Adófórum

Adózási és számviteli információk

Cégautóadó?

Juttatások, költségtérítések

Cégautóadó?

HozzászólásSzerző: Szirony1 » pén. máj. 01, 2009 5:10 pm

Szia Tevike!

 Teljesen igazad van elég érdekesen írtam le de a lényeg:

- kiküldetési rendelvény alapján nem kell fizetni cégautóadót

- de ha költséget vagy ráfordítást számolsz el a saját gépkocsi (pl: karbantartás, üzemanyagszámla stb,,) után az adott hónapban még ha kiküldetési is volt mellette akkor köteles vagy a céautóadót megfizetned.

igy talán érthetőbb.

Szia zsolt

Szirony1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Cégautóadó?

HozzászólásSzerző: tevike » pén. máj. 01, 2009 5:22 pm

Szia Zsolt! Kösz, igen.
tevike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Cégautóadó?

HozzászólásSzerző: bbildi » hétf. jún. 08, 2009 4:56 am

Kedves Fórumozók!

Szeretnék a témával kapcsolatosan kérdezni. Ha egy vállalkozóként működő háziorvos (Kft-jében egyéb tevékenységet is végez) kft-jének van egy gépjárműve,ezzel kapcsolatosan kell útnyilvántartást vezetnie? Ő azt mondja, cégautóadót nem fizetnek, de útnyilvántartást sem, és olyan összegű számlákat számol el az OEP-től kapott finanszírozás terhére, ami szerintem hatalmas, 180l /hónap, tehát kb 6 liter/nap. Hát ennyit sztem nem közlekedik egy háziorvos gépjárművel. Kell az orvosoknak bizonyítnai, hogy magánjellegű a gépj.igénybevétel? úgy gondolom erre lenne az útnyilvántartás. Nem?

 

bbildi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Cégautóadó?

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. jún. 08, 2009 8:53 am

Szia!

 

Szerintem a társasági adó hatálya alá tartozó vállalkozóknak is kell valamiféle bizonylat az üzemanyag elszámolására, bizonylat nélkül semmiféle gazdasági esemény nem számolható el. Ez a számviteli szabályzataiban biztosan le van fektetve.

A tulajdonában lévő gépjárműve(i) beszerzési, fenntartási,karbantartási, javítási, valamint üzemanyag-költségeit a számviteli törvény előírásának megfelelően kizárólag szabályszerűen kiállított számlák alapján érvényesítheti. Az ilyen módon dokumentált költségeket (üzemanyag-költségnél a felhasználást alátámasztó útnyilvántartás alapján) a Tao. törvény az adóalapnál is elismeri.Az értékcsökkenést, mivel tárgyi eszköznél tartja nyilván, az ide vonatkozó ért csökkenési leírás alapján érvényesíti- tehát ez az utnyilvántartás szerinti elszámolásnál nem játszik szerepet.

Itt most érdekesebb a cégautó adó kérdése, mert nem áll fenn a kizárólagosság( lásd fenn)- legalább is én így értelmezem a kérdésed-  így fizetnie kell a kft-nek a cégautó adót, amit ugyan kiküldetési rendelvénnyel  el tud kerülni.

 

Ha nem jól értelmezem a többiek biztosan reagálnak, mert ugye erről szól ez a fórum, hogy ha valaki valamiben téved ( mert miért is ne tévedhetne,  aki dolgozik, a közmondás szerint is) rögtön jön az önzetlen segítség és kiegészítés.

 

Üdv.

 

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron