Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kijelentkezhetek-e a regisztrációból?

Elektronikus bevallás

Kijelentkezhetek-e a regisztrációból?

HozzászólásSzerző: iferdr@axelero.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Nyugdij mellett kiegészitő egyéni vállalkozást végzek. Regisztráltattam magamat, de azt hallottam, hogy az én esetemben nem kötelező elektrónikusan adóbevallást tenni. Állitólag ki is jelentkezhetek valamilyen nyomtarványon és akkor irásban (papiron) küldöm be az adóbevallást. Idegenkedek ettől az elektronikus adóbevallástól. Mit tegyek?

Üdvözlettel: umea

iferdr@axelero.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kijelentkezhetek-e a regisztrációból?

HozzászólásSzerző: opika » hétf. nov. 27, 2006 9:03 pm

Semmit. Ha az APEH-hoz bejelentetted, hogy regisztráltatattad magad az Okmányirodában, az nem baj. A kiegészítő tevékenységet folytatónak, ha nem munkáltató, nem kifizető nem kell elektronikusan vallania, mivel módosították a törvényt. A bejelentéssel nem vállaltál önkéntesen elektronikus bevallási kötelezettséget. Ha akarod használod, ha nem akarod akkor nem.
opika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kijelentkezhetek-e a regisztrációból?

HozzászólásSzerző: iferdr@axelero.hu » hétf. nov. 27, 2006 9:20 pm

Köszönöm szépen a teljesen megnyugtató választ - umea

 

iferdr@axelero.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kijelentkezhetek-e a regisztrációból?

HozzászólásSzerző: gariv » hétf. nov. 27, 2006 10:02 pm

Szia Opika!

Ha az okmányirodában regisztráltatja magát valaki, akkor még ahhoz , hogy elektronikusan tudjon bevallást küldeni Apeh felé, pont az 06180-as nyomtatvány ki kell töltenie. Ha ezt kitöltötte, akkor már elektronikusan küldheti be a bevallását. Nálam legalább is a gyakorlatban történ olyan , hogy egy KFT ügyvezetője, aki kieg. tev.végző egyéni váll. regisztráltatta magát. Után kitöltöttük neki a Kft adatira az APEH-es nyomtatványt. Amikor azt feldolgozták, akkor láttuk az apeh rendszerben , hogy a kft-re és mint kieg. tev. egyéni váll. adatait is láttuk. De hiába lehet folyoszámla kiv. lekérni, állitólag az egyéni váll. bevallásait nem tudja leadni elektronikusan, ha még egy 06180-as bevallás 1. lapját , amin mint magánszemély vannak az adatai nem adja le. Tehát ha ebből az információból indulok ki , akkor  meg aki leadta annak elektronikusan kell bevallani.

Évi

gariv
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kijelentkezhetek-e a regisztrációból?

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. nov. 27, 2006 10:21 pm

Sziasztok!

Én is úgy tudom, hogy aki az okmányirodai regisztráció után kitöltötte a 180-as bejelentőt -ahol már jelölte, hogy kinek a nevében ill. milyen minőségében jelentkezik be- azzal azt jelentette be, hogy elektronikusan nyújtja be a bevallásait. A törvény esetleges változása (mégsem lessz kötelezett mindenki aki az első körben még az volt) nem gondolom, hogy módosítaná a bejelentkezést. Azt semmissé tenni, visszavonni a bejelentő tudja a 182-s kijelentőlapon.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kijelentkezhetek-e a regisztrációból?

HozzászólásSzerző: opika » szer. nov. 29, 2006 8:12 pm

Én arról beszélek, hogy a kiegészítő tevékenységet folytató egyéni vállalkozó, ha nem kifizető, nem foglalkoztató a jogszabály módosítás óta nem köteles elektronikusan bevallani. Amikor felszólították rá, hogy regisztrálja magát és a 180-as lapot küldje be (saját maga nem meghatalmazott) az akkor hatályos jogszabályi kötelezettségének tett eleget. Mivel utólag módosították a jogszabályt, természetesen a jogszabálymódosítás rá is vonatkozik, tehát nem köteles elektronikusan bevallani. Azonban minden magánszemély megteheti, illetve minden más személy is, aki nem köteles elektronikusan vallani, hogy mégis elektronikusan adja be a bevallását, ő is megteheti. Mivel már be is jelentette a regisztrációját és hogy ő maga adja be a vállalkozói bevallását, semmi akadálya, hogy tetszése szerint éljen, vagy ne éljen ezzel. Nem általában írtam a reglapról, hanem a kérdező konkrét kérdésére konkrétan válaszoltam. Nem büntethető azért, mert a korábbi jogszabályi rendelkezésnek eleget tett. 
opika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kijelentkezhetek-e a regisztrációból?

HozzászólásSzerző: iferdr@axelero.hu » szer. nov. 29, 2006 8:49 pm

Én tettem fel a kérdést. Nagy nehezen tudtam felhivni telefonon az ügyfélszolgálatot, mert várakoztattak. Ugy mondták, hogy töltsem le a 182 sz. nyomtatványt és küldjem be, vagy személyesen vigyem be. Valószinüleg ezt fogom tenni, mert akkor biztos, hogy tudomásul veszik. Nem vagyok kifizető, nem vagyok foglalkoztató. Elvileg a fenti véleménnyel egyetértek, de a jogszbály módositásban nem közölték, hogy a már bejelentkezettek jogosultak minden további nélkül irásban bevallani. Minden választ nagy figyelemmel olvasok el és mindenkinek megköszönöm.Tisztelettel: umea

iferdr@axelero.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég