Adófórum

Adózási és számviteli információk

saját gépkocsival munkábajárás

Juttatások, költségtérítések

saját gépkocsival munkábajárás

HozzászólásSzerző: gonzales » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Sok kérdést és hozzászólást elolvastam itt a fórumon a munkábajárás témában, de sok ellentmondás is volt. Szeretném pontosítani.

 

- aki saját gépkocsival jár munkába, ott CSAK a 9 ft jár kilóméterenként,(pl. 20kmx9=180 ft/nap), vagy ott is ki kell számolni az üzemanyagnorma x megtett km x üzemanyagár  || 9 ft/megtett km?????

- aki távolsági buszbérletet ad le, annak csak a 80%-a fizethető ki adómentesen, vagy olvastam, hogy akár a 100 % is? Én a vasútra 86-ot, a buszra 80-at olvastam a törvényben.

Bocs, ha nyilvánvaló dolgon értetlenkedek, köszönöm a segítséget.

Mara

gonzales
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

saját gépkocsival munkábajárás

HozzászólásSzerző: mazsi5 » hétf. okt. 13, 2008 1:11 pm

Szia Mara!  Ha munkábajárás költségtérítés felmerül:  a rendeletben írt vasuti 86%, ill.  a busz 80% az a kötelező minimum mérték.  Az SZJA tv. alapján, azonban a teljes összeg is téríthető..

A saját gk., ha az a munkábajárás ktsg tér... akkor a lakás és munkahely közötti....  kmx9 Ft  és slussz, nincs üzemanyag.... Üdv.  /Pl.-ulA saját gk-os kiküldetésnél a jogszabályi mérték az APEH norma szerint APEH által közzétett üzemanyag ár szorzat+9Ft.  A munkábajárás csak 9 Ft/km./

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

saját gépkocsival munkábajárás

HozzászólásSzerző: Panni49 » hétf. okt. 13, 2008 1:23 pm

Szia! Ha a munkavállaló saját gépkocsival jár munkába,akkor a munkában töltött napokra 9 Ft/km számolható el.
Ha a bérlet a társaság nevére szóló számlára lett vásárolva,akkor 100 % elszámolható szerintem.Üdv.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

saját gépkocsival munkábajárás

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. okt. 13, 2008 1:48 pm

Szia Mara!

Munkábajárásra csak a 9 Ft/km számolható el gk. esetében. A tömegközlekedéssel történő munkábajárás esetében a 80 ill. a 86% kötelezően, jogszabály szerint térítendő. De az SZJA tv. 25.§ (2) értelmében lehet a teljes összeget is adómentesen téríteni. Elég hozzá vagy csak a bérlet, vagy jegy, de lehet számla alapján is.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

saját gépkocsival munkábajárás

HozzászólásSzerző: gonzales » kedd okt. 14, 2008 6:59 am

Sziasztok, mindenkinek köszönöm a világos válaszát.

 

 

Mara

gonzales
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron