Adófórum

Adózási és számviteli információk

vezető lakásbérlésének téritése

Juttatások, költségtérítések

vezető lakásbérlésének téritése

HozzászólásSzerző: karika01 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok

 

segitséget szeretnék kérni.

 vezetőnek ki szeretnénk fizetni a lakás bérletét  

 lakástulajonossal a dolgozo van szerződésben, de kulon fizeti szerződésen felüll a rezsit , ezt is ki akarják fizetni

milyen modon lehet megtenni,

 cégem nem szeretne a bérlővel szerződni, bár talán ugy kedvezőbb lehetne

 köszönöm

 


 

karika01
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

vezető lakásbérlésének téritése

HozzászólásSzerző: karika01 » pén. jún. 26, 2009 3:56 pm

ki mit gondol?:)
karika01
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

vezető lakásbérlésének téritése

HozzászólásSzerző: kaloczy » pén. jún. 26, 2009 4:09 pm

Én speciel azt, hogy már a kérdést sem értem :-((((

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

vezető lakásbérlésének téritése

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. jún. 26, 2009 4:27 pm

Szia Karika01!  Hát nem tudom mit gondoljak, a cég a vezetőnek akar lakást bérelni, de nem a bérlővel akar szerződni, a lakástulajdonossal a dolgozó van szerződésben....  nem tudom mi a kérdés?
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

vezető lakásbérlésének téritése

HozzászólásSzerző: karika01 » pén. jún. 26, 2009 4:36 pm

 

 

A tény az h a vezető bérel egy lakást  e mögött van egy szerződés persze a vezető ezt régen béreli, a mostani új  munkahelye meg akarja tériteni , ezt hogyan teheti? és kérdés a rezsi költség  is amit a vezető utal a atulajdonos bemondása alapján..........

 

én arra gondolok h csapja a jövedelemhez?  és akkor szja és tb járulékok....

 

lehet e természetbeni juttatás és akkor 54%szja és tb járulékok?ez marha sok ha lehet egyáltalán

az én fonokom mondta azt h nem szeretne szerződni a bérbeadóval..............persze ekkor lenne szerintemkedvezőbb ha jol gondolom

   

 

nem tudom most érthető voltam?

 

karika01
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

vezető lakásbérlésének téritése

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. jún. 26, 2009 7:05 pm

Nagyon restellem, de még mindig nem világos -- lehet, hogy már későre jár az idő:  de 

    az a bizonyos vezető   az  =  a főnököd,     vagy

    a főnököd az = az új munkáltatóval   és az a bizonyos vezető, az az a dolgozó, aki eddig is bérelte a lakást, amit a munkáltató cég akarna neki/ helyette a továbbiakban kifizetni.., 

ha a főnököd/ az új munkáltató/ az cég, aki nem akar közvetlenül bérleti szerződést kötni az ingatlan tulajdonosával,  magyarul a cég nem akarja a saját nevére bérelni azt az ingatlant,  mert nem akarná, hogy a dolgozó (vezető) részére ingyenes használat biztosítása esetleg olyan természetbeni juttatás legyen, ami után az SZJA 54% és az SZJA- val növelt összeg után még járulékok.???

A fő cél az az, hogy a cég szempontjából kerüljön ez minél kevesebbe, tehát a cég akarna jobban járni,  vagy azt a vezetőre vonatkozóan kell nézni, hogy mi a kedvezőbb? 

Ott van a rezsi dolog:  egyáltalán ki a bérbeadó?  adószámos magánszemély, vagy egy másik cég? , de akárki is legyen, annak számlaadási kötelezettsége van egyben a bérleti díjjal a rezsi, vagy bérleti díj és külön bérletidíj járulékos ktsg, vagy a bérleti díj és a bérlő nevére íratódnak a közüzemi fogyasztók, amiről a közüzemi szolgáltató adja a számlát már közvetlenül a bérlőnek?  

Az a vezető/dolgozó valószínűleg munkaviszonyban áll, ha pénzben kapja a hozzájárulást, akkor azt a jogviszonya szerinti jövedelemként kell elbírálni (SZJA, TB,stb,.), ha nem felel meg " a természetbeni juttatás" s természetbeni juttatás kritériumnak, akkor is a munkaviszonyára tekintettel juttatott jövedelemként kell számolni vele - szerintem..  feltételezem, hogy ennél a lakásnál a munkásszálás, mint olyan nem jöhet szóba..  Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

vezető lakásbérlésének téritése

HozzászólásSzerző: karika01 » szomb. jún. 27, 2009 10:47 am

Szia

 

 

Kb ennnyit tudok amit leirtam, 

 

a csúcsvezetőnek akarják adni ezt a juttatást , ő gyakorolja  a munkáltatói jogokat, amugy tiszteletdijas,

 

az én fonokom lentebb lévő  vezetői szint igazgató ,

sajnos uj cég minden kialakulatlan, és tőlem várnak alternativákat, és én még csak segitek még nem vagyok ott az uj helyemen ennél a  a cégnél.

a szerződést nem láttam igy csak azt tudom mondani amit nekem mondanak

 

szerintem ugy akarják megoldani h nem változtatni a szerződésen e mindenki a lehető legjobban járjon 

 

szóval ha igaz az alap eset , hogy a van egy élő szerződése a csúcsvezetőnek, gondolom magán személlyel , akkor ugy lenne jó h ez az összeg hozzáadódik a jövedelméhez? a rezsit meg csak ugy tudnák kifizetni ha a bérlő átiratja a nevére a szolgáltatokat és bemutatja a számlákat , és akkor ez is hozzá csapodik a jövedelméhez? mert jelenleg állitólag csak utal valami bemondás alapján.......

a szerződés szerinti dij befizetéséről is kell valami igazolás a tulajdonostol ? vagy elég a szerződés bemutatása?

 

Másik eset ha bérelné a a cég, ingyenes használat természetbeni juttatás azért érdekes mert akkor nem igazán kaphatna egy személy hanem szabályzat szerint megfelelő kör.

 

 Nagyon magas a havi bérleti dij ez biztos nemmunkásszállási dijba elsüthető

 

köszi

 

 

karika01
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron