Adófórum

Adózási és számviteli információk

Adószámmal rendelkező magánszemély regisztrációja

Elektronikus bevallás

Adószámmal rendelkező magánszemély regisztrációja

HozzászólásSzerző: t-email » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Adószámmal rendelkező magánszemélynek (7-es adószáma van) kell regisztrálnia magát az okmányirodában? A válaszokat köszönöm
t-email
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

adószámmal rendelkező magánszemély

HozzászólásSzerző: somogyifne » hétf. szept. 04, 2006 11:44 am

Szia

Adószámmal rendelkező magánszemélynek amennyiben nem Áfás, tehát 1-es az adószáma nem kell magát regisztráltatni.

Amennyiben mégis interneten szeretné leadni a bevallását akkor az okmányirodában kell regisztráltatni magát, de az APEH-ez nem kell beadnia reisztrációs lapot.

Amennyiben ez az adószámos magánszemély Áfás, tehát 2- es az adószáma akkor regisztráltatni kell magát az okmányirodában is és az Apeh-nél is.

somogyifne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

adószámmal rendelkező magánszemély

HozzászólásSzerző: dchristina » hétf. szept. 04, 2006 2:23 pm

Sziasztok!

Én egy olyan bekezdést olvastam, ami leírja, hogy a vállalkozási tevékenységet nem folytató, áfa fizetésre nem kötelezett magánszemélyre nem vonatkozik a regisztráció, de a bekezdés folytatódik, hogy az ingatlan bérbeadó magánszemélyekre is az elektronikus úton történő teljesítés vonatkozik.

Kérdésem: Ha egy ilyen, ingatlabérbeadó, magánszemélynek 1-es adószáma van, akkor rá már nem vonatkozik a regisztráció? Nálam ez az eset fordul elő.

 A segítséget én is köszönöm

dchristina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Adószámmal rendelkező magánszemély regisztrációja

HozzászólásSzerző: opika » hétf. szept. 04, 2006 4:28 pm

Az Art. 1. sz. Melléklet B. fejezetében hatályon kívül helyezték az elektronikus bevallásra vonatkozó szabályt. Ez tartalmazta, hogy a vállalkozási tevékenységet nem folytató magánszemély és a nem áfa alany személy kivételével mindenki elektronikusan teljesít bevallást. Helyette az Art. 175. §(9) bekezdése szabályozza, hogy annak kell elektronikusan bevallást tenni, aki az Art. 31. § (2) bekezdése alapján havi adó- és járulékbevalló. Ezen felül 2007. januártól a Tbj. szabályozza, hogy a biztosított őstermelő szintén elektronikusan vallja negyedévente a járulékait. Igy leszükült az elektronikus bevallásra kötelezettek köre.
opika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Adószámmal rendelkező magánszemély regisztrációja

HozzászólásSzerző: csepke.sandorne » pén. okt. 13, 2006 12:59 pm

Az APEH-nak közömböz, hogy milyen adószáma van az illetőnek, áfás, nem áfás, vagy evás. Mindenképpen az ügyfélkpun regisztráltatni kell és 8 napon belül a 0180-as lapot el kell juttatni az APEH-hoz. Ha a magánszemély, illeve vállalkozó helyett megbizott fog eljárni, akkor csak a 0182-es lapot kell kitölteni. Én igy tudom Margit

csepke.sandorne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég