Adófórum

Adózási és számviteli információk

Csekély értékű ajánd. mindenkinek

Juttatások, költségtérítések

Csekély értékű ajánd. mindenkinek

HozzászólásSzerző: mgrt1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Kérdésem, hogy adható e Csekély értékű ajándék úgy, hogy csak dolgozóim egy részének, például az adminisztrátoroknak adok, vagy egyik dolgozóm közeli hozzátartozójának adok a másiknak nem-, egyik dolgozóm csak kettőt kap, a másik 3-at??

Előre is köszönöm a válaszokat!

mgrt1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Csekély értékű ajánd. mindenkinek

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. máj. 07, 2008 11:21 am

Erre vonatkozóan nincs előírás.

Úgy gondolom, kevered a cafeteria eljárásával. Utóbbinál van egy keret és ebben lehetőségek, amit igénybe lehet venni. Az ajándék pedig olyan dolog, ami a juttatótól induló és csak tőle függő forma, aki ajándékot ad, annyit és annak ad, amennyit akar. Max. a megajándékozott nem fogadja el.

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Csekély értékű ajánd. mindenkinek

HozzászólásSzerző: linda26 » szer. máj. 07, 2008 11:39 am

Szia!

Az általad leírtak szerint is adhatsz a dolgozóknak/hozzátartozóknak csekély értékű ajándékot. Ezt az ajándékozó dönti el.

Üdv:

Linda 

linda26
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Csekély értékű ajánd. mindenkinek

HozzászólásSzerző: validitas » szer. máj. 07, 2008 1:05 pm

Sziasztok!

Nem értek egyet veletek, mert szerintem az SZJA-tv. 69.§-a határozza meg, hogy mi minősül természetbeni juttatásnak (valamennyi munkavállaló, vagy vmilyen közös ismérv alapján képzett csoportok részére ingyenesen v. kedvezményesen adott termék, nyújtott szolgáltatás, stb). Az 1.sz. melléklet 8. fejezete írja, hogy a természetbeni juttatások közül melyek az adómentesen adhatók. De a 69.§-ban foglaltaknak meg kell felelni ahhoz, hogy természetbeni juttatásnak minősülhessen! Mert egyébként a magánszemély egyéb összevonandó, adó- és járulékköteles jövedelme szerintem.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Csekély értékű ajánd. mindenkinek

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. máj. 07, 2008 3:08 pm

Szia, Böbe!

Hát lehet, hogy igazad van, csak a hivatal meg ne tudja ;)

Egy idézet Vadász Ivántól: "Bár - miként a csekély értékű ajándéknak - a természetbeni juttatásoknak is van adminisztrációs vonzata, mégis, azt gondolom, elsősorban ilyen módon érdemes a dolgozókat jutalmazni. "  - amiben arra hívnám fel a figyelmet, hogy ő is külön kategóriaként kezeli a két fogalmat. (Az egész cikkben - piacesprofit.hu-n találtam - nem hozza össze a két kategóriát.

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Csekély értékű ajánd. mindenkinek

HozzászólásSzerző: validitas » szer. máj. 07, 2008 3:23 pm

Szia!

Az lenne a legjobb, ha nem nekem lenne igazam:-) De az azért engem gondolkodóba ejtett, hogy az 1.sz. melléklet 8. így kezdődik: A természetbeni juttatások közül adómentes

Majd elkezdi sorolni, itt szerepel pl. az üdülési csekk is, meg a csekély értékű ajándék is, a 8.19 pontban.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Csekély értékű ajánd. mindenkinek

HozzászólásSzerző: Magdi04 » szer. júl. 02, 2008 7:22 pm

Sziasztok!

 

Nem adhatod az általad elképzelt módon az ajándék utalványt. Vagy mindenkinek egyformán adsz, vagy csinálsz egy cafeteria rendszert, ott lehet a dolgokkal variálgatni.

Ha mégis úgy döntessz, hogy a fent leírtak szerint adod, akkor minden juttatás a cégnél, nem rendszeres bérjövedelemnek számít, és meg kell fizetni utánna az adót és járulékait.

 

Üdvözlettel 

Magdi04
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Csekély értékű ajánd. mindenkinek

HozzászólásSzerző: mgrt1 » pén. júl. 04, 2008 6:33 am

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat!

Az egyik tanácsadó cégtől kaptam választ a kérdésemre: "az adómentes juttatás feltételeinél az SZja tv sem a hivatkozott helyen (szja tv. 1 sz. melléklet 8.19.), sem máshol nem írja elő azt, hogy minden munkavállalónak azonos feltételekkel juttassák, vagy azt, hogy valamilyen belső szabályzat szerint adja a munkáltató. Ez nemcsak a csekély értékű ajándékra igaz, hanem valamennyi 1. sz. melléklet szerinti adómentes juttatásra. Mindezek alapján a csekély értékű ajándék- évente legfeljebb három alkalommal történő- juttatása adómentes akkor is, ha kizárólag a munkáltató által kiválasztott dolgozóknak, és azok közös háztartásban élő közeli hozzátartozójának nyújtják." 

üdv.Zsú

mgrt1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég