Adófórum

Adózási és számviteli információk

Céges telefon magánhasználata

Juttatások, költségtérítések

Céges telefon magánhasználata

HozzászólásSzerző: bajszika48 » pén. szept. 15, 2006 6:24 am

Ez értelmezhetetlen! Milyen arányban, ha nem folyik beszélgetés, csak ingyen? Nincs mihez viszonyítani, mert az alapdíj a cég költsége. Különben nem lenne telefonja. Az ingyen beszélgetés kizárja a magáncélú használatot, mert a magán beszélgetés ingyen zajlik.
bajszika48
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Céges telefon magánhasználata

HozzászólásSzerző: bajszika48 » pén. szept. 15, 2006 6:44 am

A jogszabály azért készült, hogy ne lehessen elszámolni a magánbeszélgetést.Ennek szellemében az előfizetés miért adózna? Pl. a fogpótlást sem lehet semmilyen arányban elszámolni. Még akkor sem, ha a cég közszerepléssel és csak beszédet igénylő munkával foglalkozik. Indok, magáncélra is használja fogát, enni mer vele. Ha nincs fogpótlás, meghiúsul a munka. Ha jól emlékszem, van valami szabály arra, hogy a céget nem lehetlenítheti el az adózás.

 

bajszika48
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Céges telefon magánhasználata

HozzászólásSzerző: VASSILDIKÓ » pén. szept. 15, 2006 6:53 am

Sziasztok!

EVÁ-s vállalkozások telefonszámlájához kapcsolódóan.

Jobban teszi a vállalkozás, ha a telefonszolgáltatónál a számlafizetőt átiratja a magánszemély nevére. Hiába nem érvényesíti a költséget, a fizető a vállalkozás, tehát a magánszemély vélelmezett természetbeni juttatáshoz jutott, aminek adóvonzata van. Ha egy ellenőrzés keres, akkor elegendő a telefonszolgáltatót megkérdeznie, hogy volt-e a vállalkozás nevén előfizetés, ha a számlafizető is a cég volt, megvalósult a vélelmezett magánhasználat.

 

VASSILDIKÓ
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Céges telefon magánhasználata

HozzászólásSzerző: sünci » pén. szept. 15, 2006 6:54 am

Csatlakozom bajszika48-hoz. Az alapdíjat meg kell bontani, de a forgalom határozza meg az arányt, ha ilyen nincs (vagy ingyenes), akkor az alapdíjjal se lehet mit kezdeni.

Viszont fentebb elhangzottak olyanok is, amiket nem értek. A már többször említett 5%-os 'adó', nekem nem jön ki. A bajom az, hogy ha komolyan veszem a törvényeket, akkor eleve a magánhasználat elisemrésével jelentősen szűkítem a lehetőségeket. Hisz a magánhasználat utáni áfa-t nem vonhatom le, mivel nem a cég érdekében történt. Azonban nekem fizetnem kell utána, vagy a járulékokat, vagy az áfa-t. Továbbá, ha kiszámlázom, akkor nem elég, hogy az áfa még mindig nem válik levonhatóvá (ez ugyan még kérdéses, de várjuk az állásfoglalást), de a költségrész is adóalapot növelő tétellé válik, mivel a Társasági adó tv. 8§ (1) bekezdés d) pontja kimondja, hogy az az elszámolt ráfordítás, ami nincs kapcsolatban a bevételszerző tevékenységgel, adóalapot növelő tétel. Szóval innentől én úgy látom, hogy kifizetem a számlát, elszámolom a bevételt  és 'nem számolom' el a költséget.

 

sünci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Céges telefon magánhasználata

HozzászólásSzerző: wagota@freemail.hu » pén. szept. 15, 2006 6:55 am

Mi sem értettük az előadót! De szerinte pl. ezért találta ki a 20%-ot a jogalkotó. Ha nem lehet megbontani, akkor automatikus a 20% magáncélú használat, még az alapdíjból is.

Igazából ezek már szerintem jogi útvesztők, mert ha egy telefon társaság pl. céggel köt olyan szerződést, hogy a cégen belül használt telefonok egymást közt ingyen beszélnek, akkor eleve kizárt, hogy cégen kívüli telefont hívjanak díjmentesen. Tehát az alapdíjban sincs, csak céges beszélgetés. Ezt nyilván szerződéssel lehet bizonyítani, amely magában foglalja, a telefonszámokat és hogy céges kedvezményről van szó az ingyenesség szempontjából. Ha nem a szerződésben foglalt számot hívod (magánügyben) akkor nyilván számlát is küld majd a telefontársaság a beszélgetésről. 

wagota@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:10 am

Céges telefon magánhasználata

HozzászólásSzerző: keszla » csüt. okt. 05, 2006 8:50 am

Üdv. István!

Ha ezt a táblázatot el tudnád küldeni részemre hálás lennék.

kelarend@t-online.hu

Köszönettel:

K.László

keszla
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Céges telefon magánhasználata

HozzászólásSzerző: bubos » szer. okt. 18, 2006 5:58 am

Az internetprotokollt használó beszélgetések a skype, voipstunt stb esetén fordul elő, amikor fizetsz a szolgáltatónak és ezért vezetékes vagy mobil számokat is tudsz hívni, tehát a géped telefonként is működik.

 

bubos
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Céges telefon magánhasználata

HozzászólásSzerző: kiseva » csüt. okt. 19, 2006 1:22 pm

Kedves István!

Ha nem veszed tolakodásnak a kérésemet, elküldenéd nekem azt a táblázatot?

Köszönettel: Éva

eva1026@freemail.hu

kiseva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég