Adófórum

Adózási és számviteli információk

APEH sajtótájékoztató!

Elektronikus bevallás

APEH sajtótájékoztató!

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A mai napon felkerült sajtótájékoztatót nem értem:

Az alábbiakat írja:

Határidő: 2008. február 12.

- 0858-as bevallás: a kiegészítő tevékenységet folytatónak nem minősülő egyéni vállalkozó járulék, tagdíj- és eho kötelezettségeiről, valamint a biztosított mezőgazdasági őstermelő járulék-, tagdíjkötelezettségeiről.

Eddig legalább az egyértelmű volt, hogy az őstermelőkre a negyedéves bevallási kötelezettség vonatkozik, a kitöltési útmutató is ezt írja, sőt az előadásokon is ez hangzott el.

Szerintetek ezzel kapcsolatosan változott valami?

Köszi: Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

APEH sajtótájékoztató!

HozzászólásSzerző: simke » hétf. feb. 11, 2008 1:32 pm

Szia Mari!

Az csak a bevallás elnevezése (a 0858-nak). Az őstermelőknek is ezen kell ezentúl teljesíteni a bevallást, de a legjobb tudomásom szerint nekik csak negyedévente.

Üdv Etus 

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

APEH sajtótájékoztató!

HozzászólásSzerző: kohnmari » hétf. feb. 11, 2008 2:31 pm

Szia Etus!

Ez a remekbe szabott sajtótájékoztató nemcsak úgy általánosságban ír a 0858-ról, hanem amit írtam, azt a február 12-i bevallási határidőhöz írta.

Üdv.

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

APEH sajtótájékoztató!

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » hétf. feb. 11, 2008 2:42 pm

Szia Mari! Ha a 27. oldalra gondolsz, az tényleg úgy van írva, ahogyan Te írod, de szerintem ez már megint csak egy APEH-os félresikerült tájékoztató. A mezőgazdasági őstermelők még mindig negyedévesek mindehol , persze máshol. Na ez lenne még csak érdekes 11-én, ha 12-re az összes őstermelőt le kellene jelenteni, már a számukat sem tudom, nem még hogy jelenteni tudnám egy nap alatt. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

APEH sajtótájékoztató!

HozzászólásSzerző: simke » hétf. feb. 11, 2008 3:04 pm

Szia Mari!

Pedig ez csak a bevallás neve:

Bevallás a kiegészítő tevékenységet folytatónak nem minősülő egyéni vállalkozó járulék, tagdíj és egészségügyi hozzájárulás kötelezettségeiről, valamint a biztosított mezőgazdasági őstermelő járulék és tagdíj kötelezettségeiről

Ott van a 4. oldalon, hogy a mg-i őstermelő negyedévente vall. A bevallás benyújtásának határidejénél.

Üdv Etus 

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

APEH sajtótájékoztató!

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » hétf. feb. 11, 2008 3:16 pm

Sziasztok!

Szerintem, ez a tájékoztató arra jó, hogy legyen min idegeskeni, pedig enélkül is van bőven. Téves a tájékoztató   őstermelőkre vonatkozó bevallási időpontja, nyugodjunk meg. Mária

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

APEH sajtótájékoztató!

HozzászólásSzerző: markne » hétf. feb. 11, 2008 3:21 pm

Sziasztok!

A kitöltési utasítás a negyedévet követő hó 12-ét jelöli meg határidőként.

Pedig ez a nyomtatvány frissen került fel, de azért bennem is megállt az ütő egy pillanatra!

Rózsa

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég