Adófórum

Adózási és számviteli információk

Közösségi alap felhasználása

Juttatások, költségtérítések

Közösségi alap felhasználása

HozzászólásSzerző: Rónyai » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

A szövetkezeti tv. alapján megképzett közösségi alap tárgyévre eső összegének a felhasználását ugy kell megvalósitani, hogy 60 %-ot az egyéni keret terhére,  40 %-ot pedig a szövetkezeti közösség által közösen igénybevehető támogatásokra kell forditani. A rendelet az egyéni keret felhasználását talán jobban meghatározza, de a közösség közös felhasználására sajnos semmi utmutatást nem ad. Talán a forum olvasói között van valaki, aki már ezzel a témával foglalkozott, vagy foglalkozik  és van valami ötlete ezzel kapcsolatban.  Elég érdekes kitalálni olyan "támogatási" jogcimet, amelyet pl. 50-60 szövetkezeti tag együtt tud igénybevenni.
Rónyai
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Közösségi alap felhasználása

HozzászólásSzerző: Panni49 » pén. szept. 12, 2008 11:44 am

Szia!Nem minden percben találkozom olyan személlyel,aki szövetkezetben utazik.Ugyanis a szövetkezet az egy külön állatfaj.Hivatkozol a törvényre.Hol,melyik §-ban van leírva az áltatad ismertetett %-os megosztás.Kerestem mert nem emlékeztem rá,és nem találtam.személyesen is érintett vagyok,nem csak könyvelő ként.Üdv.Panni 
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Közösségi alap felhasználása

HozzászólásSzerző: Rónyai » pén. szept. 12, 2008 11:57 am

Szia Panni !  A közösségi alapból nyujtható támogatásokra vonatkozó szabályok  a 124/2006. (V.19) Korm. rendeletben találhatók. A %-os megosztást a rendelet 3 §-a tartalmazza.  Remélem, hogy a kérdéssel nem leszünk egyedül, és tudunk véleményt cserélni ebben a témában.  Tulajdonképpen már én sem a szövetkezetben dolgozom, de érdekelt vagyok mint tag, illetve mint tisztségviselő ezért  szövetkezetre érvényes jogszabályokat is megrpóbálom kezelni.
Rónyai
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Közösségi alap felhasználása

HozzászólásSzerző: Panni49 » pén. szept. 12, 2008 12:26 pm

Áttanulmányozom a kormányrendeletet.Az alapszabályunkból nem derül ki egyértelműen,hogy a 40% mire fordítható.Csak az van benne,hogy a szolidarítás elve alapján a szövetkezeti közösség által közösen igénybe vehető jogcímre.De hogy az a jogcím az mi?Fogas kérdés.Add meg a z e-mail címedet,ha okosabb vagyok akkor írok.Üdv.

az egyéni keret az egyértelmű,szerintem azt ki kell használni,ami adómentesen adható(azt érdemes).

Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Közösségi alap felhasználása

HozzászólásSzerző: Rónyai » pén. szept. 12, 2008 1:39 pm

Panni  !  Az  e-mail cimem:  mezogazda@freemail.hu.   Az alapszabályban természetesen csak a rendelet által előirt szöveg található nálunk is, hisz konkrét jogcimet nem tudtunk erre a 40 %-ra meghatározni. Szövetkezetünkben van forrás mind az egyéni, mindpedig a közösen felhasználható keretre is, ezért mindenképpen ki kellene találni olyan jogcimet ami adható, - vagy adómentesen, vagy mint természetbeni juttatás adókötelesen - hisz valóban nem akarjuk, hogy elvesszen, ha már a törvény lehetőséget adott. E-mailban talán bővebben is kifejthetjük az álláspontunkat.  Üdvözlettel:  Margó

 

Rónyai
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron