Adófórum

Adózási és számviteli információk

MEGSZÜNŐ EV

Elektronikus bevallás

MEGSZÜNŐ EV

HozzászólásSzerző: centerbt » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Mai esemény az egyik EV -m 06.13 -án visszaadta a vállakozói igazolványát de természetesen nem szólt nekem , én meg gőzerővel napra készen leadtam a 0758-as bev 06-07 hóra 

Valaki segitsen mert csinálnám a záró bevallásokat és nem tudom ,hogy mi legyen a már beadott 0758-as bevallásokkal előre is köszi Józsi 

centerbt
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

MEGSZÜNŐ EV

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » csüt. aug. 16, 2007 4:43 pm

Szia! Szerintem önellenőrizni kell a júniust és júliust, mépedig a 6.hót , úgy kell csökkenteni, hogy a 13 napra jutó kötelezettség maradjon, amennyiben erre a hónapra volt kötelezettség. A júliusra pedig teljes bevalott összeget mínusszal beállítani és helyre áll a bevallás. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

MEGSZÜNŐ EV

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » csüt. aug. 16, 2007 4:45 pm

Még annyit tennék hozzá, hogy az önellenőrzést kellene a záróbevallás előtt küldeni.
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

MEGSZÜNŐ EV

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. aug. 16, 2007 8:31 pm

Ha a záróval egyszerre küldöd, az sem gáz, felkönyvelik. Most volt ilyen esetem, csak 06.25-tel. Már elküldtem, mindent minuszoltak, csökkentettek, 0771-et is könyvelték. 07T1041-et is add be.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

MEGSZÜNŐ EV

HozzászólásSzerző: Rozalinda » hétf. aug. 27, 2007 11:18 am

Én  ugy  gondolom,  hogy  az időszak miatt  mind  kettő  hibás  lesz.  Fel  sem  tudják  dolgozni.  Mivel  nem  lesz  feldolgozva  önellenőrizni  sem  lehet.

Küldenék  egy javitó  bevallást.  Kitöltése  az  eredetileg  beadott nyugtáján  azonositót  beirom  az első  rublikába.  Időszak 2007. 06.  01- 06.  13-ig  alatta  X-szel  jelölöm,  hogy  javitásnak  minősül,  soron kivüli benyujtás  oka  X =  egyéni  vállalkozás  megszünés.  Ha  igy  kikódolod,  nézd  meg  hibátlan-e.   Mivel  ez  a  javitás  teljes  fájl  csere,  ez  a  javitó  bevallás  lép  juniusi  helyébe. 

Juliusira  meg  irjál  levelet,  hogy  tekintsék  tárgytalannak,  mert  erre  az  időszakra  már semmilyen  bevallást  sem  tudnak  feldolgozni. 

Küldjél  még  0771  bevallást  01.01-től 06-13-ig,  és ÁFA-t  is  ha  kell.  mindenhol  az  időszak  vége  06.13. és  a  soronkivüli  bevallás  rublikát   is  ki  kell  tölteni.    A  záróbevallást  ettől  a  hibás 0758-tól  függetlenül  küldheted,  nem  kell  bevárni  a javitást.  Üdv Rozalinda!

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

MEGSZÜNŐ EV

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. aug. 27, 2007 11:29 am

Szia!

javítani csak azt a bevallást lehet, melyre az apeh felszólít és akkor kell a javító kódot feltüntetni és így az egész bevallást megismételni. helyesbítésnél, önellenőrzésnél csak a hibás adatokat cserélem helyesre, kódot nem kell írni, így csak a rossz adatok módosulnak.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

MEGSZÜNŐ EV

HozzászólásSzerző: Rozalinda » hétf. aug. 27, 2007 11:40 am

Szerintem  már  ott  van  neki  a  hibaüzenet a  nyugta  mellett, meg  az  e-mail  cimén  is.   Nekem  is volt  ilyen  esetem.  a  rossz   időszakot  számitógépük  néhány  napon  belül  kiszürte.  Kedves  Józsi  nézd  már  meg  magyarország.hu-n   az  üzeneteidet, az  értesitési  tárhelyet.   És  nyugtát,  remélem  melette  van  az  kis  piros  ikon  ami  alatt  elolvasod  a  hibaüzenetet,  Noss?????
Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég