Adófórum

Adózási és számviteli információk

Elromlott számitógép

Elektronikus bevallás

Elromlott számitógép

HozzászólásSzerző: HANGA » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Bevallási  határidőben  elromlott  a  könyvelő számitógépe, ezért  nem  tudott határidőben  mindent  elküldeni.  Ez  a  könyvelő  több  adózó ügyeit  intézi,  nyilvánvaló,   hogy  több  tiz  adóbevallás beküldéséhez  idő  kell.

Késedelmét  kimentheti-e  a  szervizigazolással,  elhárithatlan  külső  ok  ez  is  mint  a   betegség.

HANGA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Elromlott számitógép

HozzászólásSzerző: kutacska » kedd júl. 03, 2007 12:29 pm

Én nem vagyok benne biztos, hogy ezt így elfogadnák, sok mindenre hivatkozhatnak, miért nem vett másikat, miért nem ment teleházba stb. Nem tudom, talán valakinek volt már ilyen esete és többet tud segíteni...
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Elromlott számitógép

HozzászólásSzerző: validitas » kedd júl. 03, 2007 12:53 pm

Meg kell próbálni kimenteni. Arra nem kötelezhető, hogy vegyen másikat, különben is, az adatok a számítógépben vannak, nem?  Arra meg szükségem van a bevallás kitöltésénél.  Úgyhogy szerintem ugyanolyan külső ok ez is. Üdv: Böbe
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Elromlott számitógép

HozzászólásSzerző: kisgulyi » kedd júl. 03, 2007 6:37 pm

Kedves Hanga! A kérdésedre nem tudok válaszolni, de valahol? azt olvastam,hogy az igazolási kérelmet nem adhatja be a könyvelő hiába Ő regisztrált, mert a 180-as regisztrációs adatlapon erre nincs mód, hogy megjelölje, csak a cég élhet ilyen kérelemmel. Mielőtt bármit lépsz ennek is nézz utána. Üdv: kisgulyi
kisgulyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Elromlott számitógép

HozzászólásSzerző: winzol » szer. júl. 04, 2007 4:25 am

Ha ez a csúszás 07.01 előtt volt nem lesz bírság!! Amúgy az APEH hitvallása, azaz nem az APEH hanem ez a tetŰ PM-é, mert ők adják ki az ut. a bírságolásra a követlező:"A legszebb hivatás a szívatás." Winzol

 

winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Elromlott számitógép

HozzászólásSzerző: KETKORONA » pén. júl. 06, 2007 9:20 am

Nekem kicsit más ügyem volt, de meg kell próbálni. Könyvelő váltás folytán nem tudtam időben leadni 12.-én az egyik társaság bevallását, mert nem élesedett be a regisztrációm csak másnap 13.-án. Azonnal leadtam a bevallást és még aznap feladtam egy kérelmet erre vonatkozólag. Helytadtak és ki volt emelve, hogy a bevallást a hiba elhárulását követő előttem nyitvaálló 15 napon belül megtettem és hogy a bevallás leadásával megegyező napon ezt kérelmeztem is.
KETKORONA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Elromlott számitógép

HozzászólásSzerző: Rozalinda » szomb. aug. 25, 2007 9:34 am

A  késedelem  igazolására  kérelmet  lehet  benyujtani.  Formátuma  szabadon  választott,  az  indokolás  életszerü  kell  legyen.   Szerintem,  ha  az  indokod  megfelelően  bizonyitott   el  kell  fogadják.
Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Elromlott számitógép

HozzászólásSzerző: Rozalinda » szomb. aug. 25, 2007 9:41 am

Az  APEH  honlapon  találtam  közben  valamit:  igazolási  kérelem  ajánlott  formája,  nyomtatványa.  Adózás  rendje  cimszó  alatt  2006.  12. 20-i  közlemény.

Ajánlott,  alkalmazása  nem  kötelező!!!!

Ez  segítség  lehet. 

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég