Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kiküldetési rendelvényt naponta kell kitölteni?

Juttatások, költségtérítések

Kiküldetési rendelvényt naponta kell kitölteni?

HozzászólásSzerző: sztann » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kis cég egyetlen személyi tulajdonú kocsival, egyetlen (bt. beltag) tagjával kapcsolatban alkalmazza a kiküldetési rendelvényt. (Fejléce és minden adata változatlan és egységes nem csak havonta, de egész évben.) Létezik-e előírás, mely szerint minden egyes utat külön-külön kiküldetési rendelvényen kell nyilvántartani, majd ezeket összesíteni, előbb havonta (az üzemenyagár havonta változik), majd adóévre összegezni?
sztann
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Kiküldetési rendelvényt naponta kell kitölteni?

HozzászólásSzerző: kriszta4 » szer. nov. 18, 2009 9:45 am

Szia!

Nem tudok olyan előírásról, hogy minden utat külön kiküldetési rendelvényre kellene írni.

Mivel havonta változik az üzemanyag ár, én (amennyiben ráfér egy rendelvényre) csak egyet szoktam tölteni, és azon összesítem a hónapot.

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kiküldetési rendelvényt naponta kell kitölteni?

HozzászólásSzerző: ettrade » szer. nov. 18, 2009 9:57 am

Szia

A kiküldetési rendelvényt nem szükséges utanként illetve naponként újra és újra kitölteni. A fejlécnél év és hó feltüntetésével szabályozhatod az időszakot azaz pld.: 2009. év 1-3 hó, és ennek megfelelően a részletezésnél feltünteted azt az időszakot hó és nap megjelöléssel amikor a tényleges utazás történt. Ettől kezdve már csak az üzemanyagárakat kell a megfelő APEH egységárral azonosan feltüntetni a megfelő rovatban.

Üdv.: ettrade

 

ettrade
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kiküldetési rendelvényt naponta kell kitölteni?

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » szer. nov. 18, 2009 10:03 am

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kiküldetési rendelvényt naponta kell kitölteni?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. nov. 18, 2009 10:15 am

Szia!  Van rendesen kereskedelmi forgalomban kapható " Kiküldetési rendelvény Hivatali, üzleti utazás költségtérítéséhez két példányos, sorszámozott  és a fejlécében:   év.. hó szerepel.  Mi ezt használjuk. Nyomtatvány száma: B.18-73 r.sz. METALEN Nyomda.  Ez havi elszámolás.

Nem tudom konkrétan van-e olyan előírás (jogszabályi)  , hogy de legalább havi, vagy valami.., mivel azonban már többször volt APEH ellenőrzésünk és korábban is ilyen havi, mag jelenleg is havi kiküldetési rendelvényt használunk, azoknál akik a saját autójukat muszály, hogy használják a munkáltató/kifizető érdekében. Még egyszer sem kifogásolták. Nekem a magán véleményem azért az, hogy illik legalább havonta elszámolni. Láttam már, hogy a kiküldetés, költségelszámoláshoz is belső szabályzat minták jelentek meg, hogy ez mennyire kötelező főleg a vállalkozási szférában és  melyik jogszabály szerint --- nem néztem,  de az biztos, hogy akikkel nekem kapcsolatom van, azoknál nincs ilyen belső szabályzat... és a saját gépjármű használat "elrendelése" a hivatali út miatt és költségtérítése szerintem nem is pontosan azonos fogalom az Mtv. szerinti kiküldetéssel, attól, hogy kiküldetési rendelvényen kerül elszámolásra.

Ha a magánszemélynek un. utólagos elszámolásra adnánk ki pénzt, amiből időközben fedezi a cég "kiküldése" miatti gépkocsi költségeit, azzal is 30 napon belül  el kell számolni, ha nem akar a cég kamatkedvezményes adóval bíbelődni, ha meg nem ad a gk.tulajdonosnak előleget, akkor ha a cég miatt a saját autóját használja az illető , akkor legalább havonta meg kellene, hogy térítse a cég legalább az elszámolható költségeit a kiküldöttnek..

Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Kiküldetési rendelvényt naponta kell kitölteni?

HozzászólásSzerző: gizuzmo » szer. nov. 18, 2009 10:40 am

Nálunk én csinálom az elszámolást, és én megcsinálom lebontva minden egyes útra , körútra hogy hova és mikor menjen vki, azaz külön rendelvény van minden úthoz, és hónap végén összesítem egy lapon és a konkrét költség kiszámolása és kifizetése a kiküldöttnek ekkor történik, előleggel nem bajlódunk. Ha az életszerűséget nézem sztem vki onnan tudja hova kell és mikor menni ha kiküldik. az igazság az hogy ez elég macerás,kéne rá egy külön ember ha tényleg a valóság szerint írjuk, én is utólag csinálom a kiküldetésit is, kb. mindent összevetve 1 napos munka, nálunk kb 3-4 autóra van havi szinten elszámolva kb. 200e ft. Remélem hogy jó így.

gizuzmo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Kiküldetési rendelvényt naponta kell kitölteni?

HozzászólásSzerző: gizuzmo » szer. nov. 18, 2009 10:42 am

Ja persze számlák áés megrendelések fedik az időpontokat, utakat.
gizuzmo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Kiküldetési rendelvényt naponta kell kitölteni?

HozzászólásSzerző: nyár » vas. nov. 22, 2009 1:04 pm

Kiküldetési rendelvény adható, elszámolható kis bt-nél is? A vezető egyedül végez mindent, 2 fő nyugdíjas alkalmazott van, s időnként AM könyvvel dolgozik 2-3 fő.

Üdv.: Ica

nyár
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Kiküldetési rendelvényt naponta kell kitölteni?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » vas. nov. 22, 2009 2:14 pm

Csak egyéni vállalkozó nem alkalmazhatja saját magára. Mindenki más igen.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kiküldetési rendelvényt naponta kell kitölteni?

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » szer. nov. 25, 2009 11:27 am

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Következő

Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég