Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nem lehet másolatot

Elektronikus bevallás

Nem lehet másolatot

HozzászólásSzerző: Rozalinda » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

késziteni  az  ügyfélkapun  átküldött  0708 A - M  bevallásról.  Használható másolatot. Pl  Bt-nél,  amikor  12 hónapon  keresztül  nem  változik az  adat,  nagyon  meggyorsitaná  a munkát  a másolat készités, dátum átirás kész  és  mehet.  De  sajnos  az  "A"  nem   ismeri  fel  az  "M-eket"   nem  lehet  összerendelni. Jöhetne  valaki,  aki  megoldja  ezt  a  problémát. 
Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nem lehet másolatot

HozzászólásSzerző: picur76 » szer. júl. 11, 2007 12:20 pm

Szia Rozalinda! Egyetértek, én is hónapok óta használok ugyanolyan adattartalmú bevallásokat, amiket újra és újra felviszek. Tényleg jó lenne... Picur
picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nem lehet másolatot

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. júl. 11, 2007 12:31 pm

Sziasztok!

Miért nem lehet? én is ígyy csinálom minden alkalommal, megnyitom az abev kezelőfelületén található kis ikont, kijelölöm azt, hogy milyen feltételek szerint és mit akarok megnyitni, majd kiválasztom az elküldött bevallásokat. Ha  a feltételnél a 708 M-et jelölöm meg akkor a megjelent személyreszabott bevallásból kiválasztok egyet és másolatot készítek. Legfeljebb ott lehet probléma, ha több havi is van a könyvtárban, ilyenkor a régieket a commanderrel átmásolom máshova, csak az utolsó elküldött marad itt, így nincs keveredés. De lehet egyszerre az összesről is másolatot készíteni, én azért így szoktam, mert biztonságosabbnak találtam.

Utánna 0708 A-t választom és ezeket is másolom. Annyiban másképp, hogy itt elvégzem az összerendelés előtt a számított mezők ujraszámolását így már az összerendelésnél az új adatok kerülnek a helyükre.

Segítettem valamennyit?

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nem lehet másolatot

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. júl. 11, 2007 12:37 pm

Járulékokbevallások csoportos másolással akár 30-40 embert is tudsz másolni... De a 0708A-nál a kerekítésekre érdemes odafigyelni.... Minimum a tételes EHO-t egy ember esetében is novemberben lefele kell kerekíteni...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nem lehet másolatot

HozzászólásSzerző: Rozalinda » szer. júl. 11, 2007 12:43 pm

Ugy  tünik  igen.   Mihelyt  ráérek  kipróbálom.  De  ez  a  hónap  már  elment.  Köszi Rozalinda
Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nem lehet másolatot

HozzászólásSzerző: kutacska » szer. júl. 11, 2007 12:50 pm

Szia! Járulékbevallások csoportos másolásánál tudsz másolatot készíteni, ha ugyanaz minden hónap (vagy az egyikkel megegyező). A 0758-ról meg az adatok archiválásánál lehet másolatot készíteni. Üdv: Zsuzsa
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nem lehet másolatot

HozzászólásSzerző: Dolgos » szer. júl. 11, 2007 12:51 pm

SZERINTEM VAN EGY MÁSIK MEGOLDÁS IS:

ABEV-NÉL, MÁSOLÁSNÁL A CSOPORTOS MÁSOLÁST VÁLASZTOD, UTÁN A KIVÁLASZTOD A  0708A-T ( MÁSRA EZ NEM IS LEHETSÉGES IDEIBŐL) ÉS AZ ADOTT CÉG NEVET.

UTÁN TOVÁBB LÉPSZ, A KIS ABLAKNÁL AMI ELŐ JŐTT AZT VÁLASZTHATOD, HOGY MÓDOSITASZ, IDŐSZAKOT A NAPTÁRRAL KI TUDOD JELÖLNI, PLD. MOST A 06.01-06.30-T VÁLASZTOD, UTÁNA UGYANITT EZALATT LÉVŐ SORNÁL KÉRDEZNI, HOGY "MEGJEGYZÉST" IS MÓDOSITANI AKAROD-E, ÉS AZ "M" LAPNÁL IS AKAROD-E, AKARD, ÉS KIPIPÁLOD, ÉS MÁR ÁT IS MÁSOL MINDENT. CÉLSZERŰ NEMCSAK ITT, HANEM MINDIG A "MEGJEGYZÉS" ROVATOT JÓ ÉS HASZNOS  KITÖLTENI MINDEN BEVALLÁSNÁL, ENNEK SZÖVEGÉT MÁSOLÁSNÁL IS TE VÁLASZTOD, PLD. ÉN AZT SZOKTAM ÍRNI, HOGY ......BT. 0708 JÚNIUS.

MÁSOLÁS UTÁN NYOMTATVÁNY MEGNYITÁSÁNÁL RÁMÉSZ A 07O8-RA, 06.01-06.30-IDŐSZAKOT KIVÁLASZTOD, ÉS ELŐJŐN AZ ÁTMÁSOLT 0708 A ÉS AZ ÖSSZES 0708 M AMIT ÁTMÁSOLTATTÁL, ÉS A MEGJEGYZÉS ROVATBAN IS BENNE VAN AMIT TE AKARTÁL.

MEGJEGYZÉS ROVATOT, HA NEM HASZNÁLTAD IDÁIG, VAGY A FELSŐ IKON SORNÁL 4. IKON, VAGY FÁJL ALATT TUDOD MEGNYÍTNI.

0708 A-nál ÖSSZERENDELÉST MEGSZÜNTETED, ÉS AZ "M"-ESEKNÉL FOGOD LÁTNI, HOGY A MÁSOLÁSNÁL MÁR BE IS VAN ÍRVA A KÉRT IDŐSZAK, ÉS NEKED A 0801-ESEN, 0802-ESEN KELL JAVITANOD CSAK A 06.HÓRA PLD. PERSZE, HA EGY DOLGOZÓ MÁR NINCS KÖVETKEZŐ HÓBAN, AZT A CSOPORTOS MÁSOLÁSNÁL NE JELÖLD MÁR ELEVE KI. 

PRÓBÁLD KI, NAGYON GYORSAN ÉS HIBA MENTESEN TUDOD IGY ELKÉSZITENI.

ÜDVÖZLETTEL: DOLGOSKA 

Dolgos
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Nem lehet másolatot

HozzászólásSzerző: hedgehog » szer. júl. 11, 2007 5:20 pm

Sziasztok!

Én is a másolással szoktam készíteni az azonos tartalmú bevallásokat.A csoportos másolást nem ismertem, ez jó tipp. Csak épp képzeljétek el, hogy jártam...persze az én butaságom. Mindent átjavítottam az aktuális időszakra csak épp a az adójóváírásra jogosító hónap kódkockáját nem. Így pl. májusi bevallásban április van jelölve mint jogosultsági hónap. Szerintetek ez nagy gáz?? De nem írt hibát, ráadásul már fel is dolgozták. Küldjek helyesbítést vajon?? Veletek volt már ilyen?? Köszi: Betty

hedgehog
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nem lehet másolatot

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. júl. 12, 2007 4:54 am

SZerintem nem a te hibád, hanem a fércmunka szoftveré.... Iszonyat mennyiségű felesleges rubrika van a nyomtatványokon... az ember simán eltéved közöttük... Lefogadom, hogy egyetlen gyakorló könyvelőirodával, vagy céggel sem egyeztették.., tesztelték.. Vagy csak olyanokkal, akik tényleg akkorák (mint pl. a MÁV vagy a TESCO, akiknél valóban minden kocka előfordulhat... Megint az a helyzet állt elő, hogy az informatikusok diktálnak...akiknek nem sok gőzük van a valóságról...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron