Adófórum

Adózási és számviteli információk

Természetbeni juttatás adóterhei

Juttatások, költségtérítések

Természetbeni juttatás adóterhei

HozzászólásSzerző: olahneedit » szer. jan. 07, 2009 10:11 pm

Most olvasom, hogy van már hasonló vélekedés. Bocs. Így jártam.

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Természetbeni juttatás adóterhei

HozzászólásSzerző: lindus011 » szer. jan. 07, 2009 10:12 pm

Én is azon agyalok, hogy kp felvétként kezelem, a beltag meg tudomásul veszi, hogy ha egy esetleges ellenőrzés kiszúrja ezeket a tételeket, és mondjuk bírsággal együtt megfizetteti vele utólag a járulékokat, akkor azt befizeti. Ha nem szúrják ki, akkor végülis megússza azzal, hogy befizeti a pénztárba... Ez lehetséges lehet?
lindus011
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Természetbeni juttatás adóterhei

HozzászólásSzerző: validitas » szer. jan. 07, 2009 10:14 pm

Szia!

Szerintem ez a megoldás jó lesz, de arra mindenképpen hívd fel a beltag figyelmét, hogy ha esetleg ellenőrzés kiszúrja, minden az ő sara, nem a tied. És hogy a jövőben ne csináljon ilyet!

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Természetbeni juttatás adóterhei

HozzászólásSzerző: olahneedit » szer. jan. 07, 2009 10:16 pm

Egy esetleges ellenőrzés tuti , hogy kiszúrja. Fizesse be mindenképpen. Tedd rendbe, akkor legalább nyugodtan alszol. Az ellenőrök oly kifinomult érzékkel rá tudnak mutatni a fájó pontokre, hogy csak lesel.
olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Természetbeni juttatás adóterhei

HozzászólásSzerző: olahneedit » szer. jan. 07, 2009 10:17 pm

Ilyeszd meg egy kicsit! :))) Az hatni fog.
olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Természetbeni juttatás adóterhei

HozzászólásSzerző: lindus011 » szer. jan. 07, 2009 10:18 pm

Edit te mire írod, hogy fizesse be mindenképpen? Arra, hogy kezeljem kp felvétként és fizesse be a pénztárba, vagy számfejtsem neki természetbeni juttatásként és fizesse meg a járulékokat?
lindus011
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Természetbeni juttatás adóterhei

HozzászólásSzerző: olahneedit » szer. jan. 07, 2009 10:20 pm

Természetesen arra, hogy fizesse be a pénztárba azt az összeget, amit a bankkártyás fizetéskor "kivett a bankból". Nem vagyok híve a járulékoknak. Ha csak lehet, kikerülöm.
olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Természetbeni juttatás adóterhei

HozzászólásSzerző: lindus011 » szer. jan. 07, 2009 10:22 pm

Köszi a segítségeteket! Hajlamos vagyok a túlbonyolításra, de a tisztelt vállalkozó úgyis amellett voksol, hogy inkább vállalja egy későbbi ellenőrzés következményeit, minthogy most kelljen járulékokat fizetni, ráadásul a magánhasználat után nem is keveset!
lindus011
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Természetbeni juttatás adóterhei

HozzászólásSzerző: mazsi5 » szer. jan. 07, 2009 10:26 pm

Szia Lindus!  Nem tudom mennyi idő telt el az ilyen (számlanélküli) banki terhelésektől, de én a követelésként való kezelést javasolnám..  /Bár nem tudom a pénzkezelési szabályzatban a bankkártya használatáról miről ír ez a Bt.../   Már az adott bank kivonati tételhez odaírnám, hogy téves bankkártya használat, vissztérítésre kerül, a taggal aláíratnám...  Aztán be kellene vételezni a pénztárba, amikor visszafizeti ezeket a tételek.. azzal megszűnik felé a követelés.  Amire ügyelni kellene az az, hogy a terhelés és a visszafizetés között ne teljen el több, mint 30 nap mert, mert akkor meg ott van  kamatkedvezmény intézménye...  (ami az utólagos elszámolásra kifizetett dolgoknál is van, ha nem számolnak vissza 30 napon belül..)

Szerintem a természetbeni juttatás nem játszik, mert nincs számla ami alátámasztaná a természetbenit..  Üdv.

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Természetbeni juttatás adóterhei

HozzászólásSzerző: lindus011 » szer. jan. 07, 2009 10:29 pm

Köszi Mazsi! Sajnos már lezártam a kérdést, és már csak a pontosztás után láttam a válaszodat. Remélem lesz még lehetőség pontot adnom...:-)
lindus011
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Előző

Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron