Adófórum

Adózási és számviteli információk

GYED|| Bt ügyvezetése

Juttatások, költségtérítések

GYED|| Bt ügyvezetése

HozzászólásSzerző: benczeeva » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kft vezető tisztségviselője GYED - en van. Ezt megelőzően az ügyvezetéssel kapcsolatos teendőket havi 15 000 Ft megbízási díjért látta el, de a kft-ben megbízásos jogviszonyban egyéb feladatot is ellát havi 125 000 Ft díjért.

A kft-nek nem tagja csak megbízott ügyvezetője. A GYED ideje alatt bérjellegű bevétele nem lehet /így tudom/, de továbbra is ő ír alá stb. Ezért akkor a GYED alatt nem kell díjazni? A Társasági Szerződés szerint az ügyvezetésért díjazásban részesül. Egyáltalán ügyvezethet a GYED alatt? Aláírhat, stb.?

benczeeva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

GYED+ Bt ügyvezetése

HozzászólásSzerző: opika » hétf. jan. 29, 2007 6:23 pm

Lásd az előző kérdésre adott választ.
opika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

GYED+ Bt ügyvezetése

HozzászólásSzerző: vorosgem » csüt. feb. 01, 2007 2:52 pm

Szia! Hasonló kérdést tettem fel én, de szerencsére nálunk az ügyvezetésért nem jár dijazás, így kereset hiányában aláírhat. Ha jár neki a pénz de nincs kifizetve, úgy gondolom az nem megoldás.

Nem tudom, ilyen esetben kell a társasági szerződést módosítani, vagy elég a tagoknak egy határozatot hozni. Nekem is hasonló gondom van egy cégben, meg van határozva a társasági szerződésben a dijazás mértéke, és azt kellene megváltoztatni.

Egyébként nem kötelező  a társasági szerződésbe beirni az összeget, a köv mondatot kell beletenni: díjazás külön szerződés szerint.

Sajnos az ügyvédektől nem sok infom van, hogy kell-e módosítani, nekik ez ugyanis üzlet... Különben meg nem értenek hozzá.

vorosgem
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

GYED+ Bt ügyvezetése

HozzászólásSzerző: Törpe » pén. márc. 23, 2007 6:12 pm

Nem, GYED alatt nem lehet dolgozni, így nem láthat el személyes közreműködést sem a cégben.

Volt egy hasonló esetem, akkor felhívtam az OEP-et, hogy mi van ilyenkor. Azt mondták, vissza kell mondani a GYED-et, igényeljen GYES-t, amellett lehet valaki ügyvezető, mivel GYES mellett már lehet dolgozni és így járulékokat sem kell fizetnie, hiszen biztosított. Kivéve persze, ha akar felvenni ezért jövedelmet.

Törpe
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron