Adófórum

Adózási és számviteli információk

gázolaj jöv.term.

Juttatások, költségtérítések

gázolaj jöv.term.

HozzászólásSzerző: simke » szer. márc. 19, 2008 6:19 am

Szia István!

A 2003 évi CXXVII. trv a jövedéki adóról megváltozik 2008. április 1-jétől. De csak a jövedéki adó mértékek és bírságok fognak változni. Én másról nem tudok, de hátha valaki tud erről is.  Üdv Etus

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

gázolaj jöv.term.

HozzászólásSzerző: kutacska » szer. márc. 19, 2008 7:35 am

Sziasztok! Én is hallottam ezt a tévében, van fuvarozó ügyfelem, így engem is érdekelne, ha valaki tudja, mi alapján mondták ezt, mert eddig erről nem tudtam, és nem is igényletünk vissza semmit.
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

gázolaj jöv.term.

HozzászólásSzerző: M.Éva » szer. márc. 19, 2008 8:26 am

Szisztok!

Érdemes lenne a Juszt műsorba beírni a kérdést, hogy a vendége mondja meg a nyilatkozatának a jogszabáyi alapját, mert a fuvarosokat nagyon érdekelné, és mivel eddig nem tudták, az elévülési időn belül szeretnék rendezni.Ha van a fuvarosoknak valamilyen érdekképviselete,kérhetnének onnan segítséget! Nekem nincsen ilyen ügyfelem, nem értek hozzá, de talán azért nem javasoltam "nagy" butaságot!

Mellesleg, ha nem igaz, akkor a nyilatkozó teljes mondanivalóját meg lehet kérdőjelezni!

Üdv:Éva 

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

gázolaj jöv.term.

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. márc. 19, 2008 8:34 am

Sziasztok! Én is hallottam a müsorban saját fülemmel. Lehet hogy írok egy emailt nekik. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

gázolaj jöv.term.

HozzászólásSzerző: andulka » szer. márc. 19, 2008 8:34 am

Sziasztok!

 

Kutattam a neten, de eddig csak azt találtam, hogy a fuvarozók követelik, hogy visszaigényelhessék a jöv. adót. Arról sehol semmi hír, hogy ezt a tv. meg is engedné.

Keresek tovább.

 

Üdv. Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

gázolaj jöv.term.

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. márc. 19, 2008 12:21 pm

Itt találtam a hír leiratát: http://www.hirado.hu/cikk.php?id=267883

De eszerint is elutasítják a felvetést. Ahogy néztem a neten, már 2005-ben is próbálkoztak a fuvarozók szervezetei. Egyébként nem találom valószínűleg, mert a jövedéki adó EU-s adóbevétel, a visszatérítése csak Eu-s jogszabályokkal egyeztetve lehetséges. Pl a szőlő-gyümölcs ültetvényesek számára van egy tervezett jövedéki adó visszatérítés, de a visszatérített összeg bele fog számítani az agrár de minimis keretbe.

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

gázolaj jöv.term.

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. márc. 19, 2008 3:52 pm

István, biztosan ismered azt a műsort is, hogy Fele sem igaz!

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég