Adófórum

Adózási és számviteli információk

Céges telefon magánhasználata

Juttatások, költségtérítések

Céges telefon magánhasználata

HozzászólásSzerző: wagota@freemail.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

T. Fórumozók!

Szeretném megtudni, hogy valaki, valahol végzett-e olyan irányú számításokat, hogy kb. milyen összegű telefonszámla az, amelyiket már érdemes költségként elszámolni a vállalkozásban. (figyelembe véve, a nem kis mennyiségű nyilvántartást és adatszolgáltatást a term.beni juttatás adókötelezettsége esetében)

Szerény számításaim szerint pl. egy bruttó 30 ezer forintos számla esetében az új 70/30 áfa figyelembevételével az elszámolható költség 26.499,-Ft, előzetes áfa 3.501,-Ft.

Ha a vállalkozás nem vezet tételes nyilvántartást, az 54% adó alapja 20%, azaz 6.000,-Ft, adó 3.240,-Ft, || adóra tébé 2.680,-Ft, tehát összes adófiz. kötelezettség 5.920,-Ft .

Ha nem könyvelt ktg-ként nézem, tehát társasági adó alap (a ktg. nem csökkenti a nyereséget), akkor az adója 16% vagyis  4.240,-Ft.

Érdemes költségként elszámolni?

Vagy számlázza tovább a magánhasználatot? Akkor nem áll fenn a term.juttatás esete. (leginkább tagok, egyéni vállalk. esetében, hisz a befizetés itt biztosan fiktív lesz) Ez esetben a bevétel 6.000,-Ft, a  fizetendő áfa 1.000,-Ft, az elszámolható ktg. 26.499,-Ft, előzetes áfa 3.501,-Ft. ÁFA visszaigénylés 2.501,-Ft

Nem könyvelt ktg:adóalap 20.499,-*16%=3.280,- lenne a fizetendó adó

Nos így a végére, már tényleg nem tudom! :-) :-) :-)

Üdv mindenkinek! 

wagota@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:10 am

Céges telefon magánhasználata

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » csüt. szept. 14, 2006 7:53 am

Helló!

Nekem van egy táblázatom, ahol részletesen kiszámoltam mindent még a ktg.-ek és esetleges adók különadó vonzatát is.

Ezek alapján a TAM vagy AM tevékenységet űzők egyszerűbb és olcsóbb, ha nem számolják el költségként. A másik lehetőség, hogy ők is továbbszámlázzák. Ha már mindenképpen továbbszámlázzuk, akkor számlázzunk legalább 30%-ot, mert ekkor az ÁFA teljes egészében levonható és nem kell megbontani. Ekkor jár a legjobban a vállalkozás!

Ui.: Már vártam a témát, biztos nagy vita lesz!

Üdv.: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Céges telefon magánhasználata

HozzászólásSzerző: wagota@freemail.hu » csüt. szept. 14, 2006 8:01 am

Szia István!

Köszönöm! A mentesekre nem is gondoltam! Az előbb kimaradt! Mi a helyzet egyéni vállalk. esetén! Kinek számlázzon ha nincs alkalmazottja? 

Vagy tényleg egyszerűbb ha nem számol el telefon ktg-et! 

wagota@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:10 am

Céges telefon magánhasználata

HozzászólásSzerző: wagota@freemail.hu » csüt. szept. 14, 2006 8:28 am

Ui: Ha 30%-ot számlázol tovább, akkor is a telefon számla teljes összege kerül könyvelésre költségként, megbontva a 70/30 áfával, nem?

Vagy a magánhasználatot ha továbbszámlázod már nem számolhatod el költségként? És ha fizeteted az 54%+29%-ot, akkor a számla összegéből mennyi költséget számolhatsz el? a teljes összeget, vagy a magánhasználattal csökkentettet?

wagota@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:10 am

Céges telefon magánhasználata

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » csüt. szept. 14, 2006 8:37 am

Először én csak az alkalmazottakra gondoltam, de aztán leesett, hogy itt minden magánszemélyről szó van, aki hozzájuthat a telefonhoz. Tehát az ügyvezetőkről, a személyesen közreműködő tagokról és a megbízási szerződéssel foglalkoztatottakról is. Az egyéni vállalkozók esetében is felmerül.

Az egyéni vállalkozóknál azért érdekes a helyzet, mert pl. a TB szerint egyszerre foglalkoztató és biztosított is. Bizonyos esetekben egyszerre minősülhet egyéni vállalkozónak és magánszemélynek is. Pl. az egyéni vállalkozó vállalkozói kivétet magának, mint magánszemélynek fizet ki az egyéni vállalkozás vagyonából. Így ebben az értelemben véve az egyéni vállalkozás tovább számlázhatja, magának mint magánszemélynek a telefonszámlát is.

Nem tudom, hogy másnak mi a véleménye erről mindenesetre a legegyszerűbb, ha el se számolja.

Üdv.: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Céges telefon magánhasználata

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » csüt. szept. 14, 2006 8:43 am

SZiasztok!

Én is körbejártam a témát amennyire tudtam, először is egyéni vállalkozóra nem tudott eddig nekem senki okosat mondani. mivel ugye saját magának kéne hogy számlázzon...

Bulovával azért nem értek egyet, mert sajnos a telfeontársaság által kiadott részletes számla sajnos olykor többe kerül/kerülhet mint amennyit vele sporolunk.... persze van pl a TELE2 vonalas telefonoknál ami automatikusan részletez, de itt is kérvbényezni kell, hogy az utso 3 számjegyet ne takarják le, mert azt személyiségi/adatvédelmi okokbol nem jelzik automatikusan..

Az én körneyezetemben ugy néz ki, hogy a 20% ot (kevesebbet nem lehet) kiszámlázza a cég az alkalmazott/ügyvezető felé ami mellé még igy is készülnie kell információim szerint egy fal nyilvántartásnak a személyes jellegű beszélgetésekről....  

Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Céges telefon magánhasználata

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » csüt. szept. 14, 2006 8:45 am

Mondjuk ennek is megvan az a hátránya, hogy papiron duzzad a 20 %al a pénztár de a valóságban ezt ugye nem fogja megfizetni pl a titkárnő mivel nem is beszél magáncélból de ha egyszer többe kerül a részletes telszámla mint amit az egész ér akkor jobb ötletem nincs...
Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Céges telefon magánhasználata

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » csüt. szept. 14, 2006 8:54 am

A legtöbb ügyfélnek pont az volt a baja, hogy túl drágának találta a részletes számlát. Egyébként azzal, hogy van részletes számlád még nem igazolsz semmit. Ennyi erővel mondhatod azt is, hogy nincs részletes számlám és kérjenek az APEH ha rám akar bizonyítani bármit is.

Nem tudom, hogy ez esetben az adóhatóság hogyan akar eljárni. Beszerez egy részletes listát és tényleg megpróbálja beazonosítani a számokat vagy az adózóknak kell a telefonszámokhoz partnereket kell rendelni. Maximum akkor lehet lebukni, ha az adóhatóság talál egy magánbeszélgetésre utaló számot is. Ez esetben már mondhatja, hogy nem mondtál igazat. Ez után jöhet a természetbeni juttatás adója akár visszamenőleg is bírsággal és késedelmi pótlékkal növelten. Innen már Neked kellene igazolnod, hogy csak egy két hívásról van szó. Aztán lehet méltányossági kérelmeket, fellebbezéseket írogatni esetleg bíróságra rohangálni. Az ügyfél meg vagy elhiszi, hogy Te vagy a hibás vagy nem. Én javaslom, hogy ezt a lehetséges problémát előre oszd meg az ügyféllel, hogy döntsön Ő, hogyan kíván eljárni!

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Következő

Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég