Adófórum

Adózási és számviteli információk

Cafeteria - szülés?

Juttatások, költségtérítések

Cafeteria - szülés?

HozzászólásSzerző: Erra » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Cégünknél az ügyvezető (egyébként nem tulaj, csak munkaviszonyos) jövő hónapban szülni fog. Jövő héttől szabin. Utána majd betegszabi pár nap (vagy nem, ha előbb jön a baba), aztán TGYÁS. Utána szerintem januártól jön vissza dolgozni, ahogy előre tervezi. A TGYÁS alatt adható-e neki cafeteria?

Pl. étk. jegy, egészségpénztár, helyi bérlet (oké nem jár be, de ha hoz számlát?), üdülési csekk (megkapta már, és egész évre számoltuk el, így fért bele a keretbe).  Ha bérlet necces, akkor kapna több egészségpénztári hozzájárulást...

Azt tudom, hogy nézzük meg mi van a szabályzatban, én írtam, így erre nincs külön rendelkezés benne. Jogszabály szerint?

Illetve annyi van benne, hogy fizetés nélküli szabi idejére nem jár. De TGYÁS alatt még nem lesz fizu nélküli szabin, az csak GYED idején van, ha jól rémlik.

Kérlek segítsetek, hogy mi adható, vagy egyáltalán kell-e módosítanom a szabályzatot.

Köszönöm!

Erra

Erra
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Cafeteria - szülés?

HozzászólásSzerző: Timci » kedd jún. 16, 2009 6:41 am

Szia Erra,

Mindenképp érdemes a cafetéria szabályzatotokat módosítani és ezen esetekre is kitérni, hogy mi a teendő ilyenkor. Jogszabály nem tiltja, hogy add ezeket a TGYÁS alatt, akár később is, a munkáltató döntésén és pénztárcáján múlik.

A gyakorlatban azt láttam, hogy mindenhol megszűntetik a juttatások nyújtását, amint megszűnik a munkabér fizetés. És ez valahol logikus is, hátrányos megkülönböztetés lenne a többiekre nézve. Van olyan hely is, hogy a szülés napjától sem adják már. A juttatásoknak ez a lényege, hogy "adható" de nyilván nem kötelező.

Tehát, minden a belső szabályozáson múlik. Még mielőtt veszekedés lenne, javasolt már most rendelkezni erről a cafetéria szabályzatban.

Üdv, Timci

Timci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég