Adófórum

Adózási és számviteli információk

munkábajárási ktsg

Juttatások, költségtérítések

munkábajárási ktsg

HozzászólásSzerző: gizuzmo » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tudja-e vki, hogy 2010-ben a munkavállalónak adott munkábajárási költségtérítés km*9ft adómentes-e továbbra is vagy nem?

Alkalmi munkavállalási rendszerben van-e már vmi konkrét változás? 

gizuzmo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

munkábajárási ktsg

HozzászólásSzerző: olahneedit » kedd okt. 13, 2009 12:50 pm

Szia!

Olvastam már a tervekről, illetve csak átfutottam a cikkeket, de nem rémlik,hogy a munkábajárási költségtérítésről bármit is írtak volna. Ettől még belenyúlhatnak simán.

Az AM-esekről viszont bővebben is írtak, - és ez az, amiért konkrét válaszadás hiányában is írok -, szóval valami olyat akarnak bevezetni, hgoy a foglalkoztatás megkezdése előtt emailen, vagy telefonon be kell jelenteni a delikvenst, a telefonra akár sms visszajelzést is lehet kérni, így egy esetleges aznapi ellenőrzés során azzal lehet bizonyítani a legális foglalkoztatást. Meg akarják szüntetni magát a kiskönyvet, ezzel akarnak spórolni, mert még mindig jobban megéri az államnak a telefonszolgálat ksg-e, mint a papírksg. Lesz majd egy formanyomtatvány, melyet kitöltve lehet továbbítani elektronikusan, és ámen. A közterheket a járulékokkal együtt egy hónapban egyszer kérik majd.

Engem viszont komolyan aggaszt az az eset, ha pld előző nap bejelentem, hogy holnaptól xy másnap nálam dolgozik, de nem jelenik meg munkavégzésre. Ok, talán majd lehet törölni a dolgot. De ha már megengedik azt a luxust, hogy törölni lehessen a létre nem jött munkaviszonyt, akkor igencsak sűrű lesz az ilyen eset, akkor meg mindek az egész hűhó?

Remélem nálam okosabbak is írnak. Üdv: Edit

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

munkábajárási ktsg

HozzászólásSzerző: szaboicus » kedd okt. 13, 2009 3:53 pm

Sziasztok!
A második kérdésedre olvastam a net-en:
A szerződés formája un."Blanketta" ami nem új, csak eddig nem ezen a néven használtuk.
Ami rosszabb, hogy a kifizetett nettó összeg 40%-a lessz a járulék amit fizetni, és vallani kell.
A mvállallónak nem lessz éves időbeli korlát, csak a cégeknél marad a max. 90 nap, az idénymunkánál 31 nap.
Ha a mvállaló nem jelenik meg ugyanúgy lehet érvényteleníteni a bejelentést.
A lényeg az adminisztráció nekünk több lessz,az állam meg állítólag csomó pénzt,időt spórol.
|| Még Ezek szerint a régi nevén=Munkaügyi Központokból is elküldik az embereket akik ezzel foglalkoztak. 
Arról nem írnak, hogy a legyártott, és ki nem adott AM-es könyvek selejtezése mennyibe fog kerülni.
De azt már elkönyvelhetjük, hogyha egy cég sok  Blanketta szerződésest foglalkoztat, arra nyugodtan felvehet || 1 embert.
Üdv:Icus
szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron