Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kötelező orvosi vizsgálatok adómentessége

Juttatások, költségtérítések

Kötelező orvosi vizsgálatok adómentessége

HozzászólásSzerző: Timci » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

Egy SOS kérdéssel fordulok hozzátok. Azt tudom, hogy a munkavédelemről szóló tv.kimondja, hogy évente egyszer a munkáltató köteles a dolgozó egészségi állapotára vonatkozó orvosi vizsgálatot elrendelni (létszám, tevékenység és végzette munkakör függű a milyenség és gyakoriság). Egyértelmű, hogy ez ebben az esetben adómentes a munkáltatónál, azaz nem természetbeni juttatás. Azonban minden további az kellene legyen (természetbeni juttatás), ugye?

Az ÁfA tv. leírja, hogy a dolgozónak kedvezményesen vagy térítés nélkül juttatott termék, vagy szolgáltatás természetbeni juttatás. Azaz ez alapján az évi 1x kötelező orvosi vizsgálaton túli szűrések és manager szűrések, természetbeni juttatás.

Legyetek kedvesek erősítsetek meg ebben, mivel nem talátam erre vonatkozó tiltást, hogy nem lenne természetbeni juttatás.

Köszönöm,

Timci

Timci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Kötelező orvosi vizsgálatok adómentessége

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. feb. 02, 2009 3:38 pm

Szia Timci!

Az SZJA-tv. 69.§-a írja a természetbeni juttatásokat, ez is az. Ugyanis a jogszabályban előírton túli szolgáltatás természetbeni juttatás. Az 1.sz.melléklet 8.pontja pedig a természetbeni juttatások közül az adómentesen adhatókat nevezi meg. Ami ott nem szerepel, az mind adó- és járulékköteles természetbeni juttatás.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kötelező orvosi vizsgálatok adómentessége

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. feb. 02, 2009 4:52 pm

Szia Timci!   Nálam a fizikai munkavállalóknak 6 havonta van kötelező üzemegészségügyi vizsgálat, ugyanis max. 6 hónapra adják nekik az orvosi alkalmasságit..  Böbe válaszához nincs mit hozzátenni,  viszont a kérdésedben többször szerepel, hogy évente egyszer.....: nem feltétlen évente csak egy alkalommal lehet ilyen kötelezettsége a munkavállalónak és a munkáltatónak...A cégnek elméletileg van, vagy legalább is is lenni kellene (ha munkavállalót foglalkoztat)  munkavédelmi szabályzatának, az egyes munkaköröben (veszélyességi osztályozás, stb.) más-más az orvosi alkalmassági időszakos felülvizsgálat.  Az irodai alkalmazottaknál nálunk általában 2 év, de pld-ul legutóbb én csak 1 hónapra kaptam meg...    Szerintem az üzemeü. vizsgálatok ha egy évben többször is szükséges/ előírt, az nem még nem lesz adóköt.természetbeni juttatás, attól hogy egy évben többször van, mint egy alkalom.  Nem tudom ez lendít-e valamit a problémádon.  Üdv.

 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Kötelező orvosi vizsgálatok adómentessége

HozzászólásSzerző: Timci » kedd feb. 03, 2009 2:21 pm

Sziasztok,

Igen, igen, ez nemcsak évi rendszerességgel lehet, de a mi tevékenységünk és a munkakörök miatt 1 évben van szabályozva, ezért írtam ezt. Bocsi, nem voltam pontos...

Valóban arra akartam kilyukadni, hogy ami ezek felett van, az mind természetbeni juttatás.

Köszi a megerősítést!

Üdv,

Timci

Timci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég