Adófórum

Adózási és számviteli információk

Létezik-e ún.:leírások listája?

Juttatások, költségtérítések

Létezik-e ún.:leírások listája?

HozzászólásSzerző: jelnyelv » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tisztelt Fórumozók!
Én Oktatásba fogok belevágni a vállalkozásomban, és szeretnék olyan utat találni, ami a bevétel után ún.: leírások listáját megkapni (amennyiben létezik?) Mint például milyen dolgokat lehet leírni? Én 804215 Egyéb tanfolyami oktatás, 804214 Nyelvoktatás és 741402 Általános üzletiviteli tanácsadás mellett fogok tevékenykedni. A kérdésem lenne, hogy a fenti tevékenységi köreim alapján milyen költségként lehet elszámolni? Amolyan listára lennék kíváncsi, amennyiben ez létezik!
Ha valaki mégis tudna nekem segíteni, akkor az alábbi e-mail címemre legyen szíves elküldeni:
Nagyon szépen megköszönve üdvözlettel: Béla
jelnyelv
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Létezik-e ún.:leírások listája?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » kedd feb. 20, 2007 3:14 pm

Szia! Listával  nem tudok segíteni, de költséget elszámolni a tevékenységeddel szorosan összefüggő kiadásokra lehet. Azt, hogy az "egyéb tanfolyami oktatás" milyen költséget  takarhat, azt csak te tudod megmagyarázni. Pl. ha erre termet bérelsz:akkor terembérlet, ha erre te adsz jegyzetet külön felszámolás nélkül a hallgatóknak:akkor ennek a nyomdai költsége, ha a szünetben  virággal díszített asztalon kávéztatod meg a résztvevőket: akkor ezeknek a költsége, és ha esetleg videolejátszással segíted az oktatást:akkor videofelvevőt- és lejátszót is vásárolhatsz.És így tovább...... Természetesen a "feltűnő" költségeket  érdemes jól aládokumentálni a használatukról (pl egy egy fotó a videós előadásról). Továbbá útnyilvántartás nélkül elszámolhatsz havi 500 km gk üzemanyagátalányt+9 Ft/km költség átalányt a saját gépkocsid használatára. Üdv:Napraforgó
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Létezik-e ún.:leírások listája?

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd feb. 20, 2007 4:23 pm

Jelnyelv!

A "vállalkozásom" meghatározás nagyon tágan értelmezhető dolog. A vállalkozásnak nagyon sok fajtája létezik. Ahhoz nagyon részletesen kéne ismerni a konkrét esetet, hogy bármiféle tanáccsal szolgálhassunk. A konkrét ügy kapcsán én ajánlanám egy adótanácsadó, vagy könyvelő felkeresését, aki bizonyára egészen részletekbe menően felvilágosítást tud adni

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Létezik-e ún.:leírások listája?

HozzászólásSzerző: jelnyelv » szer. feb. 21, 2007 10:15 am

Kedves Napraforgó!

 A válaszod nagyon sokat segített! Így ezúton nagyon szépen köszönöm!

Azért kicsit boszankodom, hogy a lista nem is létezik, mert hátha ötletet ad nekem! de így is logikus, mivel ami munkával jár, úgy kell elszámolni! elvileg mindent el lehet könyvelni, csak jól alá kell dokumentálnom!

Üdv: Jelnyelv

jelnyelv
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég