Adófórum

Adózási és számviteli információk

cafeteria megint

Juttatások, költségtérítések

cafeteria megint

HozzászólásSzerző: Pócsföldi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 

Szeretnék segítséget kérni az alábbi kérdésben:

 

Bevezettük a Cafeteriát itt a fórumon kaptam Tőletek sok segítséget ami  nagyon jó volt!Viszont "belefutottam " néhány hibába /szerintem/ A cég tulajdonosa egy kÖNYVELŐ IRODA KÖNYVELŐJÉT is megkérdezte hogy mit lehet  a választahtó juttatásokba betenni. Nem szálltam vitába ez ügyben elfogadtam az általa összeállított táblázatot ....e szerint le is nyilatkoztak a munkavállalók március árilis hónapban le is számfejtettem a nyilatkozat szerint..Most kiderült hogy  a könyvvizsgáló nem fogadja el az ÜZEMANYAG TÉRÍTÉS 9 000 ft/hó /amit szerintem kiküldetésivel kellett volna  elszámolni könyvelni,de a táblázatban szerepelt mint adható juttatás/valamint a lakáscélú/1 000 000 / 4 év/. ez is lett számfejtve 21 000 ft/hó erről is kiderült hogy nem adható  ebben a formában mert a munkavállalók igaoltást hoztak a lakásvárárlás törlesztésről.... Már tiszta ZÜZÜ vagyok teljesen elkeseredtem hogy miért nem hallgattam magamra??? Annyira nem vagyok benne ebben a témában hogy nem akartam ellenkezni egy másik könyvelő Iroda vezetőjével.... Ti mindíg sokat segítettetek  most mi a teendőm??? Hogy lehet elszámolni ezeket az elemeket

 

 

Seítségetetet Köszönve további szép napot Üdv :Viol

Pócsföldi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

cafeteria megint

HozzászólásSzerző: kaloczy » pén. máj. 15, 2009 5:40 am

Szia!

Teljesen jogosan nem fogadta el a könyvvizsgáló. Üzemanyag térítés abszolut nem számolható el benne, a lakáscélú meg egyösszegben, bankon keresztüli utalással, a lakás/ház megvásárlásához adható, és asszem utólag nem.

A tételeket ki kell venned. Az üzemanyagot talán-talán utólagos kiküldetési rendelvény gyártással rendbe lehet hozni, a másik tételt viszont nem.

Sajnos szerintem ezek ebben a formában adóköteles juttatások. 

Írj egy feljegyzést a tulajnak minderről, és kérj Tőle villámgyors döntést.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

cafeteria megint

HozzászólásSzerző: apóca » pén. máj. 15, 2009 11:18 am

Én a tulajt arra kérném, hogy a tanácsot adó könyvelő iroda könyvelője írja le,hogy mit kell csinálni. Ha alkalmazott vagy, mindenképpen kell a feljegyzés, mert ez mentesít Téged a felelősség alól. Ha Te is külső könyvelő vagy, az már probléma, hacsak nincs jó szerződésetek, hogy a tulaj ne tudjon bemártani, anyagilag is. Szerintem is, adókötelesek juttatások  (kb. 105 % adó), amit a tulajnak kell lenyelnie.
apóca
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

cafeteria megint

HozzászólásSzerző: Pócsföldi » hétf. máj. 18, 2009 2:54 am

 

Sziasztok!

 

 

Köszönöm a válaszokat , ezek szerint a bérszámfejtést módosítanom kellene . visszamenőleg március és április hónapra . Majd írok kiküldetésiket" az üZemanyag elszámolásra csak akkor a bérbe nem kellett volna szerepeltetnem...A lakáscélút "hál Istennek csak két embernél érvényesíttetem Ők majd kapnak helyette""" csekély értékű ajándékot" ha át számfejtem az érintett hónapot az a 0908 nem fogja érinteni REMÉLEM....VAGY IGEN,,

Pócsföldi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég