Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ügyfélkapus bevallás mentése

Elektronikus bevallás

Ügyfélkapus bevallás mentése

HozzászólásSzerző: KovacsJ » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tud-e valaki meoldást arra, hogy az ügyfélkapun küldött bevallásokat és a nyugtákat lehet-e a nyomtatáson kívül más módon megörizni? Lemezre, pen drayvra vagy más módon menteni?

Kovácsné Zsuzsa

KovacsJ
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

bevallás mentése

HozzászólásSzerző: sünci » szer. dec. 27, 2006 10:03 pm

Az ügyfélkapun küldött bevallásokat, a számítógép automatikusan tárolja, az ABEV keretprogram letöltése során beállított helyen (ez jellemzően a C meghajtón, a 'program files'-ban az APEH/EBEV/Kr/elküldött könyvtárban található; ha még nem küldted el, akkor pedig ugyanitt csak a Kr/küldendő könyvtárban). Ha át akarod menteni máshova is, annak semmi akadálya nincs, csupán arra kell figyelni, hogy megnyitni csak olyan gépen tudod, ahol le van töltve az ABEV és az adott nyomtatvány is. A nyugták elmentését illetően pedig, amikor megnyitottad, akkor a fájl legördülő menüjében ki tudod választani a mentés másként parancsot, és azon kerseztül oda tudod menteni, ahova akarod.
sünci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Ügyfélkapus bevallás mentése

HozzászólásSzerző: KovacsJ » szer. dec. 27, 2006 10:32 pm

Apeh ellenőrzés során elfogadják ha lemezen viszem be?

Kovácsné Zsuzsa

KovacsJ
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ügyfélkapus bevallás mentése

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. dec. 28, 2006 9:49 am

Nem hinném....
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ügyfélkapus bevallás mentése

HozzászólásSzerző: madora100 » csüt. dec. 28, 2006 9:50 am

Zsuzsa!

Ellenőrzéskor feltehetően nem fogadják el a lemezen való prezentálást. Én úgy oldom meg a árolást, hogy pdf-be menem le, amit egy külön mappába tárolok. Ha ellenőrzés van, akkor kérésre az adott ellenőrzési időszakot érintő anyagot nyomtatom ki.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Ügyfélkapus bevallás mentése

HozzászólásSzerző: KovacsJ » csüt. dec. 28, 2006 11:32 am

Én azt gondolom, jó lenne ha a bevallásokat lehetne menteni lemezre,(pl.a küldhetővé tétel elött) és ha szükséges onnan bármikor ki lehetne nyomtatni, különböző feltételek nélkül. Lehet jövőre más is gondol majd erre, ha nem lát ki a papírhalom mögül! Köszönöm a segítséget már ki is próbáltam a javaslatokat. Kellemes "nyugodt" Új Évet kívánok mindenkinek.

Kovácsné Zsuzsa

KovacsJ
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ügyfélkapus bevallás mentése

HozzászólásSzerző: ADI71 » csüt. dec. 28, 2006 1:22 pm

Sziasztok!

Én úgy gondolom, hogy ha az APEH ellenőriz, akkor nem magát a bevallást fogják kérni (ami az APEH honlapjáról bármikor visszakérdezhető, hogy mit adtál be), hanem az ehhez kapcsolódó anyagot, pl. bérkarton és jelenléti ív, vagy a természetbeni juttatások elszámolásának könyvelése. Csak nekünk egyszerűbb a visszakérdezés, ha a bevallásokat lementjük, pl hónaponként.

Nekünk nem a bevallás hitelességét kell bizonyítani, hanem hogy mi alapján adtuk be, így az alapadatokat, és az esetleges feljegyzéseket kell úgy tárolni, hogy később bizonyítható legyen a bevallás helyessége.

Én több, mint 200 főt számolok el havonta, és eszembe sem jutott, hogy kinyomtassam az egyéni bevallásokat, pláne úgy hogy bármikor visszakérdezhető és nyomtatható...

Mindenkinek további kellemes ünnepeket és boldog új évet kívánok.

üdv: Adrienne

ADI71
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég