Adófórum

Adózási és számviteli információk

Hiba esetén is büntet az APEH?

Elektronikus bevallás

Hiba esetén is büntet az APEH?

HozzászólásSzerző: judit1961 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Szerintetek az e-bevallás monatórium lejárta után, ha esetleg hibásan küldöd be a bevallást /értem ez alatt pl nem jelölöd, hogy az illetó magánnyugdíjpénztár tag, vagy valamit elütsz már X személynél/ akkor is megbüntet az Apeh? Csak az nem hibázik aki semmit sem csinál.

Köszi előre is a válaszokat.

üdv.Judit 

judit1961
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Hiba esetén is büntet az APEH?

HozzászólásSzerző: erdoapolas » csüt. júl. 05, 2007 10:04 am

Amikor elindult az e-bevallás, a kezdetén azt mondták ha hibásan csak mindenki küldje. Persze az a kezdet volt, talán most már szigorubbak, de azért ezt a hibát minnél előbb helyre kell tenni, így ne hagyd semmiképpen sem.
erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Hiba esetén is büntet az APEH?

HozzászólásSzerző: Rózsa72 » csüt. júl. 05, 2007 11:06 am

Sziasztok!

 

Judit nem konkrét hibára gondolt, hanem általánosságban, jövőképpel!!!

 

Picit meglepő volt számomra is amit olvastam és ahogy értelmeztem. Minden bevallásra vonatkozik és minden piti hiba is?

Ez nagy butaság lenne, akkor 07.01-től csak tökéletes könyvelők léteznek, majd akik soha, de soha nem ütnek félre semmit, nem nézhetnek el semmit,  csak hibátlanul fog mindenki dolgozni?

Tegye fel a kezét aki soha nem ütött  vagy nézett már félre valamit!

Azt hiszem, ha ez tényleg valós, sok-sok pénz üti az apeh markát!

          ildi

Rózsa72
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hiba esetén is büntet az APEH?

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. júl. 05, 2007 11:11 am

Sziasztok! Hát az roppant felháborító lenne, ha mindenért büntetnének, hiszen ők is hibáznak! Még állásfoglalások kiadásánál is, ami kicsit jelentősebb hiba, mintha elnézek egy összeget, vagy sort!

Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Hiba esetén is büntet az APEH?

HozzászólásSzerző: judit1961 » csüt. júl. 05, 2007 11:15 am

Szia Ildi!

 

Igen jól értelmezted, amit irtam, szóval nem tudom, de ha ez igaz akkor sokan sokat fogunk fizetni, mert szerintem mindenki hibázik akaratán kivülis

Judit

 

judit1961
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Hiba esetén is büntet az APEH?

HozzászólásSzerző: Rózsa72 » csüt. júl. 05, 2007 11:25 am

 judit     validitas !

És ha az Apeh hibázik, de nem is picit? Mint ahogy validitas írta még állásfoglaláskor is? Milyen fizunk lesz, ha a bírságok elviszik? Nincs olyan könyvelő aki még nem hibázott!

Valaki olvasott már részletesebbet is erről a dologról?

 

 

ildi

Rózsa72
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hiba esetén is büntet az APEH?

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. júl. 05, 2007 11:28 am

Sziasztok!

Aki azt meri állítani, hogy ő nem hibázik, az vagy hazudik vagy festi magát - szokták mondani és ez nagy igazság. Az apeh maga -ahogy Böbe is írta - hányszor vezeti félre az embereket?? Vagy nem is tudják a választ, vagy hülyeségeket beszélnek, aztán meg te vagy a hibás, mert úgy csináltad, ahogy ők mondták. Előbb nézzenek körül a saját házuk portáján, és ha ott minden rendben van, akkor talán van joguk büntetni a szerencsétlen könyvelőket. Mert ez a sok felesleges és tisztázatlan dolog, amit ránk mérnek, egy kicsit már kezd unalmássá válni. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Hiba esetén is büntet az APEH?

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. júl. 05, 2007 11:30 am

Ráadásul, ha a törvény lehetőséget ad önrevízióra, azaz törvényben leírt jogom, hogy hibázhatok:), akkor miért is akarnak büntetni? A mulasztási bírság oké, bár szerintem ott is aránytalanul magas az összeg, alaposan elszaladt a ló, csak az a lényeg, hogy minél több pénzt behajtsanak, de mindenáron!!

Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Hiba esetén is büntet az APEH?

HozzászólásSzerző: M.Éva » csüt. júl. 05, 2007 11:32 am

Figyelem,még működik az önrevízió és a helyesbítés intézménye! Használjátok ki. Rendszeresen össze kell hasonlítani a fszlát a könyveléssel!! Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Hiba esetén is büntet az APEH?

HozzászólásSzerző: Rozalinda » csüt. júl. 05, 2007 11:36 am

Kedves  Kata!  Van  egy  ókori  bölcs  mondás már  nem  tudom,  hogy  görög  vagy  római -   valamikor  tudtam  latinul  is:

     "Amit  szabad  Jupiternek  nem  szabad  a  kis  ökörnek.... "

A  világ   nem  változott!

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron