Adófórum

Adózási és számviteli információk

Juttatások az önkénteseknek?

Juttatások, költségtérítések

Juttatások az önkénteseknek?

HozzászólásSzerző: okos.eszter1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!!!

Most abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy ha egy önkéntesnek adunk egy mobilt, ami feltöltőkártyák, akkor honnan tudom meg, hogy mennyi az amit az önkéntes tevékenység érdekében beszélt, és mennyi az amennyi magánbeszélgetésre volt. Mert előfizetésesnél le lehet kérni a részletes híváslistát, de itt? Bármilyen értékű lehet a feltöltőkártya?

 

Előre is köszönöm a választ!

 

Eszter

okos.eszter1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Juttatások az önkénteseknek?

HozzászólásSzerző: hvanna » hétf. szept. 22, 2008 8:31 am

 

Szia Eszter !

Bizonyára tudod, hogy az önkéntes tevékenységet a 2005 évi LXXXVIII tv. szabályozza.

A tevékenység végzésére szerzúdést kell kötni.

A törvény szerint adható juttatásokat, amelyeket az önkéntesnek ténylegesen biztositanak, állapodjanak meg abban,,hogy a szervezet biztositja ezeket, vagy megtériti. Ha megtériti,akkor arra is térjenek ki, hogy ez pontosan hogyan történik.

A feltöltő kártya bármilyen értékű lehet, ebben nincs kiorlátozás. Azonban a vóbeszélgetések szétválasztása eléggé bonyolult, de lehet ez megállapodás kérdése.

-  a telefonról nem törli le a kimenő hiváslistát és amikor a kártya egyenlege elfogy elszámol  a saját hivásaival és megfizeti a szervezetnek,

- a szerződésben egyfajta (limit határt  meghatároznak) pl 5 db 3 perces hivás ingyenes (hiváslista ellenőrzés)

-  a kártyához, telefont is adnak és csak a szervezet érdekében telefonálhat.

- ha a saját telefonját használja , akkor cseréje a sim.kártyát, de ez macerás 

Bármelyik variáció kerül kiválasztásra, kötelezvényt kell vele aláiratni, hogy tudomásul vette és az elszámolási kötelezettségnek eleget tesz, ezt feltétlenül irásban rögziteni kell.

Én  alegjobb megoldásnak a kártyához talefon adását javaslom, hiszen ma már  annyiért mint  a kártya telefont is lehet vásárolnai, használtat pedig még olcsóbban .

Lehet másoknak jobb ötlete van.

üdv.hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Juttatások az önkénteseknek?

HozzászólásSzerző: okos.eszter1 » hétf. szept. 22, 2008 9:23 am

Szia Hvanna!

Persze, tudom, hogy a 2005 évi LXXXLVIII tv. szabályozza az önkéntesek tevékenységét. Csak az nem volt világos, hogy ez hogy működik a telefonnál, (amit írtam is a kérdésbe). Szerintem is az általad írt legjobb megoldás a megfelelő. De nagyon szépen köszönöm a gyors választ!!!!

 

Szia

 

Eszter

okos.eszter1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Juttatások az önkénteseknek?

HozzászólásSzerző: hvanna » hétf. szept. 22, 2008 9:31 am

 

 Nagyon szivesen Eszter !!

Üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég