Adófórum

Adózási és számviteli információk

0708 önellenőrzése

Elektronikus bevallás

0708 önellenőrzése

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Szerencsére eddig nem sűrűn kellett bevallást javítanom, önellenőríznem. De most sajnos rájöttem egy májusi bevallás hibára. Az egyik munkavállalótól levont SZJA összege néhány ezer Ft-tal több a bevallásban, mint a tényleges levonás. Ha önellenőrzést adok be az 5.hóra, az összes munkaváll. 0708M lapját csatolnom kell a 0708A-hoz, vagy csak azt az egyet, amelyik hibás?

Köszi a segítséget! Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0708 önellenőrzése

HozzászólásSzerző: HIDNA » szomb. dec. 01, 2007 5:57 am

Szia Böbe!

Én már többször nyújtottam be önellenőrzést, az egész bevallás újbóli megküldésével.

Jelöltem az önellenőrzés tényét, kitöltöttem az önellenőrzési pótlapot.

Az APEH-ban rendbe feldolgozták, a folyószámlán helyesen jelent meg.

Nem tudom van-e valakinek tapasztalata arról, mi van, ha csak a téves munkavállalót jelenti le.

Klári 

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0708 önellenőrzése

HozzászólásSzerző: stamasi » szomb. dec. 01, 2007 7:42 am

Szia Böbe!

Csak annak az egy dolgozónak az M-es lapját kell az A-hoz csatoltan megküldeni az Apeh-nak.

Helyesbítés és önellenőrzés egyben. Helyesbítés, mert az Apeh által elfogadott bevallás után ugyanrra az időszakra csak helyesbítésként nyújtható be ismételten a bevallás.

A helyesbítés lényege a dolgozóra vonatkozó teljes adatcsere, tehát az eredeti 0708M-es lap valamennyi részletező lapját ismételten be kell nyújtani, de csak arra az egy dolgozóra vonatkozóan.

Az előttem szólóhoz annyit, hogy lehet, hogy feldolgozták az egészet, de a kitöltésiben egyértelmű, hogy csak azt az egyet kell beküldeni, szerintem Böbe ne dolgozz feleslegesen, ha nincs rá szükség. Egyénként személyes tapasztalatom az, hogy én ennek megfelelően csináltam már önellenőrzést, és rendben volt.

Üdv.: Szilvi

 

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0708 önellenőrzése

HozzászólásSzerző: stamasi » szomb. dec. 01, 2007 7:49 am

Még annyit, hogy a 0708M-es lapon a helyesbítést kell X-elni, a 0708A lapon pedig a helyesbítést és az önellenőrzést kell X-elni.

A 0708A nyomtavány 0708-03-01 lapon a 240. sort is ki kell tölteni.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0708 önellenőrzése

HozzászólásSzerző: kohnmari » szomb. dec. 01, 2007 9:25 am

Sziasztok!

Valamikor a hőskorban úgy tanultuk, hogy javítóbevallásnál a teljes bevallást kell, önellenőrzésnél és helyesbítésnél csak a hibás M-es lapokat kell  az A laphoz rendelni.

Üdv. Mari  

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0708 önellenőrzése

HozzászólásSzerző: validitas » szomb. dec. 01, 2007 10:22 pm

Köszönöm a segítségeteket, akkor csak annak az egy munkavállalónak a 0708M-es lapját csatolom, akinél hiba volt az SZJA-nál.
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég