Adófórum

Adózási és számviteli információk

0858 és 0808 bevallások benyújtása

Elektronikus bevallás

0858 és 0808 bevallások benyújtása

HozzászólásSzerző: peter.maria@axelero.hu » hétf. feb. 11, 2008 11:35 am

Sziasztok!

Sajnos be kell küldeni 0-ásan is a heti 36 órát meghaladó munkaviszonnyal rendelkező egyéni vállalkozóknak a 0858-as bevallást. Állítólag kivették a jogszabály szövegből azt a részt, hogy csak akkor kell benyújtania, ha van kivétje. Egyébként most beszéltem a Somogy m APEH bevallási osztályával és azt mondták, hogy be kell küldeni 0-ásan is.

Marcsi

peter.maria@axelero.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0858 és 0808 bevallások benyújtása

HozzászólásSzerző: M.Éva » hétf. feb. 11, 2008 11:44 am

Sziasztok! ART. 31.§ (6) bek. Az az adózó, aki az Art. 31.§ (2) bek szerint bevallás benyújtására köteles volt, az adóévre minden ezt követő hónapjára akkor is bevallás benyújtására kötelezett, ha az adott hónapban adó- és/vagy járulékkötelezettsége- adó -(adóelőleg) és/vagy járulékalapot képező kifizetés, juttatás hiányában nem keletkezett. 31.§ (2) A munkáltató, a kifizető (ideértve az egyéni vállalkozónak nem minősülő magánszemély munkáltatót is), illetőleg az 52. § (4) bekezdésének l), p), r), s) és t) pontjaiban meghatározottak a rájuk vonatkozó bevallási gyakoriságtól függetlenül, havonként, a tárgyhót követő hó 12-éig elektronikus úton bevallást tesznek az adó- és/vagy társadalombiztosítási kötelezettséget eredményező, magánszemélyeknek teljesített kifizetésekkel, juttatásokkal összefüggő valamennyi adóról - kivéve a kamatjövedelem adóról -, járulékról és az alábbi adatokról: Ezt én úgy értelmezem, akkor kell beküldeni az első 08A_M-et , amikor vallani való keletkezik, de ettől kezdve rendszeresen küldeni kell. Ha tavaly már küldtél nyomtatványt, akkor idén is havonta küldened kell. Üdv:Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0858 és 0808 bevallások benyújtása

HozzászólásSzerző: M.Éva » hétf. feb. 11, 2008 11:50 am

36 órát meghaladó munkaviszony melletti Havi, negyedéves vagy éves bevalló 0858 sz. havonta ( Tbj. 31.§ (4) és Art. 31.§ (6) szerint) (APEH-Nyugat-dunántúli Reg.) Még ezt találtam hozzá.Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0858 és 0808 bevallások benyújtása

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. feb. 11, 2008 11:51 am

Éva! Én az előbb beszéltem az APEH-al -, de arról szó se volt, hogy ha tavaly volt bevallás, most meg nincs vallani a 0808-on, akkor nullásan kellene küldeni. Azt mondták, hogy tárgyévben, ha nincs mit, akkor nem kell nullásan, de ha valamelyik hónapban még is van, akkorattól a hónaptól kezdve kell havonta, akár a nullásat.  Most csak belém hozod a frászt. Az egyik cégnek tavaly juniusig voltak dolgozói, amit vallottam, én már akkor is 07 hótól adtam a nullásat évvégéig. de tavaly juniustól nincs semmilye amit a 0808A-an vallhatna, úgy gondolom, hogy akkor most januárra nem kell adnom.

Mennyire biztos ez a "ha tavaly volt, akkor az idén is végig, akár van mit vallani, akár nincs?? Üdv. és előre is köszi. 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

0858 és 0808 bevallások benyújtása

HozzászólásSzerző: peter.maria@axelero.hu » hétf. feb. 11, 2008 11:52 am

Sziasztok!

Én is így hallottam, meg így értelmezem, de Somogy megyében ragaszkodnak akkor is a 0-ás bevalláshoz, ha eddig soha nem adott be 58-as bevallást, mivel a vállalkozói osztalék után adózott és nem vett ki jövedelmet. Azért már jó lenne, ha egységesen értelmeznék minden régióban a jogszabályokat.

Marcsi

peter.maria@axelero.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0858 és 0808 bevallások benyújtása

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. feb. 11, 2008 12:13 pm

Sziasztok!

Na akkor felhívom őket újból! Hát már az agyam eldobom!!!!  De az Art.alapján esetleg meg is védhetem magam, mert az azt írja miről kell adni bevallást és hozzá teszi, hogy ha az adóévre  már kötelezve volt az art. 31.(2).bek szerinti bevallásra, akkor attól kezdve kell akár nullásan is.  Az adóév, az adóév és nem több adóév.  Az Art. 31.(2)-ben: ....."havonként, a tárgyhót követő hó 12-ig elektronikus úton bevallást tesznek az adó- és/ vagy társadalombizt. kötelezettséget eredményező ,magánszemélyeknek teljesített kifizetésekkel, juttatásokkal összefüggő valamennyi adóról - kivéve a kamatjövedelem adóról - járulékról és az alábbi adatokról:

1. a Tbj.44.§-ának (1) bek.szerinti nyilvántartásra kötelezett adatairól  ........... 

Ha nekem az adóévben nincs semmi olyan kifizetésem, juttatásom, s nem keletkezett járulékfizetési kötelezettség sem - akkor nem vagyok kötelezett az Art.31.§.(2). bek.szerinti bevallásra.  Nyilván, mivel az Art. 31.§.(6). bek.alapján tudomásul veszem, hogy ha az adóév folyamán volt miről bevallást adni mondjuk áprilisban, akkor attól kezdve adok az adóév végéig minden hónapban akár nullásan. 

Na kutakodok tovább. 

 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

0858 és 0808 bevallások benyújtása

HozzászólásSzerző: M.Éva » hétf. feb. 11, 2008 1:00 pm

Szia Melcsi!Igazából csak annyira biztos, mint egy apeh-ügyintéző válasza:semennyire!Mivel már annyi féle választ adtak, ennyi "biztos" dolog nincsen a világon!Azt hiszem akkor lesz biztos, ha valamelyikünk azt írja: Hahó, megbüntettek, mert IGY kellett volna! Én csak azt nem értem, hogy miért nem tesznek fel a honlapra erről valamit- a sok telefon-érdeklődés jól mutatja, hogy probléma ennek értelmezése a könyvelőknél, és vállalkozóknál!Kutya kötelességük lenne az adózókat értesíteni a helyes, vagy az általuk elvárt értelmezésről!Biztos ez is van olyan fontos, mint a fűnyírás!!!!Ennek 12.-ig meg kellett volna történnie!De ez a magánvéleményem!Nem tudom dühös (hülyének néznek)vagy szomorú (hova jutott ez az ország, nem a hivatalnak kellene lenni az állampolgárokért?)legyek! Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0858 és 0808 bevallások benyújtása

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. feb. 11, 2008 1:11 pm

Éva! Ott tartok, hogy a 2007.,évi CXXVI.tv. indoklását olvasom 183.§., valamint átmentem a magyarorszag.hu. fórum oldalra . Anélkül, hogy állástfoglalnék - azt hiszem nem nyújtom be januárra az adott cégnek, van nekem épp elég - nem fogok egész évben arra vigyázni, hogy jaj el ne felejtsem a semmit bevallani. Üdv.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

0858 és 0808 bevallások benyújtása

HozzászólásSzerző: melcsi62 » kedd feb. 12, 2008 5:37 pm

Tájékoztatás az egyidejűleg több biztosítási jogviszonyban álló egyéni vállalkozó számára a 0858-as bevallás benyújtásáról
2008.02.12.  APEH Portál
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Előző

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron