Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bérleti díj - telefon

Juttatások, költségtérítések

bérleti dij-telefon

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. nov. 12, 2006 10:36 pm

Madóra! Csak még egy pontosítás a gondolatodhoz, ha pl. átminősítenék az ingatlant: Az hogy valaki ÁFÁ-san vagy ÁFA mentesen veszi bérbe az ingatlant nem jelenti azt, hogy ő is ugyanazzal az adókulccsal adhatja bérbe, mint amivel felé számlázták. (Megjelent egy APEH iránymutatás is erre, ha jól emlékszem idén) Előfordulhat az, hogy tárgyi mentesen veszem bérbe, de minután én bejelentkeztem az általános szabályok alá, ÁFÁ-san adom albérletbe (most nem lakóingatlanról beszélünk!), mint ahogy ennek ellenkezője is előfordulhat ÁFÁ-san bérbevett ingatlant ha nem jelentkeztem be az átalános alá, tárgyi mentesen számlázhatok csak tovább. Ha ezt tudtad, akkor bocsi, akkor félre-értettelek.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bérleti díj - telefon

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. nov. 13, 2006 9:38 am

Zspotorke!

Köszi a kiegészítést, teljesen egyértelmű a felvetésed. Ha üzletté átminősített ingatlanról lenne szó, akkor megilletne az a jog, hogy a tárgyi mentesen felém számlázott ingatlan albérletbe adása esetén választhassak az általános szabályok szerinti adózás mellett. Csak Nagy Zsuzsi esetében lakásingatlan albérletbe adásáról van szó, így annak továbbadása esetére sem választható az áfával történő adózás még akkor sem, ha az albérlő történetesen nem alanyi adómentesen adózik. Ezt ugye Te is így érted?

Viszont rábukkantam egy olyan jogszabályi helyre, ami a lakás átminősítési dilemmámra megadja a választ. Az szja tv. 2.sz.mellékletének 9.) pontja szerint tárgyi adómentesként kezelendő a lakóingatlan  -RENDELTETÉSTŐL FÜGGETLEN- béreadása, egyéb módon történő hasznosítása (kivéve az SZJ 55.23.13. alá tartozó magánszállásadási tevékenységet ) Opika erre a 19.sz. válaszában már nagyon helyesen rá is világított. (most megtaláltam rá a jogszabályi hivatkozást is)

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Bérleti díj - telefon

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. nov. 13, 2006 4:51 pm

Szia Madóra és Mindenki!

Oké! Szerintem akkor ezt a témát körbejártuk.

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég