Adófórum

Adózási és számviteli információk

0717 és áttérés Evára

Elektronikus bevallás

0717 és áttérés Evára

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Abban kérek segítséget, hogy egy Bt.át akar térni az EVA-ra 2008-ra. Minden feltételnek megfelel, viszont EHO-n tartozása, egészségbizt. alapon túlfizetése volt (rossz szlaszámra utalás miatt). Dec. 4-én beadtam az átvezetést (0717), de mind a mai napig nem könyvelték fel, pedig az elfogadó nyugta megérkezett. Most akkor beadhatja-e, hogy áttér evára, vagy adótartozása miatt nem? Egyáltalán, hány nap alatt könyvelik fel a folyószámlára az átvezetést?

Előre is köszi. Böbe
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0717 és áttérés Evára

HozzászólásSzerző: kohnmari » hétf. dec. 17, 2007 4:12 pm

Szia Böbe!

Általában a 30. napon történik meg az átvezetés felkönyvelése, de már nálam 4 hónap is volt. Az idén még az a szabály, hogy hiába van az egyik számlán túlfizetés, a másikon tartozás, nem számítják össze. Jövőre már ez nem így működik.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0717 és áttérés Evára

HozzászólásSzerző: mérlegkönyvelő » hétf. dec. 17, 2007 4:21 pm

Kedves Böbe és Mari!

Én azt hallottam pénteken ezzel kapcsolatban előadáson, hogy 2007.11.28.-án hatályba lépett a tv. és attól az időponttól kezdve számítják össze az adótartozást és a túlfizetést.

Nekem is van egy ilyen bt-m, kíváncsi lennék a többiek véleményére!

 

Üdv.Ildikó 

 

mérlegkönyvelő
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0717 és áttérés Evára

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. dec. 17, 2007 4:26 pm

Sziasztok!

Nagyon remélem, hogy Ildikó információja az érvényes, mert különben gáz van, nem tud áttérni. 

Mari, tudod miért 30 nap? Nem kiutalást kértem, és az elektronikus miatt már nem ügy felkönyvelni. Ha mégis így van, a benyújtott átvezetést nem veszik figyelembe?

Köszi: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0717 és áttérés Evára

HozzászólásSzerző: mérlegkönyvelő » hétf. dec. 17, 2007 5:08 pm

Böbe!

Vagy ha nagyon fontos az áttérés, akkor utaltasd át vele a hátralékos adónemeket (persze ha nem iszonyat nagy összeg) és akkor tuti jó lesz a folyószámlája. Ha pedig az átvezetés megtörténik, akkor a köv.fizetésnél azt figyelembe veszed. Tudom Neked plusz munka, de hát első az ügyfél!

Üdv.Ildikó 

 

mérlegkönyvelő
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0717 és áttérés Evára

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. dec. 17, 2007 5:23 pm

Sziasztok!

Szerintem, ha az átvezetéssel az adótartozás rendeződik az egyes adónemeken, akkor attól függetlenül - ezen feltételt vizsgálva - bejelentkezhet EVÁ-ra. Ha az APEH kifogást emel az adófolyószámlán mutatkozó tartozás/túlfizetés rendezetlensége miatt, akkor egyszerűen bemutatom az időben elküldött átvezetési kérelmet, melynek mielőbbi feldolgozási kötelezettsége nem az adózó feladata. Az adózó a helyesen kitöltött átvezetési kérelem benyújtásával rendezte a folyószámláját. A feldolgozást azzal a nappal könyvelik fel, ahogy az átvezetési kérelem szól, még akkor is ha erre valóbanban 2-3 hónap múlva  kerítenek sort.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

0717 és áttérés Evára

HozzászólásSzerző: kohnmari » hétf. dec. 17, 2007 6:10 pm

Sziasztok!

Előkaptam a jegyzeteimet, annyit jegyeztem fel, hogy nettó adótartozás. Szerintem Ildikónak igaza van, a törvény már hatálybalépett, ezzel indokolják a különböző bejelentési kötelezettségek teljesítését, s mostmár a nettó adótartozás számít.

Az átvezetések teljesítésével kapcsolatban, onnan jött a 30 nap, amikor nyáron felhívtam a folyószámlásokat, hogy miért nem mozdultak rá az áprilisban beadott átvezetési kérelmemre (nem kiutalás kérés volt, csak átvezetés), azt a választ kaptam, hogy 30 napjuk van az elbírálásra. Most kiváncsiságból megnéztem a felkönyvelés időpontját, áprilisban nyújtottam be, a nyugta meg is jött, a felkönyvelés időpontja pedig augusztus.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0717 és áttérés Evára

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. dec. 17, 2007 8:52 pm

Szia!

Akkor ez már igencsak túl volt a 30 napon, legalábbis szerintem április-augusztus között. Lehet, hogy "apehéknál" másként számolnak.:))

Köszi a megnyugtatást, nekem is úgy rémlett, hogy azt mondták, már idéntől érvényes a nettó adótartozás, de amikor a továbbképzésen voltam, még nem volt szükségem erre az infóra, ezért nem annyira figyeltem oda, hogy mikortól érvényes.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0717 és áttérés Evára

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. dec. 17, 2007 8:53 pm

Jó ötlet, köszönöm, csak az a gond, hogy az ügyfél már beadta az áttérésre a nyomtatványt. Viszont az adótartozást meg a bejelentkezés időpontjában kell vizsgálni, úgyhogy már késő lenne utalni.

Üdv:Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég