Adófórum

Adózási és számviteli információk

Térítésmentes szolgáltatás - illeték

Juttatások, költségtérítések

Térítésmentes szolgáltatás - illeték

HozzászólásSzerző: BaraMa » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

A társaság egyik tulajdonosa térítésmentesen biztosított irodahasználatot a társaságnak.

Ezt a társaság "piaci értéken" lekönyvelte az 52. Igénybe vett szolgáltatások és a 98. Rendkívüli bevételek közé.

2008.01.01-től ajéndékozási illetéket kell fizetnie a társaságnak az ily módon biztosított ingyenes használat után?

 

Várom véleményeteket!

Köszi 

BaraMa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Térítésmentes szolgáltatás - illeték

HozzászólásSzerző: vib2 » szer. márc. 26, 2008 7:48 pm

Szia!

Ismereteim szerint igen ajándékozási illetéket kell fizetni.

vib2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Térítésmentes szolgáltatás - illeték

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. márc. 26, 2008 7:51 pm

Szia!

Szerintem ez nem az a kategória. Az ingyenes használatba adási szerződés (Haszonkölcsön szerződés) szerintem még most is ugyanúgy műdödik, mint eddig.

Azért kíváncsian várom mások véleményét is.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Térítésmentes szolgáltatás - illeték

HozzászólásSzerző: esemesopis » szer. márc. 26, 2008 9:14 pm

Szia!

Szerintem sem kell ajándékozási illetéket fizetni. Te is azt írtad, hogy csak használatra adta, de nem ajándékozta a cégnek az ingatlant.

Egyébként az sem értem miért is kell ezt lekönyvelni. Kinek jó ez a megoldás??

Üdv:Emese

esemesopis
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Térítésmentes szolgáltatás - illeték

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szer. márc. 26, 2008 9:38 pm

Sziasztok!

Csatlakozom Katához és Emeséhez. Szerintem az ajándékozás  egy "végleges" átadás/átvétele egy bizonyos dolognak. Itt csak ingyenes használatról van szó. Szerződés lehet, hogy neve legyen a gyereknek, de én sem könyveném le. Van ingyenes  szívességi használat is (pl.családtagoknál), ez szinte ugyanaz. Viszont ha mégis könyvelni szeretném, akkor egy névleges összeget állapítanék meg a szerződésben, amely mindkét félnek megfelel. Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Térítésmentes szolgáltatás - illeték

HozzászólásSzerző: BaraMa » csüt. márc. 27, 2008 7:30 am

A számviteli törvény 2007.évi módosításai között van: 111. § Az Szt. 86. §-a (3) bekezdésének j) pontja helyébe a következő rendelkezés lép: [(3) A rendkívüli bevételek között kell kimutatni:] „j) a térítés nélkül kapott (igénybe vett) szolgáltatások piaci értékét.” Tehát könyvelni kell az ingyenesen kapott szolgáltatásokat. A kérdés az, hogy az irodahasználat az illetéktörvény alapján minek minősül? alábbiakba: " ajándékozási illeték tárgya a vagyoni értékű jognak ingyenes alapítása, ilyen jognak vagy GYAKORLÁSÁNAK ingyenes átengedése, továbbá az ilyen jogról ellenszolgáltatás nélkül történő lemondás."
BaraMa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Térítésmentes szolgáltatás - illeték

HozzászólásSzerző: BaraMa » hétf. szept. 08, 2008 9:03 am

A Pénzügyminisztériumtól kaptam választ: A térítésmentesen biztosított irodahasználat nem minősül bérleti jognak, ezért nem tartozik az illetékről szóló 1990. évi XCIII. törvény 102.§ (1) bekezdés d, pontjában meghatározott vagyoni értékű jogok körébe, ezért ezek ingyenes megszerzése után nem kell ajándékozási illetéket fizetni! Üdvözlettel: BaraMa
BaraMa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Térítésmentes szolgáltatás - illeték

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd szept. 09, 2008 10:35 am

Szia BaraMa!

Nagyon köszönjük, hogy ezt megosztottad velünk, ez az ajándékozási illeték idéntől úgyis nagyon sokunknak okoz gondot.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég