Adófórum

Adózási és számviteli információk

Diákmunka alkalmi munkavállalói kiskönyvvel

Juttatások, költségtérítések

Diákmunka alkalmi munkavállalói kiskönyvvel

HozzászólásSzerző: Redangel » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szaisztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy diák aki nyári munkára jelentkezik és kiváltotta az alkalmi munkavállalói kiskönyvet, az után jár etovábbra is a családi pótlék, valamint a munkaügyi központban azt mondták neki, hogy mikor munkába áll, attól számított 15 napon belül be kell lépni e MNYP-ba, és vinni kell vissza az erről szóló papírokat.Szerintetek ez lehetséges? Nem elég, hogy iskolalátogatási bizonyítványt kér  a gimitől. Kérem írjátok meg, hogy milyen szabályok vonatkoznak rá?

Előre is köszönöm!!

 

Redangel
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Diákmunka alkalmi munkavállalói kiskönyvvel

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. jún. 18, 2009 9:04 am

Szia!

Az alábbi linken ezt a választ találod, de ha az alkalmi munkavállalói könyvvel kapcsolatos tv-ben a munkaügyi központra vonatkozó rendelkezéseket átolvasod abból kitünik, hogy nekik milyen adatszolgáltatási kötelezettségük van, többek között a magánnyugdíjpénztárral kapcsolatban. 

http://www.apeh.hu/gyik/jarulek#faq_2610207

 Nyári (szünidei) diákmunkával kapcsolatban: kell-e létesítenie a diákmunkásnak magánnyugdíjpénztári tagságot?

Nyári szünidőben végzett munkára is érvényes az, hogy ha a diáknak ez a munka alapozza meg első nyugdíjbiztosítási jogviszonyát (pl. először dolgozik), akkor pályakezdőnek minősül és be kell lépnie magánnyugdíjpénztárba.
[Tbj. 4. § n) pont]

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Diákmunka alkalmi munkavállalói kiskönyvvel

HozzászólásSzerző: Redangel » csüt. jún. 18, 2009 10:06 am

Szia!

Az Apehos választ megnéztem, de ebből nem derül ki, hogy az alkalmi munkavállalókra is vonatkozik-e.

Nyáron kb 2 hónapot dolgozik, utána esetleg csak jövő nyáron, addig nem lesz jövedelme sem, ami után nyugdíjjárulékot fizet, addig megmarad a tagsága?! Nem értem....

Redangel
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Diákmunka alkalmi munkavállalói kiskönyvvel

HozzászólásSzerző: Redangel » csüt. jún. 18, 2009 10:51 am

Felhívtam az illetékes Munkaügyi központot, és azt a tájékoztatást kaptam, hogy mivel alkalmi munkavállalóival dolgozik (az nem számít diákmunkának), ezért ha a munkáltató kötelezi, hogy belépjen valamelyik magánnyugdíjpénztárba csak akkor kell belépni, különben nem. Elvileg be kellene lépni, de semmilyen hátrány nem származik abból, ha nem lép be.Jó nem?! Ha esetleg belép, akkor a tagsági viszonya fennáll akkor is ha nincs jövedelme és nem fizet járulékokat.Fő az, hogy következő év január 15-ig leadja a kiskönyvet, így megkapja az adóigazolást, és bevallhatja májusban.

Csak tájékoztatásul írtam le, hátha valaki hasonló cipőben jár.

 

Redangel
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Diákmunka alkalmi munkavállalói kiskönyvvel

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. jún. 18, 2009 11:04 am

Szia!

 

Az alkalmi munkavállalói könyv alkalmazása munkaszerződésnek minősül, amely a jogszerű, munkaviszony keretében történő foglalkoztatás egyik formája.

A munkáltató által beragasztott közteherjegyek alapján jogosult  egészségügyi szolgáltatásra, baleseti táppénzre, továbbá a nyugdíjhoz szolgálati időt gyűjt. Tehát én úgy gondolom ezek alapján a munkaügyi központ helyesen jár el, bár elég sokszor vitáztunk már ezen. Igaz ha jól emlékszem, ott nem a munkaügyi központ által történő beléptetés volt a kérdés, hanem a munkáltatói.

Igen míg nem dolgozik a tagsága megmarad, az addig befizetett összeg, melyről adatszolgáltatást szintén a munkaügyi központ ad ( az alkalminál maradva) nem vész el.

Bár az is igaz, hogy a munkáltató nem biztos, hogy aláírja a foglalkoztatást, mivel a belépésnél a munkáltatót is igazolni kell.

Hát mindenesetre jó kérdés az biztos, a gyakorlati kivitelezhetősége megkérdőjelezhető.

Üdv.

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég

cron