Adófórum

Adózási és számviteli információk

Béren kívüli juttatások

Juttatások, költségtérítések

Béren kívüli juttatások

HozzászólásSzerző: pseniko » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egy KFT-ben van 2 munkavállaló és egy főfoglalkozású tag (egyszemélyes KFT, a társ.szerződés nem tért ki az ügyvezetés munkviszonybant történő ellátásáról, és nincs egyéb munkaviszonya, ezért lett főfogl.tag) van.   Lehetőség van-e arra, hogy a munkáltató csak az egyik munkavállaló (mivel az a felesége) részére adjon csak étkezési utalványt, üdülési csekket, vagy iskolakezdési támogatást?

Enci

 

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Béren kívüli juttatások

HozzászólásSzerző: validitas » vas. feb. 01, 2009 9:59 pm

Szia Enci!

Szerintem ezt nem teheti meg. Különböző értékben adhat, de csak akkor, ha megfelel az SZJA tv. 69.§ (1) c-e) pontjában rögzítettelmek. Étkezési utalványnál ezt még külön feltételként is írja a tv. az 1.sz. mell. 8.17 pontjában. Azaz közös ismérv alapján lehet csoportokat képezni a munkavállalók között (2 főnél ez nehéz!), szabályzatban rögzíteni kell, a munkavállalóknak ismerniük kell a szabályzatot.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Béren kívüli juttatások

HozzászólásSzerző: pseniko » hétf. feb. 02, 2009 6:49 am

Szia Böbe!

Sajnos én is így láttam, de a tv. elég kacifántosan fogalmaz.   Az üdülési csekkel is ez a helyzet?  Az adható a tagnak is és a törvényben nem olvastam az üd.csekknél a törvényi visszahivatkozást a 69§ 1. c-e -re.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Béren kívüli juttatások

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. feb. 02, 2009 9:06 am

Az üdülési csekknél én sem találtam visszahivatkozást, de szerintem az üdülési csekkel is ugyanez a helyzet, mert az is éppolyan természetbeni juttatás, amit az 1.sz. melléklet tesz adómentessé. A 8.pont megnevezése is ez: a természetben juttatások közül adómentes...

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég