Adófórum

Adózási és számviteli információk

Együttes adóigazolás

Elektronikus bevallás

Együttes adóigazolás

HozzászólásSzerző: ciza » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Mit tudtok arról hogy együttes adóigazolást hogy lehet kérni az Apehtől elektronikusan? Papíralapú kérelmet kell benyújtani, és megküldik elektronikusan?
ciza
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Együttes adóigazolás

HozzászólásSzerző: ecoplussz » pén. márc. 07, 2008 3:40 pm

Szia!

A 08UK12A jelű nyomtatványt küldöd elektronikusan és választhatsz, hogy elektronikusan vagy papíron kéred a választ.

Kitöltési útmutató olyat ír, hogy az elektronikusan kapott igazolás kinyomtatva nem érvényes, csak elektronikus formában, akkor gondolom azt oda kell küldetni, ahol fel akarod használni.

eco

ecoplussz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Együttes adóigazolás

HozzászólásSzerző: kaloczy » pén. márc. 07, 2008 7:04 pm

Szia!

Én ma kaptam meg az első elektronikusan benyújtott és elektorinkusra kért együttes igazolást. Úgy igaz, ahogy eco írta, ezt csak akkor tudod felhasználni, ha a partnernek elég, hogy az ebeven leellenőrzi, és nem kell neki szárazbélyegzős, papír alakban. 

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Együttes adóigazolás

HozzászólásSzerző: zfa » szomb. márc. 08, 2008 5:35 am

Szia!

Én elektronikusan kértem, de nem engedte beírni, hogy elektronikusan közvetlenül a partner (felhasználó) kapja, azt jelezte, hogy elektronikus igénylés esetén elektronikusan csak az adózónak küldik. Találkozott ezzel már valaki?

Aranka

zfa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Együttes adóigazolás

HozzászólásSzerző: HIDNA » szomb. márc. 08, 2008 6:16 am

Most vagyok túl az első ilyen adóigazolás kérésen. Elég jól ment aránylag.Elektronikusan küldtem, és elektronikus formában jött. Kinyomtattam, és úgy fogja az ügyfél leadni a céghez, aki kérte.

Szerintem nem lehet gond az eredetiség kérdésében, mert az APEH honlapon van egy menü, miszerint a befogadó cég le tudja ellenőrizni az adóigazolás hitelességét. Amit megküldtek igazolást, ezen van egy hosszú számsorozat, mint ellenőrzési  azonosító, ezt kell beütni az APEH honlapján, és látja, hogy rendbe van minden, hamisítás, kizárva.

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Együttes adóigazolás

HozzászólásSzerző: ciza » szomb. márc. 08, 2008 9:13 am

Ha tartozást mutat az adóigazolás akkor mi a teendő?Azt értem hogy nem teljesítheti a kifizetést, de akkor itt megáll  a dolog?Igazából az a gond hogy ebből a kifizetésből akartuk a köztartozást átutalni az apehnek.
ciza
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Együttes adóigazolás

HozzászólásSzerző: HIDNA » szomb. márc. 08, 2008 9:44 am

A leírásokból arra következtetek, hogy ebben az esetben az APEH fog lépni. Az igazolásból látja a céget, aki a kifizetést teljesíteni akarja, és azt fogja megkeresni a tartozás rendezése céljából.

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég