Adófórum

Adózási és számviteli információk

Adóigazolás igénylés elektronikusan

Elektronikus bevallás

Adóigazolás igénylés elektronikusan

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. feb. 17, 2008 8:32 pm

Sziasztok!

Az elektronikus úton megküldött adóigazolásról én azt tudom, hogy az kinyomtatás után elveszíti a hitelességét - ha magáról az igazolásról beszélünk - legalább is így oktatták. Azt csak elektronikus formában lehet továbbitani arra a helyre ahová be szeretnénk nyújtani.

Ha a kérelem elektronikus az más kérdés.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Adóigazolás igénylés elektronikusan

HozzászólásSzerző: 3HInfo » kedd feb. 19, 2008 8:05 am

Sziasztok!

Igen lehet elektronikus beküldeni a kérelmet. Ki kell tölteni a 08UK11-es nyomtatványt, elektronikusan feladni mint minden más bevallást. Ha reggel elküldöd estére kapsz róla egy választ. Általában hiánypótlót, mert pld. nem látja az illetéket, hátralékos stb. Ha másnap reggel elfaxolod a hiányt és elküldöd a 08UN11-et amiben leirod, hogy megküldted, még aznap du. megkapod az igazolást. Nálam ez nagyon bevált, idén már a harmadikat kaptammeg igy rövid úton.

Üdv

Kata

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Adóigazolás igénylés elektronikusan

HozzászólásSzerző: 3HInfo » szer. feb. 20, 2008 9:17 am

Szia!

Amennyiben 2008. előtti a meghatalmazásod,úgy nem kell külön semmit sem tenni automatikusan jogosult vagy mint könyvelő erre. Arra kell figyelni, ha új ügyfélnél beadod akkor x-elni kell. Én már elfelejtettem egyszer. De ha már megvan a regisztráció, azaz látod az ügyfelet, a módosítás mehet elektronikusan.

üdv

Katq

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Előző

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron