Adófórum

Adózási és számviteli információk

bevallási apróságok...

Elektronikus bevallás

bevallási apróságok...

HozzászólásSzerző: kutacska » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Néhány kérdésben szeretnék pontosítást kérni Tőletek, a 0808 és a 0858-al kapcsolatban. 0808-at kell-e mindenkinek 0-san beadni, vagy csak annak adok, akinek van rajta adat? Mert a 0858-on tudok x-elni, és akkor ugyan minek lenne ott az x, ha mellé még 0-san is be kellene adni??? 0858-at nyugdíjasnak ugyanúgy nem kell beadni mint tavaly, merthogy nincs mit vallani rajta? A havi 4350Ft-ját majd a 0853-on fogja vallani? 0858-on már az új TEÁOR-t írjátok be? Mi van azzal, akit ugyan átfordítottak, de nem jól, azzal meg most nem tudok már foglalkozni, hogy javítsuk, neki beírom a régit, és utána majd helyesbítem a bevallását. A 0858 főlapon x-et kell tenni, hogy kiegészítőnek nem minősülőként adja be a bevallását. De ha nyugdíjasnak nem kell beadni, akkor ennek mi értelme van?
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

bevallási apróságok...

HozzászólásSzerző: kutacska » szer. feb. 06, 2008 9:46 am

A TEÁOR-ról már olvastam másik kérdésben, az tiszta. A többiben senki nem tud segíteni??
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

bevallási apróságok...

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. feb. 06, 2008 10:01 am

Szia Kutacska!

Az art 31§ (6)  -ben van szabályozva, miszerint az az adózó aki az adóév során bármely hónapban bevallás benyújtásra kötelezett utánna 0 bevallásokat is kell küldeni. Lefordítva a kiegészítő tevékenységet folytatónak csak akkor kellene 0808-at, ha alkalmi m. könyvest, foglalkoztat, vagy egyéb kifizetést ( alkalmazotti, segítő családtagi, megb,..stb) teljesít, a 858 -at ugyanúgy mint tavaly nem kell.

A 36 órát meghaladó munkaviszony melletti vállalkozó szintén csak akkor ad bevallást, ha valamilyen kifizetést teljesít, vagy kivétet vesz ki.

Azonban és ez az új változás amit az elején is írtam, ha az adóév során bármikor ilyen előfordul, az azt követő hónapokra 0-san is be kell adni, de addig nem.

nem tudom érthetően fogalmaztam e.

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

bevallási apróságok...

HozzászólásSzerző: kutacska » szer. feb. 06, 2008 10:35 am

Köszönöm, hogy válaszoltál. Vagyis ha valaki 0808-at ad be, onnantól majd akkor is küldenie kell, ha nem lesz már alkalmazottja, 0-san. Ez akkor ugyanúgy nyugdíjasnál és főállásúnál. Mi a helyzet azzal a főállásúval, akinek nincs alkalmazottja, neki addig nem kell küldenie 0-san, amíg nem lesz, elég az x a 0858-on, és ha lesz, majd megszűnik, onnantól 0-san megy? Még 1 kérdésem lett volna, hogy a 0858-on mire való az x, hogy kiegészítő tev-et folytatónak nem minősülőként adja be, ha egyszer a kieg.-nek nem is kell beadni?? Megköszönöm, ha erre is tudnál választ, és van időd a nagy hajtásban válaszolni.
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég