Adófórum

Adózási és számviteli információk

0701 most mégis?

Elektronikus bevallás

0701 most mégis?

HozzászólásSzerző: sz.judit » hétf. júl. 30, 2007 2:27 pm

Sziasztok

Én ezt találtam, ennek ellenére beküldtem a 0-s bevallásokat, biztos, ami biztos.

Részlet az Önadózó újság 2007. 05. számában megjelent írásból:0701 Bevallás az egyes adókötelezettségekről az államháztartással szemben a havi és évközi (negyedéves), valamint az éves bevallás benyújtására kötelezett adózók részére
Államháztartással szembeni egyes adókötelezettségek bevallására szolgál, amit a havi és negyedéves bevallóknak minden esetben be kell nyújtaniuk, az éves bevallóknak csak abban az esetben, ha negyedéves bevallási kötelezettség alá eső előleg vagy kötelezettség bevallásuk van. Benyújtási határidő a tárgyhónapot követő hó 20-a illetve a negyedévet követő hó 20-a
A bevallást az Art 31. § (2) bekezdésében meghatározott bevallás benyújtására kötelezett adózó csak elektronikus úton nyújthatja be. A bevallás pótlására a ’32-es számú nyomtatvány szolgál, az önellenőrzéshez a ’31-es számú nyomtatványt kell használni.Figyelem! A 0619-es számú bevallás megszűnt, adattartamát a 0701-es számú bevallásban kell szerepeltetni az adott időszakokra vonatkozó kötelezettségeket.

Remélem segítettem. Üdv. Judit

sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0701 most mégis?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. júl. 30, 2007 6:46 pm

Szia Szlopi! Az nem lehet hogy véletlenül a bevallásod elején évet jelöltél, de negyedéves intelvallumot adtál meg? (07.04.01-07.06.30.) Vagy esetleg nem kezdő vállakozás? Üdv:Napraforgó
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0701 most mégis?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. júl. 30, 2007 6:53 pm

Te Dolgoska, csak nincs valami a tarsolyodban az őstermelők negyedéves járulékbevallásán kívül !??? Üdv:Napraforgó
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0701 most mégis?

HozzászólásSzerző: stamasi » szer. aug. 01, 2007 8:57 pm

Sziasztok!

Felhívtam az Apehot és megkérdeztem a vonal másik végén lévő ügyintézőt, hogy egyéb adók tekintetében éves bevallónak minősülő adózónak kell -e nullásan beadni 0701-es  bevallást negyedévente, ha pl. kultúrális járulék tekintetében egyáltalán nincs kötelezezettsége.

Válasz: ...egy pillanat, megnézem ........

Igen, kell, mert nincs rá írva a kitöltési útmutatóra, hogy nem kell.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0701 most mégis?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szer. aug. 01, 2007 9:05 pm

Szia! Van kettő éves bevallós cégem, és csak júliusban adtam le a 0701-et, a szakképzés nem nullás, a többi járulékra nincs kötelezettség, az intervallumot 01.01.-06.30-ig jelöltem, eddig nem jött kifogás. Üdv:Napraforgó
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0701 most mégis?

HozzászólásSzerző: Dolgos » szer. aug. 01, 2007 9:09 pm

Sziasztok!

Bocsi, de pont a kulturális járulékkal kapcsolatban a 0701-es útmutató 7 és 8 oldalán megtalálod, hogy arról csak "kivételes"esetben kell bevallást adni, ( ez az épitettőket jelenti)részletesen megtalálod  a leirt oldalakon. Tehát a kulturális, +term.dij ról pld. biztos nem kell az éveseknek negyedéves.

Üdv.Dolgoska

 

Dolgos
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0701 most mégis?

HozzászólásSzerző: stamasi » szer. aug. 01, 2007 9:11 pm

Igen, én is ugyanígy csináltam, de nálam van kultúrális járulék, de az van ráírva a kitöltésire, hogy 2007. jan.01-től nem lehet itt bevallani csak az évesen, csak az vallhatja a kultúrálist, akire az eltérő szabály (építettő) vonatkozik. Nekem reklámbevétel után van kultúrális. Tavaly negyedévente kellett bevallani. Most elbizonytalanodtam emiatt a nullás miatt. Már hallottam olyat is valakitől, hogy adjam be nullásan negyedévente a kultúrálisra. Már kezdek megzavarodni, pedig úgy érzem eddig tisztán láttam a kérdést, lásd hozzászólásomat itt, fentebb. Szerinted?
stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0701 most mégis?

HozzászólásSzerző: stamasi » szer. aug. 01, 2007 9:14 pm

Hát ennek örülök, hogy te is így gondolod, mert ezidáig erről én is megvoltam győződve, csak elbizonytalanítottak, de azt hiszem most már magamhoz térítem magam.

Üdv. Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0701 most mégis?

HozzászólásSzerző: Dolgos » szer. aug. 01, 2007 9:36 pm

Sziasztok!

Alábbiakat, azért irom, hogy ne ijedjetek meg, ha esetlegesen valamelyik ügyfeletek irásban kap ( nem ügyfélkapus üzenetet!!!!hiába elektronikus szinte mindenki) levelet, hogy hibás a 0701-es, mert a  0701-nél, ha nem a 2.2-es verzióval adtátok le, ill. szorgalmasak voltatok, és beadtátok kb. 07.10.-ig már a 0701-est az éveseknek, és a 9-es oldalt is kitöltöttétek (annál akinek volt kötelezettsége, tehát nem nullás volt) akkor még olyan volt a hibás verziós 0701-es ( a 2.2 előtti) , hogy nem engedte beirni a 01-es oldalon a 9. oldali kötelezettséget beirni. Na a lényeg, tehát ilyenkor az ügyfélnek küldik azt, hogy hibás a 0701-es. Utána már 2.2 -es verziónál nem igy volt, és ráadásul ezután a verzió után jelent meg csak  az APEH web.oldalon, hogy a 9-es lap nem is kell., és hiába félévre kellett beadni a szakképzést miatt az éveseknek, az éves jelölésen túl az első oldalon, negyedéves időszakot kellett bejelölni. AMENNYIBEN CSAK EZ A "HIBA" akkor nem küld az APEH ilyen kellemes hiba értesitő levelet az ügyfélnek, "Kicsit" pipásitó, hogy egy bevallásra ennyi energiát kell forditani amúgy is sokat dolgozó könyvelőknek.

JA ÉS AZ ŐSTERMELŐ TÉMA NINCS ELFELEJTVE, CSAK NEM VOLT MOST ENERGIÁM RÁ IDE.

ÜDV: Dolgoska

 

 

Dolgos
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0701 most mégis?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. aug. 02, 2007 3:35 pm

Szia! Szerintem a szakképzést félévkor 0701-en(ha "0"-ás akkor is), a kultúrálist pedig majd febr.15-ig az évesen 0703-on. Te csinálod jól, az Apeh téved. Persze ez sovány vigasz.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron