Adófórum

Adózási és számviteli információk

Magánnyugdíjpénztár helyesbítés 2006 évre

Elektronikus bevallás

Magánnyugdíjpénztár helyesbítés 2006 évre

HozzászólásSzerző: bsan@freemail.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 

Egy kiss segítség kellene... van egy kedves munkavállaló aki természetesen már nincs is az ügyfélnél, de kiderült, hogy elfelejtette közölni mnyp tagságát 2003 évtől... :-(

 

Sikerült kiderítenem, hogy milyen bevallásokat és adatszolgáltatásokat kell leadnunk (minden K-sra, 03-asra..stb ), de egy valami nem tiszta...

 

az APEh oldalán ( http://www.apeh.hu/adoinfo/jarulek/magannyugdij.html?pagenum=5 )található tájékoztató szerint:

 

"...A tagdíj bevallás előzőek szerint ismertetett módja nem érinti azt a kialakult gyakorlatot, hogy a foglalkoztató által az adóhatósághoz tévesen bevallott 8,5 százalék mértékű nyugdíjjárulék tekintetében (0,5 százalékra) helyesbíteni, önellenőrizni kell...."

 

ez ok is, de  a 06084-es bevalláskor ilyenkor kell m-es lapot csatolni?? 

 

segítsetek plíííííízzzzzz

 

Üdv:

Bsan 

bsan@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Magánnyugdíjpénztár helyesbítés 2006 évre

HozzászólásSzerző: stamasi » hétf. szept. 10, 2007 11:02 am

Szia!

Mivel egy dolgozó adatait önellenőrzöd, ezért a 06084-es bevalláshoz is csatolni kell az M-es lapját.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Magánnyugdíjpénztár helyesbítés 2006 évre

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. szept. 10, 2007 11:30 am

Kivonat a kitöltési utmutatóból: 

A helyesbítés lényege a magánszemélyre vonatkozó teljes adatcsere.
Amennyiben a magánszemély jövedelem-, járulék adatainak valamelyikét kell helyesbíteni (06084-03 – 06084-11 lapok valamely sora), akkor a magánszeméllyel kapcsolatos, helyesbítéssel nem érintett adatokat is ismételten közölni kell, vagyis nem csak a helyesbítéssel érintett adatokat kell feltüntetni. A helyesbítés során a 06084M lapon, a helyesbítéssel érintett időszak (az eredeti 06084M lapon szereplő) valamennyi lapját ismételten be kell nyújtani. Hibás az a helyesbítés, amely a magánszemélyre az adott időszakra vonatkozó valamennyi adatot nem tartalmazza.
Értékadatok helyesbítése
Értékadatnak tekintendő minden olyan adat, mely a 06084-03-as laptól a 06084-11-es lapig, a lapok I – XVIII. részeiben szerepel.

Ezen értékadatok bármelyikének helyesbítése során a következők szerint kell eljárni.
A helyes azonosító adatok közlésével az adott személyre vonatkozó bevallást (06084M laphoz tartozó valamennyi lapot) ismételten közölni kell,  nem csak az adott sorhoz kapcsolódó javított adatot.
Fontos! Amennyiben az értékadatok helyesbítése adózói szintű kötelezettség változást eredményez, úgy a 06084-es bevallás tekintetében az önellenőrzést is el kell végezni.

A 6084-es bevallás az A és M lappal együtt érvényes.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Magánnyugdíjpénztár helyesbítés 2006 évre

HozzászólásSzerző: bbarbee » szer. szept. 12, 2007 6:02 pm

Szia!

Én már csináltam ilyet, voltam az APEH-ban is, mert volt közte hibás. A következő volt a menete:

2003-as évtől kezdve megnézni, hogy milyen bevalló volt és az akkor beküldött nyomtatványt önellenőrizni kell a 0731-en (ha negyedéves bevalló volt negyedévente, ha havi, akkor havonta).  A 0731-en az akkori nem magánnyugdíjpénztári tagra vonatkozó nyugdíjjárulékot mínuszolod, és plusszolod helyesen a mnyp tagra vonatkozóan. (pl. 2003 -8,5% +1,5%). Ezt végigcsinálod 2006-ig. Ott már képbe jönnek a 0608-asok és a 06084-esek. Ezeket már saját magukon kell önellenőrizni, hasonló megoldással, mint a 0731-en, de csak az adott emberre vonatkozóan M-est is kell hozzárendelni az A-shoz.

A Magánnyugdíjpénztári elmaradott díjat pedig a következő havi 0708-as bevallásba kell beletenni, tárgyidőszaktól eltérőbe (09-01; 09-03 kell kitölteni). Fontos, hogy beírod az alapot, és az mnyp járulékát, de a TB nyugdíjjáruléknál pedig az elmaradás okának be kell írni az 5-ös számot, egyéb ok.

Visszakérni nem szoktam az PEHnál bennragadt járulékot, hanem kevesebbet fizetettek be a következő hónapban, viszont az elmaradt Mnyp járulékot befizettetem már az APEH-os számlaszámra.

Én így csináltam már meg egy párat. Az elsőnél segített az APEH. Azóta mind jó lett.

 

bbarbee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Magánnyugdíjpénztár helyesbítés 2006 évre

HozzászólásSzerző: bsan@freemail.hu » csüt. szept. 13, 2007 4:25 am

Én is így csináltam...

 

a0708-09-en az 5-öst nem írtam be dehát kövezzenek meg érte a főtéren... 

 

az általad emlyítetteken felül egyébként a minden évre vonatkozó K-sokat is új kontroll adatszolgáltatással helyesbíteni kell... és a nyenyit sem árt módosítani, de arra kaptam segítséget a nyugdíjfolyósítónál...

 

a kérdésem csak a 06084 es önellenőrzésére vonatkozott azt még nem csinyáltam ... de már abban is profi vagyok... :-)  bár ez a kis atrakció a maga cca 15 bevallásával és adatszolgáltatásával igen sokba kerül az ügyfélnek....

 

ráadásul nem is az ő hibája volt...

 

Üdv:

Bsan 

bsan@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég