Adófórum

Adózási és számviteli információk

szolg.lakás rezsi költségtérítés

Juttatások, költségtérítések

szolg.lakás rezsi költségtérítés

HozzászólásSzerző: rjulcsi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A véleményetek szerint ha egy szervezet tulajdonában lévő szolgálati lakásban lakó személy részére a szervezet rezsiköltség-térítést fizet, akkor az a lakásban lakó személy adóköteles bevétele? A rezsiszámlák a magánszemély nevére szólnak, a cég nem számolhatja el, de hozzájárulást fizet az emberünknek. Ha adóköteles, akkor az éves szja bevallásban melyik soron kell szerepeltetni az ilyen címen felvett költségtérítést?

Köszönettel:

Julcsi 

rjulcsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

szolg.lakás rezsi költségtérítés

HozzászólásSzerző: tevike » kedd szept. 01, 2009 11:50 am

Hogyan szólhat a számla magánszemély nevére szolgálati lakásnál?
tevike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

szolg.lakás rezsi költségtérítés

HozzászólásSzerző: rjulcsi » szer. szept. 02, 2009 7:35 am

Bocsánat, igazad van Tevike. Megkérdeztem az illetőt hogy is van ez, mert mindig úgy emlegeti a lakást, hogy az ő szolgálati lakása. Nem a szervezeté a lakás, hanem egy magánszemélyé. De a lényeg az, hogy a szervezet az ő munkatársának rezsiköltségtérítést akar fizetni. Kezelhető-e ez úgy, mint a lakbérhozzájárulás? Az ha jól tudom költségtérítésnek minősül, és adóköteles.

J.

rjulcsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

szolg.lakás rezsi költségtérítés

HozzászólásSzerző: tevike » szer. szept. 02, 2009 10:29 am

Szerintem, ilyenkor át kell íratni a számlákat.  Ma már lehet úgy kérni, hogy más a tulajonos és más a fizető. Ekkor  a dolgozó nevére jön a számla. Ha egy-egyben fizeted ki, akkor nincs adóalap. Az más kérdés,  hogy esetleg a tulajdonost megkérdezheti az APEH  (ha rájön erre), hogy miért ingyen adja ki a lakást. Egyébként kell lakásbérleti szerződés nulla forint bérleti díjjal, de a költségek átvállalásával. És a céggel is kell egy ilyen szerződés, hogy mi alapján térítitek meg a rezsit.
tevike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég