törvény 178. § 18. pontja szerint kifizeto: az a belföldi illetoségu jogi személy, egyéb szervezet, egyéni vállalkozó, amely (aki) adókötelezettség alá eso jövedelmet juttat, függetlenül attól, hogy a juttatást közvetlenül vagy megbízottja (posta, hitelintézet) útján teljesíti.  A kiküldetési rendelvény csak hivatali, üzleti utazás, illetve kiküldetés esetén állítható ki. Az Szja tv. alkalmazásában hivatali, üzleti utazás alatt a magánszemély jövedelmének megszerzése érdekében, a kifizeto tevékenységével összefüggo feladat ellátása érdekében szükséges utazást - a munkahelyre, a székhelyre vagy a telephelyre a lakóhelyrol történo bejárás kivételével -, ideértve különösen a kiküldetés (kirendelés) miatt szükséges utazást értjük (Szja tv. 3. § 10. pont). Kiküldetésnek (kirendelésnek) a munkáltató által elrendelt, a munkaszerzodésben rögzített munkahelytol eltéro helyen történo munkavégzés minosül (Szja tv. 3. § 11. pont). A kiküldetési rendelvény kiállítása csak abban az esetben lehetséges, ha a gazdasági társaság és a magánszemély között valamilyen jogviszony (pl. munkaviszony, megbízási, vezeto tisztségviseloi, tagi jogviszony) áll fenn.  A gazdasági társaságokról szóló 2006. évi IV. törvény 22. § (2)-(3) bekezdései alapján a vezeto tisztséget - ha a társasági szerzodés eltéroen nem rendelkezik - nem láthatja el munkaviszonyban az egyszemélyes gazdasági társaság tagja, erre a jogviszonyra a megbízásra vonatkozó szabályokat kell alkalmazni. Fentieket összegezve, tehát az egyszemélyes kft. - amennyiben a törvényben meghatározott feltételek teljesülnek - a vezeto tisztségviselo tagjának, mint kifizeto állíthat ki kiküldetési rendelvényt.  Tisztelettel: Adó- és Pénzügyi Ellenorzési HivatalÉszak-magyarországi Regionális Igazgatóság Ügyfélkapcsolati és Tájékoztatási Foosztály
polyakg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Egyszemélyes Kft. tulajdonosának autó elszámolása

HozzászólásSzerző: polyakg » vas. dec. 06, 2009 4:57 pm

Üdvözletem!

A témához csatlakozom az előttem szólóhoz, valamint csatolom az Apeh állásfpglalást, remélem ez meggyőző lesz. 

--- Eredeti üzenet ---Dátum: 2009.05.17. 9:34:12  Feladás dátuma: 2009.05.17.Tárgy: Egyéb adóigazgatási kérdésE-iktatószám: e-120173  Levél szövege:    Tisztelt Hölgyem/Uram! Állásfoglalást szeretnék kérni, hogy az alábbi esetben hogyan számolható el gk. költség:Egyszemélyes Kft. a tulajdonoson kívül nincs alkalmazott - a tulajdonos személyesen közremuködik, de heti 36 órát meghaladó foállású jogviszonya van máshol.Tehát kiküldetési rendelvénnyel térítheto neki a gk. használat költsége?  APEH válasza: Tisztelt Asszonyom!  Hivatalunkhoz címzett e-mailben feltett - cégautó adóval kapcsolatos - kérdésére az alábbi szakmai véleményt adom: A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény (a továbbiakban: Szja tv.) 3. § 83. pontja értelmében, az ott meghatározott adattartalommal a kiküldetési rendelvényt a kifizeto állítja ki a magánszemély részére. Az Szja tv. alkalmazásában kifizetonek minosül az adózás rendjérol szóló törvényben meghatározott személy (Szja tv. 3. § 81. pont). Az adózás rendjérol szóló 2003. évi XCII. törvény 178. § 18. pontja szerint kifizeto: az a belföldi illetoségu jogi személy, egyéb szervezet, egyéni vállalkozó, amely (aki) adókötelezettség alá eso jövedelmet juttat, függetlenül attól, hogy a juttatást közvetlenül vagy megbízottja (posta, hitelintézet) útján teljesíti.  A kiküldetési rendelvény csak hivatali, üzleti utazás, illetve kiküldetés esetén állítható ki. Az Szja tv. alkalmazásában hivatali, üzleti utazás alatt a magánszemély jövedelmének megszerzése érdekében, a kifizeto tevékenységével összefüggo feladat ellátása érdekében szükséges utazást - a munkahelyre, a székhelyre vagy a telephelyre a lakóhelyrol történo bejárás kivételével -, ideértve különösen a kiküldetés (kirendelés) miatt szükséges utazást értjük (Szja tv. 3. § 10. pont). Kiküldetésnek (kirendelésnek) a munkáltató által elrendelt, a munkaszerzodésben rögzített munkahelytol eltéro helyen történo munkavégzés minosül (Szja tv. 3. § 11. pont). A kiküldetési rendelvény kiállítása csak abban az esetben lehetséges, ha a gazdasági társaság és a magánszemély között valamilyen jogviszony (pl. munkaviszony, megbízási, vezeto tisztségviseloi, tagi jogviszony) áll fenn.  A gazdasági társaságokról szóló 2006. évi IV. törvény 22. § (2)-(3) bekezdései alapján a vezeto tisztséget - ha a társasági szerzodés eltéroen nem rendelkezik - nem láthatja el munkaviszonyban az egyszemélyes gazdasági társaság tagja, erre a jogviszonyra a megbízásra vonatkozó szabályokat kell alkalmazni. Fentieket összegezve, tehát az egyszemélyes kft. - amennyiben a törvényben meghatározott feltételek teljesülnek - a vezeto tisztségviselo tagjának, mint kifizeto állíthat ki kiküldetési rendelvényt.  Tisztelettel: Adó- és Pénzügyi Ellenorzési HivatalÉszak-magyarországi Regionális Igazgatóság Ügyfélkapcsolati és Tájékoztatási Foosztály
polyakg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Egyszemélyes Kft. tulajdonosának autó elszámolása

HozzászólásSzerző: tothpeter1 » csüt. feb. 18, 2010 2:14 pm

Sziasztok!

"Kiküldetési rendelvénnyel a 9 Ft/km + üzemanyag ktg. adómentesen elszámolható?"

Pont ugyanez a helyzet nálam, nemigazán vagyok a törvények tudora ezért kérdezem,

hogy akkor lehetséges az említett elszámolás vagy sem?

Pl. a jogviszony alatt én mint tulajdonost azaz magamat értem..... ergo igen mehet.

Köszönettel.

tothpeter1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Egyszemélyes Kft. tulajdonosának autó elszámolása

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. feb. 18, 2010 2:15 pm

"...tehát az egyszemélyes kft. - amennyiben a törvényben meghatározott feltételek teljesülnek - a vezeto tisztségviselo tagjának, mint kifizeto állíthat ki kiküldetési rendelvényt.  Tisztelettel: Adó- és Pénzügyi Ellenorzési HivatalÉszak-magyarországi Regionális Igazgatóság Ügyfélkapcsolati és Tájékoztatási Foosztály"

 

Tehát lehetséges.

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyszemélyes Kft. tulajdonosának autó elszámolása

HozzászólásSzerző: tothpeter1 » csüt. feb. 18, 2010 4:31 pm

köszönöm. Elfogadtatni hogyan tudom a válaszod?
tothpeter1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég