Adófórum

Adózási és számviteli információk

Gázártámogatás2

Juttatások, költségtérítések

Gázártámogatás2

HozzászólásSzerző: poczetunde » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy mi a nettó bérem decemberben? a valós? Ugyanis, ha levonom a bruttó béremből a járulékokat és az Szja-t, az közel sem tükrözi a valóságot. Ugyanis, csak adóbevalláskor derül ki, hogy jár-e még adóvisszatérítés, vagy fizetnem kell. Továbbá a cafetéria elemmel kapcsolatban az a kérdésem, hogy az önkéntes nyugdíjpénztárba fizetett összeget miért kell beleszámítanom a jövedelmeim közé? Legjobb esetben 25 év múlva látom azt az összeget, ha tönkre nem megy az a nyugdíjpénztár. (mert ugye ezek nincsenek az állam által biztosítva!!)
Az utiköltség térítés összege is egyéb jövedelem? Pl. a cég fizet nekem km-ként 9 Ft-ot, de a benzinkútnál annak a 3*-át fizetem. Azt meg levonhatom?
Előre is köszönöm a válaszotokat.
Tünde

 

 

 

 

poczetunde
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Gázártámogatás2

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. jan. 08, 2009 7:20 am

Szia!

Hát a gázár-támogatással kapcsolatban elég sok finomítani való lenne. Felvetéseid első két eleme (nettó bér és nyugdíjpénztár) szerintem jogos, ennek ellenére úgy kell figyelembe venni, ahogy nem tartod logikusnak: tehát a január elején kézhez kapott nettót, és a nyugdjípénztári befizetést is figyelembe véve.

Ami az utiköltség-térítést illeti: itt szvsz nincs igazad. Ez nem kötelező elem, ha nem fizetné a cég, akkor is meg kéne finanszíroznod a munkahelyre bejutás költségét. Tehát az, hogy kapod, bevétel.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Gázártámogatás2

HozzászólásSzerző: Panni49 » csüt. jan. 08, 2009 1:18 pm

Szia! Itt lehet egyetérteni, vagy sem, ezekkel a dolgokkal, az akkor is úgy működik,ahogy a törvényalkotók leírják.
Lényegesebb dolog ezeknél az is,hogy pl. a családi pótlékot is bevételként kell kezelni.(nem vagyok érintett,már védett korban vagyok)És úgy kell. Üdv.
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron