Adófórum

Adózási és számviteli információk

ABEV-technikai kérdés

Elektronikus bevallás

ABEV-technikai kérdés

HozzászólásSzerző: bvera » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Tudnátok segíteni? Az ABEV-emet szeretném áttenni az új gépemre. A régi bevallásokat is át tudom tenni, vagy azok elvesznek? Előre is köszönöm a segítségeteket.

 

bvera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

ABEV-technikai kérdés

HozzászólásSzerző: erdoapolas » kedd jan. 15, 2008 9:37 am

Szia!  Nekem holnap lesz ez a művelet, az informatikusommal  megbeszéltük hogy mindent lemezre ment, és vissza telepít mindent ami kell. Aggódom én is, mert ha valami nem úgy sikerül, és elveszik, akkor mi lesz. De talán lesz  aki már átesett ezen, és van tapasztalata. Marcsi
erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

ABEV-technikai kérdés

HozzászólásSzerző: validitas » kedd jan. 15, 2008 9:41 am

Szia!

Az ABEV "Adatok" menüpontnál az adatfile műveletek - adatfile-ok másolása Abevből. Itt ki tudod jelölni a másolandó bevallásokat, és megadni a célkönyvtárat, ahonnan pl. kiírod egy Cd-re.

A Cd-ről bemásolod valahová az új gépedbe, majd az Abev - adatok - adatfile-ok másolása Abevbe menüpontnál megadod azt a helyet (elérési útvonalat), ahová a cd-ről bemásoltad. De talán nem is szükséges a cd-ről a gépbe másolni, hanem az adatfile-ok másolása menüpontnál a cd-t adod meg, hogy onnan másolja be.

Már csináltam ilyet, gond nélkül működik. 

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ABEV-technikai kérdés

HozzászólásSzerző: bvera » kedd jan. 15, 2008 9:59 am

Köszönöm, aranyosak vagytok. Én egy informatikus vagyok,de még sosem csináltam ilyet. A cégemnél ért meg a bér- és munkaügyesek gépe a cserére, de azt mondták csak akkor cserélhetek nekik gépet, ha át tudom menteni a régi bevallásokat. Remélem, Böbe, az útmutatásod alapján sikerül. Azt hiszem először kipróbálom otthon, és ha megy, akkor élesben a cégnél. Mégegyszer köszönöm.
bvera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

ABEV-technikai kérdés

HozzászólásSzerző: validitas » kedd jan. 15, 2008 10:03 am

Majd írd meg légyszi, sikerült-e. Nekem nem volt gondom vele. A cd-ről először én bemásoltam az új gépbe egy mappába, de valószínűleg nem fontos, lehet a cd-ről is, de így még nem csináltam, azért írtam "talán"-nal.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ABEV-technikai kérdés

HozzászólásSzerző: bvera » kedd jan. 15, 2008 10:05 am

Ok. mindenképpen megírom, hogy hogyan sikerült az akció.
bvera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

ABEV-technikai kérdés

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd jan. 15, 2008 10:17 am

Szia!

Én az egész abev programot a Total Commander segítségével pendrive-re szoktam másolni ( azért szeretem, mert hasonlóan felülírható, mint a floppy, nem kell hozzá cd, dvd író program) Az újra telepített Abev rogramba pedig ugyancsak a Total Commander segítségével bemásolom a szükséges állományokat(törzsadat, adat, archív, eküldés... stb. könyvtár) 

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ABEV-technikai kérdés

HozzászólásSzerző: M.Éva » kedd jan. 15, 2008 10:19 am

Szia!

Én két gép között úgy viszek át könyvtárakat, hogy a FAR Manager- ben egy PEN drive-ra átmásolom az egész könyvtárat és a másikon bemásolom a Program Files könyvtárba.De létre lehet hozni az EBEV.EXE letöltésével is, utána mindent bele másolni.

Informatikusként ezzel nem lehet problémád.

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég