Adófórum

Adózási és számviteli információk

Autóvezető oktató üzemanyag elszámolása

Juttatások, költségtérítések

Autóvezető oktató üzemanyag elszámolása

HozzászólásSzerző: bejus11 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Ismét Hozzátok fordulok segítségért! Most egy autóvezető oktató üzemanyag elszámolásával kapcsolatban:

1) Ha az oktató 2 motorost kísér autóval a gyakorlati órákon, sajátja a két motor is és az autó is, akkor a 124/1994.sz. kormány rendelet alapján 2x18 km-t || 21 km-t számolhat el tanóránként? Vagy hogy működik?

2) Ha a Bt. saját tulajdonú autójával oktat a Bt. tagja, akkor nála hogy kell az üzemanyagot elszámolni? Itt is az érvényes, hogy 21 km-t számolhat el tanóránként, vagy ő elszámolhatja a tényleges futásteljesítményét? Gondolom útnyilvántartás ekkor is szükséges.(?) Üzemanyag számlákat kell gyűjteni? És a tényleges - számlával igazolt - költségeket számolhatja el?

A segítséget előre is köszönöm szépen!

Bea 

bejus11
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:08 am

Autóvezető oktató üzemanyag elszámolása

HozzászólásSzerző: Panni49 » vas. dec. 07, 2008 12:57 pm

Szia! Én nem könyvelek ilyen céget,de megpróbálok segíteni,én hogy csinálnám.
Beteszem az általad megadott kormányrendelet 1§-át.

1. § (1) A járművezető-képzés tevékenységet folytató munkáltató, valamint a járművezető-képző tevékenységet folytató társaság (a továbbiakban együtt: munkáltató) a járművezető-képzésben közreműködő - vele munkaviszonyban, illetőleg tagsági viszonyban álló - szakoktatójának a saját tulajdonú járműve gyakorlati oktatási célú használatáért az e rendeletben meghatározott költségtérítést fizetheti.
Itt arról van szó,ha a társasággal jogviszonyban álló oktató a saját gépkocsiját használaja oktatás céljára,akkor a rendeletben leírt óra-díjtétel adható neki saját gépkocsi használatáért költségtérítéseként.
Ez nem azt jelenti,hogy a Bt ennek a korm.r.-nek a díjtételeit számolhatja el költségként a gépkocsira.
A Te esetedben a Bt. személyesen közreműködő tagja oktat a BT. gépkocsijával,havi jövedelmet vesz fel.
A Bt.elszámolhatja számlák alapján az üa.-t,javítási,vizsga,súlyadó,biztosítás stb költségeket.
Én menetlevelet biztos hogy vezetnék,márt csak azért is,mert ezek a cégek mentesülnek a cégautóadó megfizetése alól,ha hiteltérdemlően tudják bizonyítani,hogy saját használat nem volt.Ennek bizonyítása a menetlevél.(ez 2008.évre vonatkozik)2009-re a mentesség alól kivették.
Remélem,hogy segítettem.Üdv.Panni

Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Autóvezető oktató üzemanyag elszámolása

HozzászólásSzerző: bejus11 » csüt. dec. 18, 2008 4:12 pm

Szia Panni!

Ne haragudj, el voltam veszve. Köszönöm a válaszod. És a kérdésem első felére nincs ötleted? Nincs sehol leírva, hogy a motoros oktató hogy számolhat el ktg. térítést: a forgalomban a motorokat követő autó után is lehet számolni az órákat vajon? Én a logikám szerint számolnék, de ez nem jelenti azt, hogy jogszerűen járok el... Pedig de jó lenne, ha így működne... :) Bea

bejus11
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:08 am

Autóvezető oktató üzemanyag elszámolása

HozzászólásSzerző: sati1 » csüt. dec. 18, 2008 4:56 pm

Szia!

A két motor után egyértelmüen elszámolhatod a 18km/órát. (van egyéb ktg is 255ft/ óra)

Ha nagyon ovatosan akarod csinálni akkor a szgk után csak sima ktg-et számolsz el (apeh norma szerint). Az én logikám is azt diktálja mint a Tied. Megpróbálok utána nézni.  

Egyébként ügyfeleim mondták hogy amikor bemennek adóellenőrzésre a havi óraütköztetővel és a speci elszámolásukkal csak néznek rájuk mint tyúk a piros kukoricára (gőzük sincs az egészről).  

Attila

sati1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Autóvezető oktató üzemanyag elszámolása

HozzászólásSzerző: bejus11 » pén. dec. 19, 2008 7:56 am

Köszönöm szépen Attila Neked is a válaszod! És azt is köszönöm, hogy megpróbálsz utána nézni! Nekem ez az első oktató ügyfelem, ezért vagyok ennyire bizonytalan.

Köszi még egyszer! Bea

bejus11
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:08 am

Autóvezető oktató üzemanyag elszámolása

HozzászólásSzerző: sati1 » kedd dec. 30, 2008 11:30 am

Szia Bejus!

 

Sajna nem találtam többet mint eddig. pedig átbogarásztam a törvénytárat.

Egy kérdésem lenne Hozzád. Mivel az oktatóknak elég speciális a ktg. elszámolásuk szerinted nekik is kell fizetni a cégautó adót?

Szia Attila

Kivánok Neked és Mindenkinek aki ezt olvassa Boldog és könnyen értelmezhető törvényekben gazdag újévet.

sati1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Autóvezető oktató üzemanyag elszámolása

HozzászólásSzerző: bejus11 » hétf. jan. 05, 2009 8:11 am

Bocsánat Attila, hogy idáig nem válaszoltam! Boldog új évet kívánok!

Tegnap néztem meg az új törvényt a cégautó adóról és abban nincs benne, hogy ők is mentesülnek a fizetése alól. Így én arra készítettem fel az ügyfelemet, hogy kell fizetnie. Bár őszintén megmondom, hogy az egész nem tiszta számomra... :(

Köszönöm az eddigi segítségedet! De szeretnék még egy szívességet kérni, ha nem gond! Mivel ez az első oktató ügyfelem, ha elakadok fordulhatok Hozzád ismételt segítségért? Köszönöm előre is!

Szép napot!

Bea

bejus11
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:08 am

Autóvezető oktató üzemanyag elszámolása

HozzászólásSzerző: sati1 » kedd jan. 06, 2009 9:48 am

Szia Bea!

Persze ha tudok valamiben akkor nagyon szívesen segítek. Ez a cég autó sarc nálam már kezd letisztulni. (leegyszerüsítve mindenkitől beakarják szedni aki már látott életében autót.) Már én is melegítek hogy hogyan adom be.

Az emilem at.attila@gmail.com itt könnyebben elérsz.

Attila

 

sati1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron