Adófórum

Adózási és számviteli információk

Cégautóadó egy-egy hónapra

Juttatások, költségtérítések

Cégautóadó egy-egy hónapra

HozzászólásSzerző: valkarne2007 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egy EV január és február hónapokra számolt el útnyilvántartás alapján gépjárműhasználatot. A januári használatra ugye még nem kell cégautóadót fizetni, a márciusival kapcsolatban viszont nem tiszta számomra, hogy melyik negyedévben kell a cégautóadót megfizetni. Az adókötelezettség ui. annak a hónapnak az első napján kezdődik, amelyet megelőző hónapban a szgk után tételes ktgelszámolással ktg-et számolt el, tehát szerintem április 1-jén. Ti hogy gondoljátok?

valkarne2007
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Cégautóadó egy-egy hónapra

HozzászólásSzerző: Panni49 » hétf. ápr. 06, 2009 8:54 am

Szia! a február,márciusi cégautóadót április 20-ig kell bevallani 0901-es bevalláson és megfizetni.
Mindig a negyedévet követő 20-ig.Üdv.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Cégautóadó egy-egy hónapra

HozzászólásSzerző: simke » hétf. ápr. 06, 2009 9:18 am

Szia!

Úgy bizony! Ahogy Panni is írta február, március hónapokra kell cégautó adót fizetni a 0901-es bevalláson. Külön lapon (6-os) kell elszámolni havi bontásban   -  az önkormányzat felé fizetendő gépjárműadót levonva -  a fizetendő cégautó adódat. Üdv Etus

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Cégautóadó egy-egy hónapra

HozzászólásSzerző: valkarne2007 » hétf. ápr. 06, 2009 9:36 am

Köszönöm a gyors segítséget!
valkarne2007
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Cégautóadó egy-egy hónapra

HozzászólásSzerző: kriszta4 » hétf. ápr. 06, 2009 9:48 am

Ha szó szerint néztem a Tv-t, akkor én úgy gondolom, a februári használat után márciusra vallok és fizetek 04.20-ig, mivel "Az adókötelezettség ui. annak a hónapnak az első napján kezdődik,amelyet megelőző hónapban...." a márciusi használatra pedig csak 04.01-től kell fizetnem, és azt majd csak a II. n.évi bevallásban vallom 7.20-ig....  de lehet nem jól gondolom... ???

tehát a februári használat miatt márciustól vagyok köteles adózni, a márciusi használat miatt pedig áprilistól ...   mondom csak szerintem lehet nem így van mégsem ,,

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Cégautóadó egy-egy hónapra

HozzászólásSzerző: simke » hétf. ápr. 06, 2009 10:01 am

Szia Kriszta!

Például értékcsökkenést egész évben számolsz el, azt is nevesíti a törvény költségként, és nem hagyhatod ki écs elszámolásnál a februárt!! 

A személygépkocsi utáni költségnek, ráfordításnak a személygépkocsi üzemeltetésével közvetlenül összefüggő (kizárólag a személygépkocsi tulajdonlása, használata esetén felmerülő) költségek minősülnek. Így különösen ide tartozik a személygépkocsi üzemanyag-, kenőanyag költsége, az éven belül elhasználódó tartalék-alkatrészek költsége, a javítás, karbantartás díja, a személygépkocsi bérleti díja, lízingdíja, az értékcsökkenési leírás, a felelősségbiztosítás és a casco díja, a gépjárműadó.

 

Az adókötelezettség időbeli terjedelme

A Gjt. 17/C. §-ának (6) bekezdése értelmében a cégautóadót a naptári évben azokra a hónapokra kell megfizetni, amelyekben az adókötelezettség fennállt. A cégautóadó-kötelezettség - más tárgyi adókhoz hasonlóan - az adókötelezettség keletkezésének napjával kezdődik, s mindaddig fennáll, amíg az adókötelezettség - a Gjt 17/C. §-ban említett okok miatt - meg nem szűnik. Az adókötelezettség időbeni terjedelme az adókötelezettség keletkezésének napja és az adókötelezettség megszűnésének napja közti időszakot öleli fel, az adót ezen időszak hónapjai után kell megfizetni.

Nem magánszemély tulajdonában álló, vagy általa lízingelt, magyar rendszámú (az Országos Járműnyilvántartásban szereplő) személygépkocsi utáni adókötelezettség a tulajdonszerzés, lízingbe vétel hónapját követő hónap 1. napjától kezdődően egészen annak a hónapnak az utolsó napjáig tart, amelyben a személygépkocsit a tulajdonos elidegeníti (eladja, elajándékozza), a lízingbe adónak vissza adja. A cégautóadó rendelkezések hatálybalépése, azaz 2009. február 1-je előtt megszerzett (lízingbe vett) személygépkocsi esetén az adókötelezettség keletkezése 2009. február 1.

Részlet innen:

http://www.adoforum.hu/cikk/58634/tajekoztato-az-uj-cegautoadorol-es-azzal-osszefuggo-egyes-szemelyi-jovedelemado-kerdesekrol?wa=eado0905h

Üdv Etus

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Cégautóadó egy-egy hónapra

HozzászólásSzerző: kriszta4 » hétf. ápr. 06, 2009 10:31 am

Köszi, értelek De az általad beidézettből ez a mondat is megkever:

"Ha például a magánszemély tulajdonos 2009. januárjában a személygépkocsi után már számolt el tételes költségelszámolással költséget, de utoljára márciusban számol el költséget, akkor 2009. február 1-jétől a személygépkocsi adóköteles, egészen március utolsó napjáig (2 hónapon keresztül). Amennyiben a magánszemély 2009. júniusában újfent mégis számol el költséget, akkor 2009. július 1-jétől az adókötelezettség újra kezdődik. "

ebből is az jön le nekem, hogy ha juniusban használom, akkor 07.01-től kezdődik újra. tehát ha 07.01-től kezdődik, akkor azt nem a II.n.évi, hanem majd csak a III.n.évi bevallásban kell szerepeltetni... ettől függetlenül úgy csinálom ahogy írtad a 2. hszodban, abból baj nem lehet. Köszike

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Cégautóadó egy-egy hónapra

HozzászólásSzerző: simke » hétf. ápr. 06, 2009 10:46 am

Magánszemélyeknél, akik nem számolnak pl. écs-t, vagy nem tudják sehonnan leírni a kötelező biztosítást, csak legfeljebb költségtérítést kapnak a munkáltatótól alkalomadtán, másképpen kell elbírálni - eseti jelleggel. De mivel a kérdező egyéni vállalkozásnál kérdezte a felmerülő cégautó adót, neki biztos, hogy február 01-jétől kezdődik. Magánszemélynél lehetséges, hogy csak decemberben "kell" cégautó adót fizetni.
simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Cégautóadó egy-egy hónapra

HozzászólásSzerző: kriszta4 » hétf. ápr. 06, 2009 10:56 am

Az én meglátásom szerint nem lehet kétféleképpen kezelni az EV-t és a magánszemélyt.. de mind1

A másik, amire még alapozom amiket én képviselek, hogy pld. a súlyadó alanya is tárgyhót követő hó 1-től leszek. Pld. ha veszek egy autót március 3-án, a súlyadót csak április l-től vetik ki rám .. tehát márciusra nem fizetek egyáltalán súlyadót. Én úgy gondolom/tam  ? hogy ez az újfajta cégautó adó is ezen az elven mőxik, de hátha megcáfol, vagy megerősít még valaki ? minket.

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég