Adófórum

Adózási és számviteli információk

753/ 10 lap

Elektronikus bevallás

753/ 10 lap

HozzászólásSzerző: kaden » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdvözletem!Kiegészitő tevékenységet folytató, nyugdíjas egyéni vállalkozó vagyok.A tevékenység mellett Lakásszövetkezet F.B. elnökeként tiszteletdíjat kaptam 2007-ben, úgy gondolom ennek TB járulékait a 753-10 lapon kell bevallanom, de a 281 sorba beírt alap után a 282 sorba a 4%-ot, a 283 sorba a 3%-ot a program automatikusan kitölti, holott szerintem a 3%-ot nyugdíjasként nem kell fizetni.Az automatikus számitás kikapcsolásával a 283-as sort nem kitöltve ellenőrzéskor " temészetesen " hibát jelez.Kérdéseim:  a.)  jól értelmezem-e , hogy a 3%-ot nem kell fizetnem ?

b.) ha nem kell fizetnem, hogy tudom ezt a bevallásban hibajelzés nélkül megoldani ? 

kaden
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

753/ 10 lap

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. jan. 25, 2008 2:34 pm

Szia!

A lakásszövetkezetes tiszteletdíjadból a lakásszövetkezetnek, mint kifizetőnek kellett levonnia a tiszteletdíjból az SZJA előleget, a nyugdíj és eü.bizt.járulékot ha volt. Tehát a lakásszövetkezettől származó tiszteletdíjadról tőlük kellett, hogy kapjál, vagy kell kapnod legkésőbb január 31-ig összevont igazolást a 2007-ben kifizetett díjról, a levont adóelőlegről, valamint a járulékok tekintetében. Amiről ők adják az igazolást, az a 0753 főoldalain kerül bevallásra -, nem az egyéni vállakozós részednél. 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

753/ 10 lap

HozzászólásSzerző: kaden » pén. jan. 25, 2008 3:14 pm

Kösz a választ az igazolás kiadásig rendben van, de a 753-10 lap a fő gondom , mert a magánszemély járulékát -gondolom ide kell érteni a tiszteletdíj után fizetendőt- ezen a lapon kell bevallani a 753 főoldalain csak a jövedelem és szja van.A fő gond - és elnézést az ismétlésért - a 283-as sort nem engedi üresen hagyni pedig nyugdíjasként a 4%-ot ( 282 sor) kell csak fizetni, a 3%-ot nem sőt a kitöltési utmutató is ezt írja ! Ha számitást kikapcsolom akkor ellenőrzéskor jelez hibát ,
kaden
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

753/ 10 lap

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. jan. 25, 2008 3:26 pm

Az egyéni vállalkozónak nem minõsülõ magánszemély járulék bevallása
(A 0753-10-es lap kitöltése)

A 0753-10-es lapon tesz eleget bevallási kötelezettségének a magánszemély, amennyiben valamely foglalkoztatóhoz fûzõdõ biztosítási kötelezettséggel járó jogviszonyára tekintettel, vagy azzal összefüggésben járulékalapot képezõ jövedelmet külföldi illetõségû jogi vagy természetes személytõl, illetõleg külföldi illetõségû más személytõl szerez; illetve az a magánszemély, aki vendéglátó üzlet felszolgálójaként a fogyasztótól közvetlenül kapott borravaló után kíván járulékot fizetni.

Tehát te utánnad a kifizetőnek havonta, vagy adott hónapban be kellett vallania a járulékokat, már neked is nem kell bevallani. A lakásszövetekezet kifizető.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

753/ 10 lap

HozzászólásSzerző: M.Éva » pén. jan. 25, 2008 3:30 pm


Szia kaden!

Kitöltési útmutató: 

A 0753-10-es lapon tesz eleget bevallási kötelezettségének a magánszemély, amennyiben valamely foglalkoztatóhoz fûzõdõ biztosítási kötelezettséggel járó jogviszonyára tekintettel, vagy azzal összefüggésben járulékalapot képezõ jövedelmet külföldi illetõségû jogi vagy természetes személytõl, illetõleg külföldi illetõségû más személytõl szerez; illetve az a magánszemély, aki vendéglátó üzlet felszolgálójaként a fogyasztótól közvetlenül kapott borravaló után kíván járulékot fizetni.

Ha nem külföldi a lakásszövezkezet, akkor a tiszteletdíj után ők beküldték az adatszolgáltatásokat, ha ezen a lapon vallasz valamit, azt be is kell fizetni! Amit tőled levontak, azt már be is fizették!

Ha nem ide tartozó a jövedelmed, nem kell ezt az oldalt kitölteni!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

753/ 10 lap

HozzászólásSzerző: kaden » pén. jan. 25, 2008 3:51 pm

köszönöm mindkét választ, bizony nekem kellett volna figyelmesen olvasni a lap cimét
kaden
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

753/ 10 lap

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. jan. 25, 2008 4:00 pm

Nincs mit, szívesen.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég