Adófórum

Adózási és számviteli információk

mennyi nap telhet el a bevallás feldolgozásáig?

Elektronikus bevallás

mennyi nap telhet el a bevallás feldolgozásáig?

HozzászólásSzerző: tepko1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Nektek mennyi idő után ér oda a beküldés után a "Bevallás sikeres feldolgozása" értesítő?

Még 02.04. és 02.06-án küldtem 0743, 0703 és 0808A-M bevallásokat (összesen 3 db) és csak a visszaigazolási értesítőket és az elfogadó nyugtákat kaptam meg még aznap vagy másnap hajnalban és azóta semmi.

Van valami teendőm vagy csak várjak?

Köszönöm. 

tepko1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

mennyi nap telhet el a bevallás feldolgozásáig?

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » vas. feb. 10, 2008 7:35 pm

Szia!

Ne aggódj, megkaptad a nyugtákat, most bevallási csúcs van, úgyhogy kicsit várni kell a feldolgozással.Nem kell semmit tenned.

Én a napokban kaptam 2007 januári bevallásokról feldolgozási üzeneteket. Nem tévedés, 2007-ről van szó.Ugyanis 2007 jan, febr, márc hónapokban logikai hibát találtak, erről kaptam hibaüzenetet, beküldtem a javítást az eredeti bevallás kóddal, ismét üzenet, hogy csak azt javíthatom amelyről értesítettek. Ismét elküdtem őket, majd valamikor nyáron csak fel tudták dolgozni, úgy látszik eltűnt a logikai hiba. A 2007 januáriakról viszont most februárban kaptam feldolgozási üzit.Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

mennyi nap telhet el a bevallás feldolgozásáig?

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » hétf. feb. 11, 2008 4:26 am

Szióka!

Kornéliához hasonlóan jártam én is, tehát nyugi. "Bevallás sikeres feldolgozása"-ról minden esetben kapok  értesitőt, de az a tapasztalatom, hogy a nem bevallásos jellegű nyomtatványokról csak nyugtaértesitőt küldenek.  Ebbe bele se néznek, nem dolgozzák fel sikeresen?

Üdv: Pista 

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

mennyi nap telhet el a bevallás feldolgozásáig?

HozzászólásSzerző: kaloczy » hétf. feb. 11, 2008 7:59 am

Bevallásról sem mindíg jön. Én csak a 0708-ról kaptam tavaly, áfáról meg 0701-ről soha.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

mennyi nap telhet el a bevallás feldolgozásáig?

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » hétf. feb. 11, 2008 8:06 am

Szia Zsuzsa!

Belekukkantottam  eBEV fiókomba és igazad van!  Ki érti ezt, valaki irja meg, mi ennek a logikája?  Olyan jó lenne  róluk is sikeres feldolgozás üzenetet mentenem! 

Üdv: Pista 

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

mennyi nap telhet el a bevallás feldolgozásáig?

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. feb. 11, 2008 8:44 am

Szia Pista!

Szerintem csak annyi a logikája, hogy az apeh-nak a 08 kapcsán adatot kell szolgáltatni a járulékokról további hivataloknak ( oep, mnyp...stb) és ezek a bevallások a munkavállalókról szólnak, akiknek az adatai nem jelennek meg az ebeven a vállalkozó folyószámláján ( bevallási oldal)  A többi bevallást ezen le tudjuk ellenőrizni, mármint a folyószámlán. No és ha hibás a 08 akkor nem tudják az adatot továbbküldeni. Ez az én megfejtésem attól még lehet másképp is .

Üdv mindenkinek

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

mennyi nap telhet el a bevallás feldolgozásáig?

HozzászólásSzerző: tepko1 » hétf. feb. 11, 2008 5:56 pm

Köszönöm mindannyiótoknak a tanácsoknak, akkor ez ügyben megnyugodtam.

 

tepko1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég